Píla JET JTS 600X

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Píla JET JTS 600X

Příspěvek od Juraj »

Zdravím, už dávnejšie mi padla do oka táto píla. Na bazárové kúsky šťastie nemám, tak sa vás chcem opýtať, či je hodná cca 1400€ a momentálne s tabletom zdarma (ten predám :D )... Nikde som nenašiel nejakú dlhšiu recenziu, tak dúfam, že tu niekto bude mať aspoň skúsenosti so strojmi JET.
Vďaka.

http://www.fachshop.sk/jet-jts-600x-kot ... 00101.aspx
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Píla JET JTS 600X

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, je to stroj z dálného východu, jsem si loni zamlel se stolem na výstavě v Praze, je to takové vylehčené. Ale záleží co od toho očekáváš.
Pájmen
Příspěvky: 11
Registrován: 21 říj 2015, 10:20

Re: Píla JET JTS 600X

Příspěvek od Pájmen »

Ahoj,na tento typ jsem psal recenzi na Heurece.Používám jí skoro rok téměř každodenně i na tvrdé dřevo a mé nároky splňuje,samozřejmě má své mouchy které jsem uváděl,byl šmajdající kotouč díky křivé přírubě kterou mi vyměnili v rámci záruky a otravující ucpávání odsávání pod pilovým kotoučem kdy drobné odřezky ucpou zúžený průchod a piliny mi pak vesele lítají do :shock: S profi pilami typu Felder apod. by bylo úsměvné je porovnávat.Ale na zakázkovou výrobu menšího formátu vhodná je.Buk,dub v 50 prořízne na jeden zátah i v pohodě,což mi stačí.V rámci záruky jí dávám zabrat a zatím dobrý,jakou bude mít životnost si netroufám tvrdit,tak jak je to dnes se vším.Stejná pila se prodává i pod jinými značkami s drobnými odchylkami
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Re: Píla JET JTS 600X

Příspěvek od Juraj »

Tak momentálne mám Bosch PTS10 a nejako sa mi rozbiehajú zákazky, síce to robím iba pre seba a pre rodinu... Zo začiatku stačila aj Boška, no väčšie kusy sa na nej pilia ťažko. Na 90% robím masív, sem tam nejaká DTD ale to si minimalne 3/4 projektu nechávam naformátovať v Drevine a iba skracujem na mieru. Od JETu očakávam, že by sa väčšie kusy dali píliť pohodlnejšie, a potom presnejšie pravítka a tak... S profi to porovnávať nechcem, ale kratšie recenzie ktoré som čítal nie sú nejaké zlé...
Ešte som sa chcel opýtať, že aký má motor? Klasika alebo indukčný? Teda či moc hučí, alebo znesiteľne.
Pájmen
Příspěvky: 11
Registrován: 21 říj 2015, 10:20

Re: Píla JET JTS 600X

Příspěvek od Pájmen »

Tak JETka je jiná kategorie pily, ta Bosch PTS10 je taková hračka co jsem měl možnost vidět i vyzkoušet a určitě si polepšíš.Řežu na ní i větší kusy tvrdého dřeva a stabilní je dostatečně ;) .Motor je 2,5kw třífázový asynchronní,takže i tichý.Ale přesto bych dnes dal přednost bazarovému kousku za rozumnější peníze
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Re: Píla JET JTS 600X

Příspěvek od Juraj »

No premýšlal som nad témou: Bazárové kúsky
V nej ak by niekto natrafil na nejaký fajnový kúsok a nechcel ho kúpiť, ale stál by za to, ukázal by ho nám ostatným... Čo vy na to?
Musím to doriešiť čím skôr, kým mám na to chuť a aj financie, lebo verím že časom by išli niekam inam na menej potrebné veci...
stefanos689
Příspěvky: 123
Registrován: 19 pro 2013, 22:46
Bydliště: Lednice (okr. Breclav)

Re: Píla JET JTS 600X

Příspěvek od stefanos689 »

Tovarnu maji na Taiwanu (coz nemusi byt spatne). Me se stroje JET celke libi, ale vlastni zkusenost zatim nemam. Nekdo jiny stroje od nich vlastni?
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Píla JET JTS 600X

Příspěvek od werdio »

Asi bych si raději počíhal na Rojka PT300,když pilu s formátovacím vozíkem...jen škoda že nemá koleje v desce, někomu se hodí na přípravky...jednou mi utekla za 30k a když je štěstí objeví se i s frezou...dobrá pila, truhlík od vedle jí má..ale je jak šafránu..tu jet nemám zkušenosti
Ale chápu, že nechceš čekat "na zázrak" věčnost :-D
PS:spíš koupíš v polsku :-)
http://archiwumallegro.pl/pila_formatow ... 79464.html
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Píla JET JTS 600X

Příspěvek od Hans »

Já bych to tak černě neviděl. Ať už PT300 nebo PK300, obě pily jsou v inzerci relativně často. A za třicku bývaj celkem běžně, řekl bych. Ještě bych tomu pár měsíců dal :-)

Hele a neřešíš aj jinší stroje? Pokud jo, tak nějakej čas kdosi inzeruje pětikombíka od Feldera asi za kilčo. Resp. desítku onehdy sundal a proto je teď na 98. Myslim že bys usmlouval i něco dalšího. Já mam Felder dvoukombíka ze stejných let (pila, náklopná frézka) a můžu říct, že je to stroj výbornej a přesnej, když se vyšteluje. Doporučuju ke zvážení, na takové to domácí pižlání to udělá určitě lepší službu jak soustava JET strojků, je to už profi mašina, ale pořád se ještě vleze do garáže do kouta když je třeba :-)

Honza
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Píla JET JTS 600X

Příspěvek od werdio »

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 13 hostů