domácí cnc

Vše co se týká soustružení dřeva.
Odpovědět
mara
Příspěvky: 2
Registrován: 02 úno 2017, 21:22

domácí cnc

Příspěvek od mara »

Ahoj,
narazil jsem na webu na tohle domácí cnc: https://www.inventables.com/technologies/x-carve
případně německá alternativa: https://www.stepcraft-systems.com/en/
Máte s tím, případně s něčím podobným někdo zkušenosti?

Marek
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: domácí cnc

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

ten první uvedenej vrgl má myslim Marius Hornberger na youtube, zkus pohledat jeho videa, dělal na tom nějaký drobný úpravy.

Hans
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: domácí cnc

Příspěvek od JanB »

Před časem udělali tvůrci X-carve velkou akci a nabídli ho zdarma všem známým youtuberům s podmínkou, že to vyzkouší a udělají o tom video. Shlédl jsem všechny, na které jsem narazil a odnesl si z toho dojem, že to je sice poměrně slušně funkční aparát, ale přece jen je navržený s ohledem na nízkou cenu a tudíž má jistá omezení. Youtubeři nejčastěji uváděli nižší tuhost stroje a nízké rychlosti - pohon os je ozubenými řemínky.

Určitou výhodou pro někoho může být jistá mobilita, pokud tomu nelze vyhradit trvalé místo v dílně.

Můj závěr: myslím, že by mi to poměrně brzy přestalo stačit. Lepší bude vlastní stavba s použitím robustního rámu, silnějších krokáčů a kuličkových šroubů.
mara
Příspěvky: 2
Registrován: 02 úno 2017, 21:22

Re: domácí cnc

Příspěvek od mara »

dík za reakce...
jj, na YT jsem na to koukal. Chápu, že vzhledem k ceně to musí mít nějaká omezení.

K vlastní stavbě jsem se proklikal posléze, když jsem narazil na nějaké stavebnice z dílů z Číny. Vzhledem k tomu, že o tom nemám ale moc páru, tak mi tohle přišlo jako celkem zajímavá stavebnice.
Nějaký typy na web, kde se vlastní stavbě věnuje víc?
M.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: domácí cnc

Příspěvek od Roman »

Mrkni na Cnc forum,tam máš na stovky hodin o zábavu postaráno.Český obchod cnc shop,nebo třeba i aukro.Jestli chceš cnc na dřevo tak to je v pohodě,tam není potřeba tak přesný stroj a nehraje se tam na setiny,tisíciny jako u železa.Z toho cnc shopu prakticky poskládáš komplet elektroniku se samotnou konstrukcí si musíš poradit sám-bud posváříš konstrukci z jeklů,nebo poskládáš z hliníkových profilů,viděl jsem brutální konstrukce ze dřeva i to jde.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů