Konferenčák z dubu

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Konferenčák z dubu

Příspěvek od werdio »

Osobně dávám přednost jinýmu pojetí, ale uznávám! Jen houšť:-)
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Konferenčák z dubu

Příspěvek od Hans »

Čau werdio,

díky, no uznávám že to nepůsobí úplně subtilně, osobně bych měl hranky raději jen lehounce zkosený. Ale nedělal jsem to tentokrát pro sebe a na vzorcích se víc líbilo zaoblení. Ovšem brzy budu dělat asi totéž z ořechu, tak tam si zkusim to zkosení :-)

Honza
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Konferenčák z dubu

Příspěvek od Pepan »

*
Naposledy upravil(a) Pepan dne 12 led 2016, 17:44, celkem upraveno 1 x.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Konferenčák z dubu

Příspěvek od werdio »

jen pro doplnění, dub má tříslo a taninovým nasyceným roztokem v lihu se dá docílit tmavšího
zabarvení (někdy přidám i síran železnatý a to v případě v nepřímém styku s potravinou)
Nicméně tahle technika má podle mě své místo v případech kontrastu jádro/běl
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Konferenčák z dubu

Příspěvek od Hans »

Hm, nevím, veškerá mně dostupná literatura používá slovo "tanin" jako synonymum k tříslovinám a to zároveň jako obecný název pro celou skupinu látek. Pod obchodním názvem "tanin" se prodává předpokládám tu jedna a tu zase jiná látka, počítám že to bude podobné jako s mahagonem, který se dodává také z více různých stromů a taky se nikdo nebaví o konkrétním druhu. Není nicmeně mojí ambicí fackovat se tu o slovíčka, každý jistě ví co jsem měl na mysli. Prezentoval jsem svůj výtvor včetně zdůvodnění výběru řeziva, neboť jsem o to byl požádán, a činil tak v dobré víře. Howgh.

Honza
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů