Zefam drsd 63

Vše co se týká truhlářského řemesla.
lorch
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2011, 20:05

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od lorch »

http://www.truhlarime.cz/ web zaměřený na ukázky truhlářských postupů, výrobků naší dílny, vysvětlení použití různých druhů nářadí, nabídky truhlářských kurzů a mnoho dalšího
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
lorchu diky za odkaz, i kdyz je neco celkem blbe citelne, tak se to urcite bude hodit. Jsou tam zajimave informace o intervalech udrzby atd..
mari - tak jsem se na to dneska dival s elektrikarem, a vypada to, ze pila jenom trucovala z noveho prostredi a uz se ji u nas asi zalibilo, protoze dneska to bezelo bez bzuceni i kdyz jsem to zkousel zapnout 5x tak po spusteni pily civka odbrzdi a uz nevrci, tak jsem rad, ze uz se uklidnila. Elektrikar rikal, ze je to normalni a ze civku uz nekdo previnoval a uz to nikdy neni tak zalakovane jako z fabriky a muze to trosku vrcet. Domluvili jsme se, ze mi udela i pracovni osvetleni na 12v podle nove normy pres trafo, tak abych si mohl pri praci svitit bodovkou na misto rezu.
TA cena za bocni pravitko by me zajimala, pripadne bych se zminil u sefa a dalo by se to poridit. Zatim ahoj. Uz se tesim az prijedou ty nove pasy, abych pilu poradne vyzkousel.

Jeste bych rad napsal jednoduchy postup jak merim delku pasu,ale to je kazdemu asi jasne:
Zmerim prumer kola = 63cm vypocitam obvod : O = π × d , potom nastavim horni kolo na stred suportu a zmerim roztec mezi stredy (jeste pred montazi stolu) = 135cm, No a potom sectu vsechno dohromady O=1,98m + 2x1,35m = 4680mm = delka pasu. :mrgreen: U teto pily je tolerance delky +- 4cm.
ピーター 大工
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od mari_001 »

Nedalo mi to a zkusil jsem soba taky, 6mm pásem. Chtěl jsem ho začít brousit a ségrá přišla a zabavila mi ho:)

Jinak jak, nebo načem jste ho brousily? Já jsem to plánoval ručně:)
Přílohy
10632720_10202575331334281_6427136332133927417_n.jpg
10632720_10202575331334281_6427136332133927417_n.jpg (58.57 KiB) Zobrazeno 17976 x
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od Petr »

Ahoj, ja jsem na tom podobne.
Prvniho soba si vzal sef pro maleho synka, potom jsem musel pro kolegu vyrobit labut, pro naseho maleho jsem delal krokodyla a dneska dalsi tri soby, dva pro kolegy z prace a jednoho pro naseho Kristianka.
ja to brousim rucne mekkou brusnou hubkou, kolega si to v praci dobrusoval dremlem s brusnym valeckem. A krokodyla jsem upravoval mini dlatky.
Obrázek
Obrázek
ピーター 大工
IGi
Příspěvky: 23
Registrován: 25 úno 2015, 17:10

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od IGi »

Zdravim tak po par informacich od Petra (dekuji) jsem si take zakoupil pasovku zefam.za cenu srotu snad bude fungovat jde o nejvetsi 80 k pile mam I priloznik.bohuzel kola by potrebovaly vymenit gumu.pan mi dal k pile kus asi 5mm gumy ze si ji tam vzdy lepil sam.zajimal by me ten pripravek na rezani kulatiny nema nekdo foto?
dvojtáta
Příspěvky: 51
Registrován: 02 kvě 2014, 21:27
Bydliště: Litoměřice

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od dvojtáta »

Ahoj IGi,

já jsem si udělal přípravek na řezání kulatiny dle návodu na stránkách Hammera a funguje to docela dobře - jen to chce čas a klid na práci:

video:
http://www.hammer-stroje.cz/cz-cz/vyrob ... ideos.html

vlastní plánek:
http://mirrorfelder.cnh.at/Video/N4400/pdf/Skizzen.pdf

Doporučuju si ho udělat o trochu delší, aby se tam v pohodě vlezla kulatina aspoň 1100 mm délky a taky bylo nutné přidělat před litinový stůl s drážkou pomocné stolky vpřed i vzad (rovněž s drážkou) a promazat to olejem. Řízneš pak v pohodě i 35+ cm kulatinu (spíš je problém to zvednout - to je limit), jen nejdřív oříznu první větši krajinku a pak na tu vzniklou plochu ustavím a krájím. Na YT je mraky videí na toto téma a někteří borci to mají opravdu hodně vychytaný.
IGi
Příspěvky: 23
Registrován: 25 úno 2015, 17:10

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od IGi »

Dekuji za informaci 8-)

jeste by me zajimalo co s tou gumou zda sehnat a lepit nebo je nechat opravit profi....cena za profi repas 80 je 1600 bez DPH
kolo musi byt zbaveno stare bandaze a bez stredoveho loziska. :roll:

Co by jste doporucili za pilove pasy?Simonds ?pilana?

Pilu mam bohuzel porad na voziku nabiral jsem ji kdyz jsem jel na montaz tak mi tady lezi pred penzionem ale po sundani snad dodam nejake foto :)Vypada opravdu dobre !!
IGi
Příspěvky: 23
Registrován: 25 úno 2015, 17:10

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od IGi »

Obrázek
IGi
Příspěvky: 23
Registrován: 25 úno 2015, 17:10

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od IGi »

Resim koupi pilovych pasu na drsd 80 tak kdyby nekoho zajimalo delka pasu je na 80tku 5.71 m at to tady mame hezky pokupe ;)
patejl
Příspěvky: 14
Registrován: 22 bře 2016, 10:56

Re: Zefam drsd 63

Příspěvek od patejl »

Chlapi a jak tu Zefamku vozite ?
Mam malou 320 a koukal sem na bazos ale ta Zefamka ma skoro tunu.
Naposledy upravil(a) patejl dne 03 čer 2016, 14:22, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů