jaka rezbarska dlata

Vše co se týká řezbářského řemesla.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: jaka rezbarska dlata

Příspěvek od Roman »

Tak koukám,že nejsem sám co obdivoval ty maturitní práce.Fakt krása.Já v 15-16 věděl prd,natož co bych chtěl dělat.Hledal jsem nějakou rekvalifikaci a bída.Mít nějaký prostory ve městě,tak bych hned otevřel nákou školičku,jak pro veřejnost tak pro kumštýře.Něco jako tady cesta Dřeva,ale v reálu.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: jaka rezbarska dlata

Příspěvek od Petr »

Ty maturitni prace jsou fakt super, vzdycky jsem na skole litoval, ze jsem nesel radsi na umeleckeho truhlare, kdyz jsem videl co tam kluci vyrabi. Ja jsem delal aspon intarzie na ucnaku i na stredni - vyrezal jsem jich docela dost, ale ve skutecnosti se dochoval jenom jeden obrazek. Zbytek skoncil v supliku u mistra s tim, ze se to nekdy zalisuje az toho bude vic. :cry:
ピーター 大工
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: jaka rezbarska dlata

Příspěvek od Roman »

Pro Petra.Já chtěl jít ke třem truhlářům na zkušenou,ale ani jeden nemá práci pro dva. :oops: Ty děti mají hroznou výhodu,já tahám rozumi zkoho můžu,protože nejsem truhlář.Snad ty jejich práce neskončí někde v šuplíku a nebo někomu za nechty. :roll: Docela by mně zajímalo kolik dětí z 10 se tím bude živit.Neumím si nák představit,kde 20 klučina veme peníze na zřízení dílny a když se nechá zamněstnat,tak myslím brzy uteče.Hlavně ty tisíciprocentní zlodějské rabaty zdejších překupníku,kupoval jsi nářadí od MAKITY zřejmně v Anglii,tak víš o čem mluvím.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: jaka rezbarska dlata

Příspěvek od Martin »

No to je právě to o co jde na Cestě dřeva.Je to stejné jako třeba na Cestě luku.Za těch 100 000
o kterých psal Petr(dotace) by ta dílna mohla vypadat třeba takhle:
Obrázek
Nechci se rouhat,ale pořídil by to i s tím domečkem :D
Morčez!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: jaka rezbarska dlata

Příspěvek od Petr »

jo jo to by se me taky libilo :mrgreen: Ale realita je bohuzel jina. :(
Rad bych delal co me bavi, ale kdo to koupi? Budu si to muset nechat az do duchodu :mrgreen:
A mezi tim delat taky neco z toho co po me lidi chteji to bez "stroju" bohuzel nejde. Uz tak nemam sebemensi podporu od rodiny za to o co se pokousim: Kupuju kvalitni rucni naradi, repasuju stare hobliky a naradi, zacal jsem po novem roku, a uz mam 3 japonske hobliky, pilu Ryobu, 2 Dlatka a budou dalsi :D , Rejsek suikebiki, nuz Kogatana, 2 brusne kameny a zitra me prijdou asi ty dalsi 3 i s podlozkou. Otec kdyz vidi, ze mam kazdy tyden novou "hracku" ktera je z jeho pohledu nepouzitelna ( ja to pouzivam kazdy den a hrozne si to uzivam ;) ) a potom me vidi pul dne brousit tak pro to nema pochopeni. Jenze vysvetluj neco cloveku, pro ktereho je brouseni dlatka na ojetem rychlootackovem kotouci prece daleko rychlejsi, nez se s tim "piplat" na kameni. :roll:
Uz nekolikrat jsem si polozil otazku - "potrebuju tu formatku vubec"? a v idealnim svete bych ji fakt nepotreboval a nakoupil za ty prachy rucni naradi (lie-nielsen, veritas, pfeil atd..) Jenze pokud chci podnikat a vydelavat, tak uz dneska mam spocitane, ze 11 tis. pujde pryc kazdy mesic (najem, energie, palivo, telefon, Soc,zdrav,atd...) A pokud bych na to chtel videlavat rucne a kvalitne (coz bych rad) tak si budu muset udelat meno a to se nestane pres noc.(bohuzel :cry: )
ピーター 大工
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: jaka rezbarska dlata

Příspěvek od Martin »

Taťka má pravdu,rychlejší to je určitě :!:
Morčez!
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: jaka rezbarska dlata

Příspěvek od krokus »

"Rychlost" je mor dnešní doby a "povrchovost" žlutou zimnicí. Petře, že se na Tebe dívají jako na vola, tak z toho si nic nedělej - taky to znám /kupodivu také ze strany otce :!: /. Normálně je odbroukej svým ÓM, jako A. Ginsberg ... 8-) . Jo, Dieter Schmid už nepřibaluje k objednávkám medvídky Haribo - velké zklamání tohoto týdne, tak jsem se těšil...
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: jaka rezbarska dlata

Příspěvek od Martin »

Amen.
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: jaka rezbarska dlata

Příspěvek od Roman »

Jj takovejch nás bylo co mělo tyhle ideáli ;) Chalupář podemnou má sklárnu v Holicích a 3 kluky jako zaměstnance.Taky chtěl dělat renesanční sklo a jiný machrovinky,ted mlátí náký koule do lustrů nebo do čeho,po tunách.Nojo dveře v Polským Obi asi za 1500 kč no nekupte to,fajnová prácička :lol: Ale jsou asi za vodou.Proč budu někomu vysvětlovat,že chci dřevěnou vanu a na tom kovaný obruče.Na lidi já už zprominutím dávno ser.....Oni většinou nic neumí,nemají žádný koníček,odbouchaj si svoji osmičku v kolbence,daj si svých pár piv,jednou za měsíc ohnou manželku a to je jejich pupek světa. :D Jak já říkám,nikdy neříkej nikdy-lidi co chtěj fajnovou prácičku samozřejmně jsou,většinou ty co maj pořádný kačky. :mrgreen:Apropo mám ted navrtanou břízu a popíjím březovou vodu,to by Petře tatínek asi už vůbec neskousl :lol:
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: jaka rezbarska dlata

Příspěvek od krokus »

Nejlepší je ředit březovou vodu lihem /nebo líh vodou :P /, špičková kvalita je z babyky nebo z vinné révy. Skvělá minerálka v praktickém, přírodním balení.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti