Odsavani a filtrace vzduchu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od miru01 »

On klasický vysavač má násobně vyšší statický tlak oproti tomu výše na fotu.
V zimě jsem podle četných návodů na internetu upravoval ten metabo, jen jiné barvy, doplnil jsem sud 220l, "thien cyklon" na odloučení velkého odpadu a hlavně kvalitní filtrační vak se zvětšenou filtrační plochou. Fotky mám v profilu na zoneramě.
Vaty
Příspěvky: 1
Registrován: 21 dub 2016, 13:17

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od Vaty »

Ahojky jsem tu nový ale jen pro ty co ještě řeší uzemneni statické elektřiny. Je zde řešení viz odkaz a funguje to dobře. Pouze se to musí dobře ukostrit

http://www.thegeekpub.com/3563/installi ... on-system/
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od JanB »

Hmmm, tohle řešení není nic víc než jen placebo.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od hylopetes »

Tak jsem se nastvala, stare potrubi strhla a cele to predelala znova. Tentokrat poradne :)
Zbytek fotek na blogu.
http://blog.acoma.cz/2016/07/predelavka ... trubi.html
odsavani005_cd.jpg
odsavani005_cd.jpg (120.26 KiB) Zobrazeno 10628 x
odsavani007_cd.jpg
odsavani007_cd.jpg (106.95 KiB) Zobrazeno 10628 x
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od truvan »

Dobře Ty !!
taky mě to čeká,matroš už mám nakoupenej jen dvě trubky se mě ještě toulaj po depech.
zlepšilo se to?? protože se mi ten vývod v dílně zdá se ještě dost Téčko idní :ugeek:

Jinak já mám nějaké kanály v podlaze tak se jich snažím co nejvíc využít
ODSÁVÁNÍ LEDÍNEK2 ODSPODU.jpg
IMG_20160630_174743.jpg
IMG_20160630_174711.jpg
Míru zdar
práci čest
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od hylopetes »

Ty mas ale trosku jinou ligu nez ja :shock: :D Az to budes mit hotove, urcite nahod dalsi fotky :) Prumer 150 nebo 180?

Ta nova zelena krabice na sobe nema skoro zadny pravy uhel. Vsechno je postupne vyspadovane. Cela spodni strana je pod uhlem. Na fotkach to ale neni videt. Druha vec je to, ze jsem mela uz hmozdinky ve zdi a tak deska na zdi musela mit stejny rozmer jako stara deska. Jinak bych to trosku zuzila.
Ve zdi jsou trubky docela zahnute. Ve zdi jsou 3 kominy a ja mohla pouzit prostredni dvojkomin. Proto to kouka uprostred zdi a ne vic napravo.

Urcite se to zlepsilo a o hodne. Hlavne mam misto v rohu, muzu tam stat nebo dat nejakou vec. Driv jsem nemohla, protoze tam byla porad otevrena klapka.
Jinak pomohlo mit od vysavace do komina prumer 150. Od zelene krabice po vetsine mistnosti 125 mm a zbytek 100 mm. Vzduch pak leti rychleji, kdyz je to takhle odstupnovane postupne.

Prikladam fotku z 2013, kdy se jsme to s tatou staveli. Vrchni diry jsou do dalsich kominu, kudy se vraci teply vzduch zpet do mistnosti. Kabel je internet :) Je tam pekne videt zahnuti hadic.
odsavani013_cd.jpg
odsavani013_cd.jpg (137.46 KiB) Zobrazeno 10587 x
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od truvan »

:D
Ani snad ne Liga
místní přebor spíš :P
Na odsávání(třípytel) je pr.200-do čtyřstranky zredukováno na 140,k brusce kalibračce(110cm a štosce 50) zredukováno na 160,pak dál k fréze 120, a ještě sem nechal 160 uklízecí v podlaze.
U pilky mám jednopytl.120 mm-přehazuju k pásové brusce,
Jestli Ty ses děvče neminula povoláním :D :idea:
Míru zdar
práci čest
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od JanB »

Minulý týden jsme zabředli do debaty o odsávání, ale protože to bylo v tématu o úplně něčem jiném, budu pokračovat tady

Konečně jsem si našel čas, půjčil si klešťák, shrnul ze stolu rozdělané skříňky a otestoval vyrobený ventilátor. Motor má 3f, 2,2kW a udávaný max. proud 4,7A. Ventilátor jsem vyrobil podle Mathiase a Mariuse. Ovšem se stanovením průměru jsem si nebyl úplně jistý, tak jsem ho udělal 450mm s tím, že zmenšovat ho bude jednodušší než zvětšovat :-). Má 8 lopatek a šířku 100mm.
IMG_0234.JPG
IMG_0234.JPG (112.11 KiB) Zobrazeno 9232 x
No, odběr byl 7,5A, trochu moc na můj motor. Tak jsem to na pásovce ořízl na 400mm a už to bylo podstatně lepší
proud.jpg
proud.jpg (37.37 KiB) Zobrazeno 9232 x
A poté, co jsem ventilátor orovnal dokulata (z pásovky to úplně dokonalé nebylo) a vyvážil, odběr ještě klesl na 4,3A. To už je dobré.

Přestože jsem předem v dílně pozametal, udělalo to takový průvan, že vyletěl prach ze všech koutů, kam se smetákem nedostanu :D

Teď musím vyrobit tu skříň okolo ventilátoru.
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od Juraj »

Poriadny kus! :) Inak, stálo by za pokus odmerať ampére pri jemnom brzdení vrtule, keďže potrubie a filter budú klásť nejaký odpor a tým môžu vyletieť ampére hore...
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od JanB »

Juraj: Naopak, odběr půjde dolů. Takto si to nasaje vzduchu kolik jen může, ale pokud mu ho potrubí pustí míň, aerodynamický odpor klesne a s ním i odběr.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů