Bedna na nářadí

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Bedna na nářadí

Příspěvek od Petr »

Zdravím pánové,
kamarád chtěl, abych pro jeho známého vyrobil bednu na nářadí. Dal mě rozměry a fotku jak to má vypadat. Protože jsem "punťa"tak jsem si tam neodpustil přímé ozuby pro lepší pevnost, bedna je ze smrkové spárovky pro minimální hmotnost. Madlo je utočené z amer. ořechu s osazeným průběžným zaklínkovaným čepem.
Otázka na Vás zní co bych si za to mohl říct? Původně jsem chtěl zbouchnout něco do 3 stovek ale nějak se mi to vymklo z rukou a přerušovaně jsem na tom dělal půl soboty. :mrgreen:
Obrázek
Obrázek

Ještě přidám jednu fotku jak se to nemá dělat, aneb když potřebujete tupější nože v protahu a z 18mm DTD udělat 10mm DTD.!!! :shock: (kolega v akci)
Obrázek
ピーター 大工
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Bedna na nářadí

Příspěvek od Tim »

Ahoj Petře,
pokud jsi kupoval materiál a dělal to 4 hod
tak mi to vychází 1.000,- plus cena materiálu ale když mu řekneš 800,- tak se bude stejně kroutit a řekne ,že jsi zloděj a ty nic nevyděláš.....

jo a co to tam máš v práci za vola ,je vidět,že je to zaměstnanec ....

tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Bedna na nářadí

Příspěvek od werdio »

vidim to tak na 2500 :-) 4hodiny á 400 + materiál+režie a amortizačka nástrojů :-) Já osobně i když mám skladem materiál, tak jsem ho někdy platil, tak za sebe nikdy nedám za 0, leda tak rodině :-D
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Bedna na nářadí

Příspěvek od Hans »

Čau Petře,

když já tu fotku protažené dřevotřísky nevidim a jsem děsně zvědavej jak to může vypadat - nějak se mi to nechce samotnýmu zkoušet :-)

Honza
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bedna na nářadí

Příspěvek od Petr »

Ahoj Honzo,
no mě to taky trhalo uši jak jsem ji slyšel "kvílet" přes celou dílnu až na záchod když to tam kolega poslal.
Tady je odkaz kde už by jsi měl tu fotku vidět. A přikládám i dalšího kolegu s příkladem jak efektivně ztupit fungl nový nůž v elektrickém hoblíku festool. Na 40 let starých parketách byl hrb a potřeboval ho srovnat aby tam mohl postavit regál na lamino. Ty parkety jsou samá sponka a zašlapaný kamínky - no nemohl jsem se na to dívat tak jsem to aspon vyfotil:
https://goo.gl/photos/Kwc3wMMTDpU7gqZM6
Obrázek
ピーター 大工
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Bedna na nářadí

Příspěvek od Hans »

Proboha, Petře, kde to děláš, co je to za lidi? To jde půlka tržeb do oprav zničenýho nářadí, ne?

U tý dřevotřísky jsem byl zvědav hlavně na detail - neumim si představit jak to může vypadat, asi vyškubaný třísky?

No, potěš koště.

Honza
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů