Bruska Tormek - deformace kotouče

Informace o brusných kamenech a broušení.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Bruska Tormek - deformace kotouče

Příspěvek od Hans »

No vidíš - a přece se to děje. Že je šest kotoučů v pořádku ještě neznamená, že sedmej je v pořádku :-) Třeba už dnes používají do těch kotoučů jiná pojiva. Čert ví. Objednal jsem si teď kvůli čemusi ten černej šutr, tak sem pak můžu napsat zda se taky křiví. Kéž bys měl pravdu a nekřivil se!

Honza
Hupr
Příspěvky: 1
Registrován: 09 dub 2016, 11:51

Re: Bruska Tormek - deformace kotouče

Příspěvek od Hupr »

Dobrý den, dovolte mi abych i já popsal své zkušenosti s brusnýma kamenama od Tormeku. Mám T4řku a kameny SG 200 a SJ 200. Nestalo se mi, že by se mi některý z kotoučů deformoval. Zásadně kotouče po práci z brusky demontuji a ukládám do zásuvky na vodě odolnou podložku. Zásadně kotouče nasazuji vždy znamínkem nahoru. Je jedno v které části potisku si uděláte znaménko ale od té doby vždy dodržovat. Zejména, když pracujete s vícero kotouči. Častou manipulací může docházet k opotřebení otvoru v kotouči a pak může házet. Dělám to takto více jak rok a nemám žádný problém. Jak zde psal jeden pisatel srovnávám kotouče pouze když plocha je oblá a dělám třeba dláta. Pak je třeba aby kámen takzvaně řezal rovinu. Nůžky, nože a sekery takovou přesnost nevyžadují.
Jinak budu kupovat Tormek T7 a současnou T4řku budu prodávat. Kdo by měl zájem, tak mne může kontaktovat na můj e-mail horsky.hupr@seznam.cz a podám bližší informace.
POZOR!!!!!
Bruska už je prodaná!!!!!!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti