Raketová kamna

Dřevo, hlína, sláma, konopí a další přírodní materiály používané v přírodní architektuře. Rady, stavby a ruce k dílu.
Odpovědět
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Raketová kamna

Příspěvek od Roman »

Postavil jsem prototyp raketových kamen.Bohužel jsem sehnal jen pár kreslených plánků a zkouknul několik videií.Jako výměník jsem použil,starý veliký bojler.Kamna nejdříve nechtěla hořet pak se celkem chytla.Použil jsem na vnitřní komín trubku ze šamotu,bohužel popraskala a perlit ucpal vývod a nastal menší výbuch. :cry: Takže jsem koupil 18 cm žáruvzdornou černou trubku,20 cm jsem nesehnal.Problém je možná v nedostatečné vrstvě perlitu okolo trubky-izolovaná truba vlastně vytváří tah,velký nakládací prostor,18 cm trubka jako odvod kouře,je možná málo.Celkem geniální věc,z komína šla snad opravdu jen pára.Pánové a dámy,jestli máte někdo zkušenosti ze stavbou těchto kámen,prosím o jakoukoliv radu.Díky. :mrgreen:
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Raketová kamna

Příspěvek od Roman »

Takže kamna se rozbořila a postavila se nová.Nejsou ještě zcela hotová,ale je to masakr.Tímto děkuji Zelenému čaroději za stavbu kamen a sám sobě jako pomocníkovi. :D
Přílohy
0.jpg
0.jpg (20.35 KiB) Zobrazeno 39485 x
1.jpg
1.jpg (20.94 KiB) Zobrazeno 39484 x
r.a.c.e.k
Příspěvky: 60
Registrován: 24 srp 2010, 19:21

Re: Raketová kamna

Příspěvek od r.a.c.e.k »

Jak ti to hori? Budes delat lavici s kourovodem nebo ho vyvedes takhle hnedka za sudem? Jestli se nekdy rozhoupu a pustim se do novyho baraku, tak budu delat bud raketaky nebo finskou pec :twisted:
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Raketová kamna

Příspěvek od Roman »

Jsou tam jen 12cm trubky a to je málo,takže to funguje částečně-nemá to ještě ten tah,co by mělo mít.Počítáme až tam budou 20 cm trubky,tak to bude oki.Když šáhneš na trubu tak je jenom vlahá a z komínku moc toho nejde.Měla by zatím být lavice a ven malý komínek-samozřejmně tomu chybí ještě pěkný dizajn.Stodola není moje,takže je to prototyp,který nebude sloužit.Chceme rozjet komerční výrobu těchto kamen.Po domluvě,není problém se přijet podívat.Nejlépe na jaře,zimuji užjinde.Roman.
r.a.c.e.k
Příspěvky: 60
Registrován: 24 srp 2010, 19:21

Re: Raketová kamna

Příspěvek od r.a.c.e.k »

No nevim komercni vyroba jesli budes mit zakazkniky. Vetsinou si tohle chtej lidi postavit sami, maximalne shani rady a navody.
Slysle jsi o Klemsove kotli? Pokud mas dostatek pilin ( nejlip mokrych ) nebo stepky, prachu z uhli atd, tak idealni vec.

http://forum.tzb-info.cz/106147-kotel-klemsa
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Raketová kamna

Příspěvek od Roman »

Jj chudák si to nenechá postavit,já co můžu taky dělám sám.Mám tady za 100tis věci a nemůžu je prodat,protože obyčejnej člověk si houpačku,přístřešek udělá sám.Ten kotel,to slyším poprvé,mrknu na to.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host