segmentovana miska

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Odpovědět
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od hylopetes »

Po delsi dobe jsem zaskocila k soustruhu a udelala jsem darek pro mati k narozeninam. Od nedele lepim segmenty, cekam na zachnuti, brousim. Tohle cele kolecko porad dokola az do dneska, kdy to konecne cele zaschlo, ze se to dalo hodit na soustruh.

Je to kombinace buku a orechu. Nitrolak + antik vosk. Vyska asi 9 cm.
jabkomiska1_cc.jpg
jabkomiska1_cc.jpg (151.03 KiB) Zobrazeno 14380 x
jabkomiska2_cc.jpg
jabkomiska2_cc.jpg (152.12 KiB) Zobrazeno 14380 x
Prichyceni byl trosku experiment, ale nastesti to nikam neletelo :)
jabkomiska3_cc.jpg
jabkomiska3_cc.jpg (204.35 KiB) Zobrazeno 14380 x
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: segmentovana miska

Příspěvek od Tim »

Ahoj wewerčo,

moc pěkně ti to jde ,je vidět jak moc u toho přemýšlíš a to upínání na desku tak to je dobrý nápad akorád si myslím,že je to docela náročné vystředit protože jestli ty kužele jsou gumové tak to má asi snahu stahovat ke straně ale asi to budeš mít vychytané.

tim
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: segmentovana miska

Příspěvek od Hans »

Ahoj hylopetes,

misku máš vážně pěknou. Ale prosímtě, chtěl jsem se zeptat - kde a za kolik jsi pořídila ten upínací přípravek? Co jsem koukal tak za to všude chtěj skoro deset klacků, tak jsem si nakoupil nějakej materiál že si to vyrobim sám, ale kdybych přeci jen nemusel... Jinak trpim stejnym soustruhem jako máš Ty, takže vlastně shánim naprosto totéž.

Díky!

Honza
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od hylopetes »

Tim píše:Ahoj wewerčo,

moc pěkně ti to jde ,je vidět jak moc u toho přemýšlíš a to upínání na desku tak to je dobrý nápad akorád si myslím,že je to docela náročné vystředit protože jestli ty kužele jsou gumové tak to má asi snahu stahovat ke straně ale asi to budeš mít vychytané.

tim
Diky :) Jo, trosku to hazelo. Hlavne teda protoze ty kuzely maji byt normalne u zeme a ne takhle vysoko a nepodeprene :) Mit mensi faceplate, tak to upnu za vnitrek.
Ja si to pripravila predtim z druhe strany. Takovym tim malym nozikem (parting tool) jsem to cele orizla, aby to melo rovny spodek viz foto. Stred jsem vzala pilkou a ten jsem opatrne vybrala scraperem. Tak v podstate drobne hazeni nevadilo.
Trosku se mi nepovedl okraj tesne u dna. Protoze pri zpracovani tam nezbylo misto a uz se tam zadnym nastrojem nedalo dostat. Ale vetsinu z toho jsem odstranila brousenim potom.
jabkomiska4_cc.jpg
jabkomiska4_cc.jpg (144.33 KiB) Zobrazeno 14312 x
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od hylopetes »

jvalik píše:Ahoj hylopetes,

misku máš vážně pěknou. Ale prosímtě, chtěl jsem se zeptat - kde a za kolik jsi pořídila ten upínací přípravek? Co jsem koukal tak za to všude chtěj skoro deset klacků, tak jsem si nakoupil nějakej materiál že si to vyrobim sám, ale kdybych přeci jen nemusel... Jinak trpim stejnym soustruhem jako máš Ty, takže vlastně shánim naprosto totéž.

Díky!

Honza
Diky :)
10? To je nejak moc ne? Mozna za chuck s faceplate dobromady.

Chuck je Oneway Talon.
https://www.dictum.com/en/tools/woodwor ... 33-adapter

Faceplate je
https://www.dictum.com/en/tools/woodwor ... lon-size-2
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: segmentovana miska

Příspěvek od Hans »

No jo, to souhlasí. Mam totiž nějaký obyčejný sklíčidlo co přišlo se soustruhem, takže musim koupit oboje. I tak díky :-)

Honza
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od hylopetes »

Ja vim, ze je to palka. Ale budu na to reagovat prispevkem z rezbarstvo.sk, ktery to pekne popisuje.

Cituji "nastala fáze, kdy český kutil musí pokrýt své maximalistické potřeby minimalistickým rozpočtem. Zjistil jsem, že to nejde. Aby nákup měl smysl, musíte z dlouhodobě–strategického hlediska pustit chlup"

Zbytek zde :)
http://www.rezbarstvo.sk/diskusia/viewt ... &start=257

Kdybys chtel neco od Record Power, tak distribuci v Nemecku dela http://www.holz-metall.info/
Pripadne pry veci od Axminster jsou o kousek levnejsi a pry nejsou spatne. Na dictumu je taky maji.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od hylopetes »

Jinak i s tim obycejnym faceplate, co se k nemu sroubuje obrobek, se daji delat zazraky. Jen musis pocitat navic s hloubkou pro vruty :)
Druhou stranu muzes udelat pomoci "donut chuck" viz google. Vsechno se da zvladnout jen s timhle jednim dodavanym. Ale je to otravne porad neco sroubovat a predelavat.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: segmentovana miska

Příspěvek od Hans »

To je zajímavý, s donut chuckem jsem se ještě nepotkal. Ale zdá se mi, že to je spíše jen na odtočení čepu, že?

Příspěvek o pouštění chlupů jsem si přečetl. Je to otázka co komu sedí. Být skrblík má výhodu, že se člověk při tom skrblení naučí leccos dalšího. Nevýhoda je, že to zpravidla za to nestálo :-)

Honza
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od hylopetes »

Tak je otazka co si od velkeho faceplate slibujes. Osobne si myslim, ze naprosta vetsina by se mela dokoncit z predni strany. Hlavne kvuli jednolitemu brouseni/lakovani. Pokud nechces do niceho zvlast investovat, tak ten donut chuck je resenim pro upravu spodku.

Ze me si priklad neber :) Rok jsem sledovala na YT videa s tim, ze si soustruh nekdy poridim. Pak jsem si ho konecne koupila a za pul roku jsem na nem udelala jen par misek. Celkove v tom zahucelo i s bruskou kolem 50 kkc a vydelek ani koruna. Ale jako relaxace je to skvela vec :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů