Finská sauna

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Finská sauna

Příspěvek od Petr »

Zdravím vespolek,
dneska jsme s kolegou dokončili výrobu Finské sauny. Obklad je z 15mm palubky v tatranském profilu dřevo je termo olše. Lavice z prken 28mm termo olše. Nasvícení pod lavicí v rohu a nahoře v rohu bude ještě zapojovat elektrikář. Taky ještě chybí ochranný rám na kamna. Je to moje první sauna a šlo to pěkně a zákazník je moc spokojený. ;)
Víc fotek je zde:https://goo.gl/photos/M1sGLWQw5XZrDmM7A
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
plinha
Příspěvky: 15
Registrován: 10 dub 2012, 08:28
Bydliště: Lány

Re: Finská sauna

Příspěvek od plinha »

Ahoj, do jak velkýho prostoru jste tu saunu dělali? Už léta o ní přemejšlím, ale nevím, jestli kamrlík 1.5 x 2m, co mám, není moc malej.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Finská sauna

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
Hrubý rozměr 170x220cm, čistá vnitřní míra 148x 198cm ( vata 8+1,5 rošt+ 1,5 palubky)
ピーター 大工
plinha
Příspěvky: 15
Registrován: 10 dub 2012, 08:28
Bydliště: Lány

Re: Finská sauna

Příspěvek od plinha »

Díky, zdá se, že jestli do toho půjdu, budu mít "sedací" saunu :lol:
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Finská sauna

Příspěvek od Petr »

ahoj,
pokud dáš 60mm vaty, tak budeš s čistým rozměrem na 182cm to je celkem v pohodě,
pokud ovšem nemáš 2 metry. :mrgreen: Já taky chci v budoucnu vybudovat saunu, ale budu ji muset udělat venku, protože doma už fakt není kde. Akorát je blbé, že po saunování a ochlazení je dobré si lehnout a relaxovat v pokojové teplotě aby člověk neprochladl, což při použití venkovní sauny v zimě je trošku problematické. Jako že po saunování a chlazení třeba ve sněhu nemám kam dát lehátka na relax - jedině do obýváku. :(
ピーター 大工
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Finská sauna

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, co je to termo olše?
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Finská sauna

Příspěvek od Petr »

miru01 píše:Ahoj, co je to termo olše?
Ahoj, když si zadáš do google "thermowood" tak ti toho vyskočí mrak.
Je to vlastně pečené dřevo za určitých podmínek a teploty pro zlepšení vlastností dřeva.
Takto ošetřené dřevo už nepřïjme žádnou vodu do buněk a je proto mnohem stabilnější a odolnější proti napadení škůdci a hnilobou. Já mám třeba na baráku exteriérovou stranu oken ze severské thermoborovice. Je to drahé jak "sviňa". :mrgreen:
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů