segmentovana miska

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Odpovědět
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od JanB »

hylopetes: tu brusku máš od Jetu? Osobně bych válcovou brusku taky ocenil, jen to momentálně není úplně prioritní a taky už mám problém s místem v dílně :-) Ovšem stejně jako Petr jsem víc nakloněn DIY variantě, přestože při aktuálním počtu rozdělaných věcí je to v nedohlednu
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: segmentovana miska

Příspěvek od miru01 »

hylopetes píše:Tak jsem zmerila kus co od nich mam a je to 21 cm sirka. Napis udavajici vyrobce tam bohuzel neni.
jednou jsem to hledal, a prodává se to tuším pod názvem velcro a výrobce jsem našel 3M, ale třeba to dělá i někdo jiný...
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od Petr »

Ahoj, díky za tip. Už jsem to taky našel, samolepici podklad s háčky za 10 Kč/ 10cm v šířce 5 cm. A pás 20bm P60 za cca 1100,- Kč. Tak se asi pustím do kreslení plánů brusky a výroby. Motor mám 1,1kw, ložiska a kování koupím a zbytek z odpadu. ;)
ピーター 大工
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od hylopetes »

Petr píše: A pás 20bm P60 za cca 1100,- Kč.
Drobnost. Na zarovnani segmentu se doporucuje hrubost 120. Ja tam povetsinou mam 80 a nechava to docela skrabance.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od hylopetes »

JanB píše:hylopetes: tu brusku máš od Jetu?
jj, Jet 10-20. Ten jejich zakladni model. Plechova konstrukce, vcelku dobre vymyslene (resp. neni tam co zkazit).
Trackovani pasu je v pohode, jakmile se nastavi spravne pravy vzdalenejsi roh (byva posunuty pri prevozu). Ale nez jsem na to prisla, tak to chvili trvalo :)
Pak mi prasknul hlinikovy nyt ve valci, ktery drzi brusny papir. Nahradila jsem to tenkym sroubkem + protizavazi na druhou stranu (asi nebylo uplne potreba).
Vyladit to zpet, aby to nevibrovalo, to taky chvili zabralo.
Jinak tenhle model ma konstrukcni vadu. Tyc, ktera zveda cely mechanismu, po case vydre hlinikovy zavit. Da se to opravit neoriginalni upravou.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od Petr »

hylopetes píše:
Petr píše: A pás 20bm P60 za cca 1100,- Kč.
Drobnost. Na zarovnani segmentu se doporucuje hrubost 120. Ja tam povetsinou mam 80 a nechava to docela skrabance.
Ahoj,
hmm to mě celkem překvapuje všechny segmenty jsem zatím brousil čelní bruskou, kde mám taky P80 a neřekl bych že je spára nějak rušivá. V každém případě to byl jenom příklad, dá se koupit v přesné míře, takže až si vyrobím válec, tak si spočítám spotřebu pásu tak abych měl třeba od P60 na hrubé srovnání přes P80, P120 po 3 kusech. Zajímalo by mě jaký průměr má tvůj válec, já plánuju aspon tech 12,5cm.
ピーター 大工
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
no tak jsem ji dneska konečně dorazil a hned jsem ji dal do čpavkovací komory tak jsem zvědav jak to bude vypadat zítra v kombinaci s třešní lesní. Doufám že efekt šachovnice co jsem tam vymyslel pěkně vyleze. Obrázek
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od hylopetes »

Wow. Moc pekny. Uz se tesim co se z toho zitra vyklube :) Valec ti zmerim, odhadem je to tak 15-18 cm.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od Petr »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od JanB »

Vypadá to velmi dobře
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti