Lupinkova pila - scroll sawA

Vše co se týká řezbářského řemesla.
r.a.c.e.k
Příspěvky: 60
Registrován: 24 srp 2010, 19:21

Lupinkova pila - scroll sawA

Příspěvek od r.a.c.e.k »

Ahojte. Vybiram si elektrickou lupinkovou pilku. Po dvoudenim googlovani jsem skoncil na modelu od Ryobi http://www.expertmarket.cz/naradi-a-nas ... kova-pila/

Jednicka je pry DeWaltka, ale ta neni u nas za prve k sehnani a za druhe je cena prez 10 tisic a to se me za pilku nechce davat.

Koukal jsem i na pilky od Scheppachu, ale tam je slabsi (90W motor). Obcas bych s tim rad riznul i do tvrdsi dreva ( palisandr, mahagon, svestka atd ).

Mate nekdo zkusenosti s el. lupinkovyma pilkama?
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Lupinkova pila - scroll sawA

Příspěvek od Martin »

Spíš to bude dost subjektivní,ale moje zkušenost je taková:překližky,mdf docela dobrý,tak do tl.20mm.Masívní dřeva s výraznými léty stahují lupínek.Navíc při tloušťce nad 20mm je problém se zahlcováním lupínku.Výšku pohybu většinou výrobci neuvádí.Sice napíšou prořez 50mm,ale to je tloušťka,která Ti projde pod ramenem,nicméně ten plátek nevynese třísky z řezu ven a pak se kroutí.Ale asi záleží na co to máš.
Morčez!
r.a.c.e.k
Příspěvky: 60
Registrován: 24 srp 2010, 19:21

Re: Lupinkova pila - scroll sawA

Příspěvek od r.a.c.e.k »

Asi to udelam tak, ze obednam, vyzkousim a kdyz to nebude vyhovovat, tak to muzu do 14dni vratit. Sice je to necestne a nesportovni, ale je to umozneno zakonem :)) Prave ze bych rad rezal i vetsi prumery alespon do tech 5cm, ruzne krabicky, truhlicky apod. Taky tady mam jedno palisandrove prkynko co jsem mel pripravene na vyrobu hmatniku ke kytare. Takze i to bych rad ctvrtil na te lupinkovce.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Lupinkova pila - scroll sawA

Příspěvek od Martin »

Malá pásovka s úzkým listem?Děláš kytary?
Morčez!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupinkova pila - scroll sawA

Příspěvek od Petr »

Ahoj, sice nemam lupinkovou pilku ale chtel bych si ji taky vyrobit a tak jsem se o ne zajimal. Myslim, ze 5 cm bude problem pro kazdou "levnejsi" pilku jak psal Martin zdvih byva do 3cm a tak se to pak dusi pilinama. Myslim, ze cim vetsi sila materialu, tim je dulezitejsi mit presne kmitajici list bez predkmitu. A to myslim splnuje jenom ta DeWaltka, ktera na to ma patent a potom je resenim jednoducha vacka a tazna pruzina na horni strane vedeni (meli jsme takovou home made pilku na skole a fungovala v pohode.
Taky jsem nasel tohle: http://www.steves-workshop.co.uk/tools/ ... windex.htm
Na vetsi veci bych volil asi nejakou mensi pasovku s tenkym pasem na vykruzovani. Mrkni na tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=YXW55S4X9zo
ピーター 大工
r.a.c.e.k
Příspěvky: 60
Registrován: 24 srp 2010, 19:21

Re: Lupinkova pila - scroll sawA

Příspěvek od r.a.c.e.k »

2 Martin: Kytary nedelam, jen jsem si kdysi jednu udelal, celou ze smrku, dokonce i ladila. To prkynko z palisandru jsem mel na vylepseni hmatniku, ale pak jsem nasetril a koupil si novou.

Ta pasovka me taky napadla, budu to muset jeste zvazit. Lupinkovkou jsem snad ani nikdy nic nerezal, tak jeste zkusim rucni, jak me to pujde.
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupinkova pila - scroll sawA

Příspěvek od Jan »

A co tohle? Jednoduše přiděláš na šlapací šicí stroj, přendáš kožený řemínek a frčíš. Bohužel jsem to ještě nezkoušel, vyměnil jsem to od kámoše za Zuzanky práci :lol: . Chybí tomu ještě pracovní deska a trochu promazat. Viděl jsem na jarmarku dřevěnou konstrukci - viz foto (snad nám to pan hračkář promine...)
Přílohy
lupinkovka1.jpg
lupinkovka1.jpg (60.46 KiB) Zobrazeno 53741 x
lupinkovka2.jpg
lupinkovka2.jpg (61.47 KiB) Zobrazeno 53741 x
lupinkovka3.jpg
lupinkovka3.jpg (88.87 KiB) Zobrazeno 53741 x
r.a.c.e.k
Příspěvky: 60
Registrován: 24 srp 2010, 19:21

Re: Lupinkova pila - scroll sawA

Příspěvek od r.a.c.e.k »

Ta kovova lupinkovka vypada jako stara dobra sudetacka prace :) Neprenechal by jsi ji nebo nevymenil za neco? Stolek od siciho stroje bych na pude vyhrabal :)
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupinkova pila - scroll sawA

Příspěvek od Jan »

Doopravdy jsem moc rád, že jsem to získal, takže bohužel... :roll:
chocolate7
Příspěvky: 1
Registrován: 24 led 2014, 07:22

Re: Lupinkova pila - scroll sawA

Příspěvek od chocolate7 »

Prave ze bych rad rezal i vetsi prumery alespon do tech 5cm, ruzne krabicky, truhlicky apod. Taky tady mam jedno palisandrove prkynko co jsem mel pripravene na vyrobu hmatniku ke kytare. Takze i to bych rad ctvrtil na te lupinkovce.
Asi to udelam tak, ze obednam, vyzkousim a kdyz to nebude vyhovovat, tak to muzu do 14dni vratit. Sice je to necestne a nesportovni, ale je to umozneno zakonem :))
Smile PleazZZZzzzZZZzzzz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů