Stolová olepovačka hrán

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Odpovědět
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Stolová olepovačka hrán

Příspěvek od Juraj »

Tak, občas sa nájdu aj takí, čo chcú namiesto nábytku piliny a tisíce za fabrickú olepovačku som dať nechcel. Strýko google poradil, a vzniklo to čo vidíte na fotkách :) Treba ešte vychytať muchy a musím zohnať ABS hrany s lepidlom aby som skúsil či to funguje aj s nimi...
Přílohy
20160210_205914.jpg
20160210_205914.jpg (63.99 KiB) Zobrazeno 13866 x
Prvá nalepená :)
Prvá nalepená :)
20160210_210020.jpg (56.31 KiB) Zobrazeno 13866 x
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Stolová olepovačka hrán

Příspěvek od Tim »

Ahojky Juraj,

tak tohle ti nemůžu pochválit ,je to hroznej paskvil
jestli ti můžu poradit tak si kup ruční olepovačku VIRUTEX AG98E,nakup hrany s lepidlem u hranipexu dělaji 0,5 i 2mm ABS s lepidlem a budeš dělat profi kvalitu a hlavně rychle a bez kompromisů.Virutexka ti vydrží klidně 25let a při ceně kolem osmi tisíc velmi dobrá investice

tim
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Re: Stolová olepovačka hrán

Příspěvek od Juraj »

Paskvil to je, to uznávam :) Spravil som to dnes doobeda štýlom čo garáž dala iba pre to, aby som vyskúšal, či to bude fungovať. Keď pôjdem do mesta, nakúpim čo treba, doštelujem a na tých pár skriniek mi to stačí. Ak sa mi časom rozbehne aj práca s DTD, potom to vyriešim ručnou olepovačkou, ale momentálne ju potrebujem tak na 5%... Sú iné priority. Tak či tak si väčšinu DTD nechávam naformátovať a dvierka ohraniť 2mm ABS priamo u predajcu DTD. Na to, aby som sa doma v dielni otočil s celou tabuľou DTD nemám zatiaľ priestory :(
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Stolová olepovačka hrán

Příspěvek od mari_001 »

Někdy v jednoduchosti je síla:) na garážové použití sem tam proč ne, když nejsou peníze a nepojedeš metry:) Já se laminu snažím vyhnout a když něco málo, tak papírová páska a žehlička, jediné co jsem koupil by ořezávačka na hrany a ta usnadní hrozné práce a stojí pár korun...
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Stolová olepovačka hrán

Příspěvek od werdio »

Tim je nekompromisní :-D ale musim mu dát za pravdu..taky jsem měl období podobných home made pomůcek ale nestálo to za ty nervy...samo když to funguje, nejedu metry denně ....tak se člověku nechce šáhnout do štrozoku...čas a práce s tím ukáže
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Stolová olepovačka hrán

Příspěvek od Tim »

werdio dík ,
potěší když si z mejch keců aspoň někdo něco vezme. :D

tim
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Stolová olepovačka hrán

Příspěvek od miru01 »

Pokud to funguje, tak proč ne, na pár použití za rok to může stačit.
Po předchozích pár zkušenostech s lacinými šmejdy už se také snažím kupovat kvalitní nářadí v rámci svých možností, ale pokud to vezmu z pohledu kutila domácího tak kupovat si olepovačku za 8 t. je fakt nesmysl, ten nemá možnost narvat nakoupené drahé nářadí zákazníkovi do ceny.
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Re: Stolová olepovačka hrán

Příspěvek od Juraj »

To škaredé prítlačné koliesko som vymenil za originál z Virutex AG98 a hrany sú nalepené na 100%. Ešte musím doštelovať teplotu, resp. prúd vzduchu lebo je ho trošku moc. Inak stolárčinou sa neživím, ale dúfam, že časom sa pomaly k tomu dostanem...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů