Konferenční stolek -Tůje

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Konferenční stolek -Tůje

Příspěvek od werdio »

on ten Briwax origo je tušim jen včela+karnaub...to je vhodnější na méně namáhané plochy...já na tvrdý vosky, dám někdy jako leštěnku ještě směs vosků a šelaku, dělá PNZ .. je to obdoba Briwaxu, ale je dle mě odolnější.
V každym případě je divný že se to pravděpodobně dostalo i pod Osmo.
V každym případě by měl být Briwax odolný vodě...jestli tam nemaj přechlorováno :-)

Já mám ted taky jeden postřeh, dub a top osmo mat 2x...dětský olej tam udělal flek a je to na broušení, celkem překvapení
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Konferenční stolek -Tůje

Příspěvek od Tim »

Ahoj werdio děkuji za info,
dám mu to přečíst a ať se nějak zařídí,já v tomhle směru moc nedělám pokusy jedu spíš na jistotu a ověřené výrobky.I když na korpusech a dvířkách má ten Briwax a tam mi ukazoval jak voda udělá kuličky a nechá se pěkně sfouknout,řekl bych ,že se briwax a osmo nemají moc rádi.
Jo a poznámka na ten briwax jsem mu dal gumový rukavice modrý od bernera s kterejma bez problému dělám všechny nátěrový hmoty a oleje včetně nitro a vydržeji a briwax je rozebral během chvilky a tak to dělal bez rukavic a pěkně mu natekla ruka a má na ní nějaký fleky je to asi pěknej driják.
díky
tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Konferenční stolek -Tůje

Příspěvek od werdio »

to koukám :shock: ...zřejmě agresivní rozpouštědlo v pastě ... to má originál Briwax?
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Konferenční stolek -Tůje

Příspěvek od Tim »

jo to má originál balení ,a ještě to dělá při fakt malém rozdílu teplot že docela rychle mění skupenství.když to má v chodbě tak je to krásná pasta jako PNZ a nechá to chvilku v kuchyni kde to natíral a už to začínalo být tekutý jako olej,viděl jsem na vlastní oči.

tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Konferenční stolek -Tůje

Příspěvek od werdio »

no to koukám...nějaká chybka, tohle by to podle mě dělat nemělo..nevim jak je na tom Osmo top, ale PNZ je imuní i k ředidlům..dost možná to zřejmě agresivní rozpouštědlo v Briwaxu nedělá dobrotu Osmu...Až budu mít po ruce Briwax testnu jak na PNZ tak Osmo
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Konferenční stolek -Tůje

Příspěvek od Tim »

werdio tak jsi na to asi kápnul pude to asi tak agresivní že to poruší i to osmo protože kde je jenom briwax na korpusech a dvířkách tak tomu voda nic nedělá,dneska jsem tam byl osadit zakrytí myčky a napasovat pracovní desku tak jsem to na tej poškozenej desce prohlížel a to je úplně vyžraný až na dřevo a kde na tom stojní skleníčka je normálně nabobtnalý dřevo a na povrchovce rozleptanej puchýř.
Nafotil jsem tu plechovku briwaxe ale už jsem měl málo čassu tak v pátek nafotím to dřevo a otevřenou plechovku s tím briwaxem.Myslel jsem si ,že s tím udělám nějakej pokus ale když jsem viděl tu jeho flekatou ruku tak radši zůstanu u osma a pnz.
tim
Přílohy
IMG_0950.JPG
IMG_0950.JPG (78.21 KiB) Zobrazeno 14671 x
IMG_0951.JPG
IMG_0951.JPG (79.85 KiB) Zobrazeno 14671 x
IMG_0954.JPG
IMG_0954.JPG (85.76 KiB) Zobrazeno 14671 x
IMG_0955.JPG
IMG_0955.JPG (84.03 KiB) Zobrazeno 14671 x
IMG_0956.JPG
IMG_0956.JPG (80.71 KiB) Zobrazeno 14671 x
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Konferenční stolek -Tůje

Příspěvek od werdio »

Time, ten osmo je top MAT?
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Konferenční stolek -Tůje

Příspěvek od Tim »

Ahoj jo na desce je osmo top mat

tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Konferenční stolek -Tůje

Příspěvek od werdio »

no,já mám trochu podezření,že ten mat je celkem náchylný, co mám zkušenost ... ted jsem viděl co udělal dětský olej za flek na dubu opatřeným matem..to se u lesku,alespon u pnz nemá šanci stát

Tak či tak budu ted dělat na tom top matu pár zátěžových testů na leštidla, jelikož mám dělat patiny v matu pro Němce a tam bych se nerad dočkal reklamace resp. dohadování v němčině :-)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů