krájecí prkýnka

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: krájecí prkýnka

Příspěvek od JanB »

Kolem Lednice??? To je můj rodný kraj (vyrostl jsem v Mor. Žižkově)!!! Ořešáků je tam všude spousta, to jo, ale ten americký ani nevím, jak bych mezi nima poznal.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: krájecí prkýnka

Příspěvek od Pepan »

Zdravím,
koukal jsem na to video a maník tam zmiňuje lepidlo s atestem na styk s potravinami.
Je u nás taky takové lepidlo?
Já kdysi používal Ponal, jenže mi pěnil a vždycky mi vylezl ze spoje. Teď na drobnou výrobu používám Herkules.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: krájecí prkýnka

Příspěvek od werdio »

jako nechci bejt hnidopich ale to jídlo v tom lepidle koupat nebudeš..bych tam dal Rakoll gxl 4, což je vodě odolný lepidlo. Pokud to budeš prodávat a bude potřeba atest o nezávadnosti resp.přímý styk s potravinami, takto je jiná...
Den Braven WOODFIX D3 - hygienicky a zdravotně nezávadné
A polil bych to lehce ohřátým
http://www.drevobarvy.cz/drevobarvy/esh ... PLATTEN-OL
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: krájecí prkýnka

Příspěvek od Pepan »

Nezávadný je i Herkules, ale nemá výslovně uvedeno, že je pro styk s potravinami. Stejně jako ten Den Braven. Ale když budu chtít něco prodat, tak nechci dát záminku našim bdělím úřadům, jak mě šikanovat pro pokus o vyhlazení civilizace....
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: krájecí prkýnka

Příspěvek od werdio »

tak herkulesem bych to tedy nelepil...chce to min D3
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: krájecí prkýnka

Příspěvek od Pepan »

To já také ne. :) Byl to jen příklad.
stefanos689
Příspěvky: 123
Registrován: 19 pro 2013, 22:46
Bydliště: Lednice (okr. Breclav)

Re: krájecí prkýnka

Příspěvek od stefanos689 »

JanB píše:Kolem Lednice??? To je můj rodný kraj (vyrostl jsem v Mor. Žižkově)!!! Ořešáků je tam všude spousta, to jo, ale ten americký ani nevím, jak bych mezi nima poznal.
Jsou dost rozdilne. Neni problem je odlisit. Uplne jine listy i plody.
Pepa
Příspěvky: 2
Registrován: 27 pro 2015, 12:00

Re: krájecí prkýnka

Příspěvek od Pepa »

Ahoj lidi, tyhle prkýnka vyrábim už 3 roky...okoukal jsem to také u toho rusáka....napouštim to olejem z ikea, je to cenově nejvýhodnější, něco podobnýho má i belinka, ale stojí to třikrát tolik....koukám že tu ešíte hlavně lepidlo....takže to jde rakolem GXL 4 sehnal jsem si na něj atest, ale letos jsem přešel na zelenej titebond jako je u toho rusáka a všude v americe....je o něco dražší, ale mnohem kvalitnější....v tomhle případě je lepidlo nutností D4 a aby mělo atest na potraviny, atest na dětský hračky je nedostatečnej, kdyby měl někdo kvůli tomu zdravotní potíže, tak byste nemuseli dopadnout dobře.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: krájecí prkýnka

Příspěvek od Pepan »

Ještě je otázka, jestli atest v US je platný i v EU, potažmo v ČR..! Přístup některých úřadů často hraničí s debilitou.
Pepa
Příspěvky: 2
Registrován: 27 pro 2015, 12:00

Re: krájecí prkýnka

Příspěvek od Pepa »

v katalogu od igm se tim prezentujou, takže by to platit mělo
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů