Odsavani a filtrace vzduchu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od JanB »

No, já jsem chtěl použít hliník, protože se s ním bude líp pracovat, ale ten doma nemám, zato pozinku mám několik tabulí :-) Tak to teď spíš směřuje k pozinku, aspoň se mi to nescucne jako ten tvůj sud.....
S nádobou na odpad to bude taky ještě oříšek, už jsem se nahledal docela dost, ale nenašel jsem nic s vhodným rozměrem a dostatečnou pevností.....sice je tu ještě varianta udělat "škopek" ze dřeva, ale kde na to brát čas? :-)
Luky228
Příspěvky: 24
Registrován: 12 lis 2016, 21:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od Luky228 »

JanB píše:No, já jsem chtěl použít hliník, protože se s ním bude líp pracovat, ale ten doma nemám, zato pozinku mám několik tabulí :-) Tak to teď spíš směřuje k pozinku, aspoň se mi to nescucne jako ten tvůj sud.....
S nádobou na odpad to bude taky ještě oříšek, už jsem se nahledal docela dost, ale nenašel jsem nic s vhodným rozměrem a dostatečnou pevností.....sice je tu ještě varianta udělat "škopek" ze dřeva, ale kde na to brát čas? :-)
Ten velký separátor sud "nevcucne" jen ten u vysavače. Jediné co bych změnil, je že na konec separátoru bych dal kus odsávací hadice pro lepší manipulaci se sudem.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od JanB »

Jo, to dává smysl, velké odsavače by proti vysavači měly mít větší průtok ale menší podtlak....

Jinak bezva videa, ještě jsem je neměl čas projít všechny, ale už jsem si tě dal do odběrů
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od Danny »

Zdravím chlapi,
se tu rozběhla diskuze. :P Mne jde spiš o ten odlučovač pana Břízy. Za jendo, že vypadá velmi jednoduše a za druhé tolik prý neubírá na výkonu odsávače. Další věcí je stejnoměrné plnění zásobníku (sudu) a nezanáší se jako v případě toho kuželového odlučovače. Chci to vyzkoušet v menším měřítku jen k formátce, která je trochu dál než ostatní stroje. Tam už ACWORD 400 ztácí na výkonu. Když ten od Břízy bude dobře fungovat, tak překopu celé odsávání a pokusím se vyrobit velký zásobník s odlučovačem a umístím to pod střechu. Dílnu mám ve stodole - místa je dost. Jen si říkám jestli na tom odlučovači není nějaký fígl, když si to Bříza nechal patentovat. Podle výkresu z jeho stránek se to dá v měřítku okopčit. Snad se na mne pan Bříza nebude zlobit. Truvan se mi zatím neozval .
Danny :P
Luky228
Příspěvky: 24
Registrován: 12 lis 2016, 21:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od Luky228 »

JanB píše:Jo, to dává smysl, velké odsavače by proti vysavači měly mít větší průtok ale menší podtlak....

Jinak bezva videa, ještě jsem je neměl čas projít všechny, ale už jsem si tě dal do odběrů
Děkuju
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: Odsavani a filtrace vzduchu

Příspěvek od Danny »

Díky Truvane za ten výkres. Výrobu odlučovače nafotím a dám sem pro inspiraci.
Danny :P
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů