Lepidlo

Vše co se týká truhlářského řemesla.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Lepidlo

Příspěvek od werdio »

přesně tak, lepidlo škrábnout když zgumovatí (u mě cca ta půlhodinka), jak vytvrdne je to v háji..
Občas taky páskuji...
phawkeye
Příspěvky: 3
Registrován: 20 led 2016, 11:30

Re: Lepidlo

Příspěvek od phawkeye »

Dobrý den, mám dotaz. Jaké lepidlo bude nejméně tupit hoblovací nože při hoblování třeba spárovky. Zkoušel jsem lepit s pomocí lepidla Titebond II, ale nůž teď dělá malinko rejhy. Bude lepší PU lepidlo např. od Soudala? Děkuji.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Lepidlo

Příspěvek od werdio »

polyuretan a např.disperze D3 (rakol, titebondII) jsou uplně rozdílná lepidla, na spárovky používat poluretan je až na extra vyjímky absolutně nevhodné...nevim z čeho máš kudly, ale lepidlo by na tom nějakou extra paseku dělat nemělo...to za mě
PS: já protahuji cca po hodině lepení, lepidlo je pevné ve spoji a neni ještě jak "sklo"
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Lepidlo

Příspěvek od Tim »

ahoj ,
plně souhlasím s werdiem někdy když je fofr tak hobluju i dřív a někdy zase když to vyjde tak třeba až druhý den a nemám problém s noži v hoblovce.Polyuretan používám minimálně spíš na spoje u lamina když lepím dvě plochy .V dnešní době se u dřeva obejdeš s PVAC lepidly na všechno.Pur lepidlo mi ke dřevu moc nepasuje.

tim
phawkeye
Příspěvky: 3
Registrován: 20 led 2016, 11:30

Re: Lepidlo

Příspěvek od phawkeye »

Protah mam Dewalt Dw 733, nože jsou původní, kvalitu nožů nemohu soudit, nemam s tím zkušenosti. Zkoušel jsem spárovku na police. Hobloval sem po dvou dnech. Spárovka se sice povedla, ale teď jsou po hoblování vidět drobné vystupujici rýhy, ale snadno se vybrousí. Příště to zkusím protahnout dříve.
matujej@gmail.com
Příspěvky: 25
Registrován: 15 kvě 2011, 17:23
Bydliště: Telč
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepidlo

Příspěvek od matujej@gmail.com »

Werdio, proč si myslíš, že je PUR na spárovky absolutně nevhodný? Já mám naopak nejlepší zkušenost s Icemou, nebo s Titebondem. A to proto, že nesnáším viditelnou spáru (bavíme se samozřejmě o tenký barevný/tmavý lince, nahoblováno a naskládáno mám dobře), což dělá každý lepidlo krom těchto dvou. Myslím, že u normálních bílých disperzí, včetně Rakollu, to dělá plnivo - je to prostě moc zahuštěný nějakou tou technickou moukou. Což Titebond není, a pur z principu taky ne. Od Icemy jsem tak trochu odešel k Titebondu hlavně proto, že mě štvala ta špinavá práce. Na Titebond stačí voda. Ale jinak si jí nemůžu vynachválit. Rychlá/pomalá + přidaná voda ano/ne = spousta možností, jak si určit potřebnej otevřenej čas. Takovej výběr u jiných lepidel taky není samozřejmost, pokud vím.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Lepidlo

Příspěvek od werdio »

jestli máš černý linky ve spoji, máš málo utaženo...co mám zkušenosti s dodavateli spárovek, tak u smrk apod. se lepí D3 a dub express 25 plus popř. i D3
Pokud ti vyhovuje lepení spárovek PU lepidlem, jen tak dál, já v tom nevidim žádný přínos..

Dewalt kudly jsou sk ale jsou měkky ..vrypy budou vždy
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Lepidlo

Příspěvek od Tim »

Souhlas s werdiem už to tady někde bylo všechno popisováno
Tim
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Lepidlo

Příspěvek od miru01 »

werdio píše: Dewalt kudly jsou sk ale jsou měkky ..vrypy budou vždy
No nevím a nejsou teda spíš moc tvrdý? Protáhl jsem kus čistého dubu na nových nožích a zaznamenal jsem také vrypy, lepidlo tam žádné nebylo, ty nože u dw 733 jsou nějaké šmejdové...
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Lepidlo

Příspěvek od werdio »

myšleno křehký..jsou to podle mě lepší startovačky
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 10 hostů