Odsavani a filtrace vzduchu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
helios
Příspěvky: 11
Registrován: 23 črc 2015, 13:32

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od helios »

zdravim spiru hadice jsou vhodne pro odsavani odpadu pri obrabeni mekkych drev, pri obrabeni tvrdych nebo houzevnatych drev vznika trist a dochazi k oteru a vzniku prodrenin, hlavne pri velkem lomu hadice. pri kazdodenim pouzivani se prodrenina muze objevit behem 2-3let.
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od radomil »

JanB píše: ... v Čechách je samozřejmě fůra šikovných lidí. To, že kopčíme od amíků je ale dáno tím, že ti amíci se svými výtvory na Internetu víc chlubí, zatímco českých webů, blogů a videí na trubce je velmi poskrovnu. Vem si i tuto diskusi - lidi, kteří se aktivně zapojují bys spočítal na prstech a ukázky výrobků nebo postupů jsou velmi vzácné ...
Přeju pěkný podvečer, nevěděl jsem kde se mám představit, tak jsem to dal sem, do filtrace ... citoval jsem JanaB, protože to je myšlenka, která mě sem zavedla ...

... a hlavně mi naférovku chybí komunitní závislost - někdo (parta), s kým bych si mohl povídat o tom, co mě zrovna teď baví a naplno zaměstnává, stejně intenzivně jako mě kdysi bavil paragliding (než jsem si rozbil „hubu zezadu“), didgeridoo (to mi ukázalo cestu ke dřevu, dlátům a cidlině a může se na to hrát bez všeobecného hudebního vzdělání), chov draků a strašidel (všichni museli ustoupit dočasnému chovu dětí :lol:), fotografování (vše, co jsem chtěl, jsem už vyfotil) a někdo, kdo by mi konstruktivně zkritizoval to, co dělám a uchlácholil, že mám být vděčný za to, že mě to baví a netrápit se tím, že to stačí tak-tak na živobytí ...

Můžu trochu rozebrat to výše citované počítání na prstech?
a) Průnik množin šikovných truhlářů, kteří mají čas a lidí, co umějí (aby se na to dalo koukat) natočit a upnout video s něčím, co by bylo nové, neokoukané a pravidelně rozvíjené je v naší zemi nepatrný.
b) Asi bychom se i chlubili, ale ... co když to uvidí ten kutil z vedlejší vsi a začne to dělat taky?

Jinak - (ne, že bych se chtěl chlubit) - docela jsem zabředl do fler.cz - je to zcela jistě tím, že když jsem tam před lety nabídl první čajový stolek ze žulové desky, zaříznuté do tří smrkových hranolů, ten den si ho někdo koupil ... ale tam se moc s kolegy pokecat nedá, většina jich dělá náušnice ...

V posledních pěti letech jsme půlku z každého roku s klukama stavěli jeden pasivní montovaný RD - na tom mě baví, že kdo vydrží první dva měsíce makat, ten si pak může za odměnu hrát s detailama ;)

Dneska jsem prodal svou práci za poslední tři týdny (na motivy toho v příloze, ale strááášně velký + pár drobností - skládací stůl do jídelny a konferenční stoleček „pro trpaslíčky“ ke gauči), tak jsem šťastný :D , že se to líbilo ... a příště bych to chtěl stihnout rychleji a řemeslně líp, s menšími náklady na materiál a vůbec ...
Přílohy
rohovka-cel.jpg
rohovka-cel.jpg (46.9 KiB) Zobrazeno 11634 x
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od Tim »

Nazdar Radomile ,
tak tě tu vítám a hned ti to musím pochválit,znám tvojí práci z fleru a vím jak máš pestrou činnost,s těma příspěvkama to máš pravdu píše nás tu hodně málo v poměru kolik lidí je registrováno.Tak ať se daří
jo a pozor, dřevo pracuje pokud neshoří...

tim
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od radomil »

Tim píše: ... dřevo pracuje ...

tim
no právě, proto se s tím tak ... jak se to řekne 8-) ... kde vidíš největší hrozbu práce dřeva, Time? že dvířka seschnou a zúží se?
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od Tim »

ahojky,
tak pokud se seschnou dvířka a nic nepraskne tak to je to nejmenší co se může stát,
ale těch nebezpečí je daleko víc a s destrukčními následky,např povolení čepů ve dlabech,zkroucení spárovek,případdně prohnutí,popraskání v důsledku vnitřního pnutí,extrém vyskočení pera z drážky u palubek,roztržení dveří apod.
časem se mi většinu podařilo vychytat správnou konstrukcí a hlavně správným zpracováním a uložením dřeva.V dílně mám stabilní teplotu 19 -20 stupňů a i vlhkost téměř stabilně 55procent když jsem stavěl dílnu tak volba bylo podlahové topení s kvalitní automatickou regulací.Je to dobrý taky pro povrchovku a hlavně pro lepení kdy se super zkracují časy lepení.Samozřejmostí je nedat na venkovní dveře dřevo sušené na 8 procent na nábytek 14 procent a naopak.

tim
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od JanB »

Radomil: I já tě tu vítám mezi námi :-) a piš, chlub se, na to tyhle servery přece jsou.

Ta tvoje skříň je moc pěkná. Ty obliny jsou dělané jak, to je spárovka slepená do oblouku na nějaké formě? Nebo je to dýhované?

Pokud jde o ty internetové komunity (i když v tomto vlákně už je to dost off-topic), tak fler.cz jsem sice znal (žena tam prodává perníčky), ale nikdy jsem ho moc nezkoumal, budu to muset napravit ;) Já kromě tohoto serveru ještě využímám Google+, Instagram a taky blog. Jenže to dělám jen jako koníčka (a mám jich víc, mezi které dělím čas), tak potom ty intervaly, kdy mám něco, co se dá zveřejnit jsou trochu delší.
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od radomil »

skladaci-stul-2.jpg
skladaci-stul-2.jpg (43.08 KiB) Zobrazeno 11508 x
Díky, ohnouty na dvířkách jsem lepil jako spárovku s pod úhlem hoblovanýma hranama v šabloně vyřezané ze zbytků lamina ...

ještě mi vyšel kulatý skládací stůl pr.90 ... v souvislosti s ním bych se chtěl zeptat, co je špatně na kombinaci javor/hartwachs öl (remmers)* - když se to poleje čajem, je to znát ... smrk ošetřený tím samým si polívám čím mě napadne a je to v pohodě ... může to být tím, že tvrdé dřevo toho vosku nepojme tolik a je ho tam nedostatečné vrstva?

*) nebo je to obecně špatná povrchovka a mám se poohlédnout po něčem, čeho se v domě barev nepotřebujou zrovna zbavit? :)
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od werdio »

pokud je dřevo utažený, tak olej/vosk nahřeju abych změnil viskozitu jak potřebuji...
Jinak pokud chci mít jistotu odolnosti vodě, alkoholu, kys.šťávám tak dávám přednost
podlahovému tvrdýmu vosku PNZ a vmasíruji vždy padem (2 vrstvy) ...je příjemný na omak/pohled a má víceméně ochranu jak u laku
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od radomil »

Díky, ten tvrdý vosk od PNZ jsem dával na lavice do školy, jsou po dvou letech nešetrnýho (a to jsem možná ještě přehnal :lol: ) zacházení v podstatě jen vyleštěný. Budu ho tedy s oblibou používat místo remmers ... ještě vymyslím, jak ho přibarvit ...
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od mari_001 »

Ahoj,
nečekaně potřebuji poradit. Potřebuji vyrábět protože mi přivzeli houfka, ale můj odsavač to nečekaně nedává( vnitřně jsem doufal že jo). Takže musím vyřešit odsávání a to nejlépe včera:D...
Radši bych koupil zrovna pořádné odsávání a pak na tak malou dilnu z něj udělal centrál. Mám dva české kandidáty a to
http://www.vseprodrevo.cz/adamik-ft-302 ... i-odsavac/
a
http://www.vseprodrevo.cz/acword-ft-302 ... -a-prachu/

nejlépe aby zabral co nejméně místa a stačoval. Adamik je menší ale má 1,5Kw motor( mám brát v úvahu větší odběr?)hrdlo 180.Acword je větší a má motor 1,1kw a hrdlo také 180. A nebo to je nesmysl a mám koupit něco takového.

http://www.vseprodrevo.cz/adamik-ft-202 ... i-odsavac/

Ale houfek doporučuje na moji mašinu 2600m3/h a to ten malej nedává, ale asi by stačil. Taky to je otázka peněz, ale nerad kupuju něco co za rok prodám abych koupil něco jiného. Děkuji za rady ;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 102 hostů