Odsavani a filtrace vzduchu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od Juraj »

Zaujímavé, skôr by som myslel, že podtlak v potrubí spôsobí "trápenie" motora a tým vyšší prúd... AJ tak mi to nejako nepasuje, že čím menší priemer potrubia, tým menšia spotreba.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od JanB »

Tak si představ, že bys to roztočil ve vakuu.....jaký odpor bude vzduch klást lopatkám? Já vím, že je to kontraintuitivní, ale je to tak :-) Motor je zatěžován tím, že musí uvést do pohybu nějakou masu vzduchu a čím míň ho přijde, tím míň energie se spotřebuje na jeho urychlení.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od miru01 »

JanB píše:Minulý týden jsme zabředli do debaty o odsávání, ale protože to bylo v tématu o úplně něčem jiném, budu pokračovat tady
Pěkná práce!

P.S. je škoda, že to tu nikdo neuklízí, aby ty vlákna byla se stejným tématem, když už se příspěvky trochu zatoulají...
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od Hans »

Juraj: Já bych posloužil příkladem, který zná každý - když ucpeš hadici vysavače, otáčky taky vyletí nahoru. Není co přepravovat - není vykonávána práce :-) (vyjma lokálních vírů a nějakého toho tření v systému)

JanB: Já vim že už je pozdě, ale právě proto, že odběr při uzavření turbiny klesne a řekl bych že klesne dost, neunáhlil ses s tim oříznutím? Třeba kdybys udělal to pouzdro jen nahrubo ohnutý ze sololitu pomocí svěrek...

Honza
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od JanB »

No, možná jsem mohl oříznout míň, ale nechat to na původních 450mm....to si myslím, že by bylo moc i uzavřené v kompletním odsavači.
Problém je, že netuším o kolik ta spotřeba klesne v té energeticky nejnáročnější variantě při běžném provozu. A lepší bude mít mírnou rezervu než spálit motor.... Až to bude komplet, zkusím to znovu přeměřit v různých situacích a uvidíme....možná třeba udělám i druhý ventilátor. Stejně to celé bude "stavebnice" a vyměnit jeden díl při zachování ostatních by neměl být problém.
KAREL D

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od KAREL D »

Příkonu 2,2kW odpovídá proud 3,34A, při větším zatížení klesá účinnost. Myslím si, že je lepší se ve finále dostat níž i při max. průtoku vzduchu.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od JanB »

Já jsem se dopočítal 3,74A (cos.fí podle štítku 0,85) a nepřekvapilo by mě, kdyby se to ve finále někde poblíž této hodnoty pohybovalo :D
KAREL D

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od KAREL D »

Tvůj výpočet je samozřejmě správně, já jsem počítal s 380V a účiník jsem taky nezapočítal.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od hylopetes »

Nejnovejsi vytvor :) Odlucovac hrubych castic. Zadny cyklon. U tohohle reseni nehrozi ucpani velkymi hoblinami. Na konci je pak i video jak to funguje v praxi.
http://blog.acoma.cz/2017/02/odlucovac- ... astic.html
Přílohy
inline_separator01_cc.jpg
inline_separator01_cc.jpg (74.24 KiB) Zobrazeno 7191 x
eugenzo
Příspěvky: 9
Registrován: 12 úno 2017, 19:15

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od eugenzo »

Krásná práce.
Máte pěknou dílničku a výrobky také super. Nechte nafotit nebo natočit nějaké video o vaší dílně - shop tour? :-)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů