Jídelní stůl dub - čpavkovaný.

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Jídelní stůl dub - čpavkovaný.

Příspěvek od Petr »

Ahoj kolegové
dnes jsem konecně dostříkal jídelní stůl co jsem dělal do firemního showroomu. Stůl má rozměry 80x220cm. Horní deska je masivní DB spárovka tl. 20mm a nohy jsou slepenec ze spárovek na rozměr 80x80mm. Designově má stůl posunuté luby co nejvíc dozadu a ofrézovanou hranu tak, aby to vytvořilo kontrastní efekt 5mm silné horní desky a masivních nohou. Povrchová úprava je tvořena patinováním pomocí čpavkové vody a následně nástřik PUR lakem ve 3 vrstvách.
Fotky z průběhu výroby jsou zde: https://goo.gl/photos/Aoa4vZZgdM54Rhnw8
Schválně viděl jste někdo šílenější podmínky pro lakování? Toto je moje firemní lakovna:
Obrázek
Obrázek
Až budu mít fotky hotového stolu v interiéru tak je sem hodim.
Zdravi Petr
ピーター 大工
Brehowicz
Příspěvky: 22
Registrován: 30 zář 2015, 21:45

Re: Jídelní stůl dub - čpavkovaný.

Příspěvek od Brehowicz »

Petr píše: Schválně viděl jste někdo šílenější podmínky pro lakování? Toto je moje firemní lakovna:

Viděl,ale se tim neživim :mrgreen:
U mně jak začne mrznout tak mám na par měsicu volno,ale tebe to v mrazech bude nový druh povrchovky-ledování dubu :mrgreen:
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Jídelní stůl dub - čpavkovaný.

Příspěvek od mari_001 »

No ja bych se tim chtel zivit a bojuji s prostorem, nastesti pouzivam jen oleje, ale pritelkyne neni nadsena kdyz mam veci pres noc uprostred kuchyne:) dvere jsem natiral u segry v baraku protoze byla pryč, teď jen řeším jak to udělat. Mám zakázku na další dveře, tak nevím kde budu dělat povrchovku :?:
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jídelní stůl dub - čpavkovaný.

Příspěvek od Pepan »

Mě by zajímalo, jak můžeš stříkat venku, vždyť ti to musí lítat na všechny strany.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jídelní stůl dub - čpavkovaný.

Příspěvek od Petr »

Ahoj Pepane,
strikat venku je uplne v pohode.
Pouzivam profi pistoly SATA a jde to velmi dobre. Jenom v tomto pocasi uz je to trosku extrem, ale aspon zase nelítá žádná havět.
Jak to myslíš lítat na všechny strany?
ピーター 大工
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jídelní stůl dub - čpavkovaný.

Příspěvek od Pepan »

Měl jsem na mysli, že i malý vánek unáší barvu jinam než chci nebo deformuje rozstřik.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Jídelní stůl dub - čpavkovaný.

Příspěvek od werdio »

... tak když teplota dovolí, leju taky venku.
Jen osobně ,pokud neni extra důvod, nelakuji, v době velmi kvalitních vosků, nevidim potřebu...
nehledě na potlačení "charakteru" masivu..pro mě je dřevo zalitý v laku vlastně lamino
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jídelní stůl dub - čpavkovaný.

Příspěvek od hylopetes »

Pepan píše:Měl jsem na mysli, že i malý vánek unáší barvu jinam než chci nebo deformuje rozstřik.
Tohle mozna plati pro nejake hobby plechovkove spreje, ne? Na HVLP nebo LVLP pistoli nemusis mit tak velkou vzdalenost jako u starych pistoli. Strikala jsem ted v lete dvere bilou akrylovou barvou a dopadlo to dobre. Ani maly vanek tomu nevadil.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jídelní stůl dub - čpavkovaný.

Příspěvek od hylopetes »

Jeste dodam, ze v ShopNotes #111 vysel navod na malou mobilni sprejovaci kabinku. Na koleckach a s vlastnim motorem. Filtry se daji v pohode sehnat u ksklima.cz - prodavaji v metrazi.
Pokud se budou pouzivat synteticke barvy, tak to chce nevybusny motor. Ja to vyresila 2 malymi motory, ktere se pouzivaji na odsavani spalin. Je to na hrane unosnosti a nektere prestriky to nezvladne odsat.
Uprostred kabinky mam "lazy susan" a staci to na mensi veci. Stul uz by to nezvladlo :)
Ted v zime je to u me jediny zpusob jak lakovat v teple. Barvy pri nizke teplote delaji obcas hrozne veci... :)
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Jídelní stůl dub - čpavkovaný.

Příspěvek od werdio »

HVLP pracuje při nízkém tlak..samo těch cca 20 cm, to cca 3,5 baru udrží, pokud neni větší vítr
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů