Porada pri kúpe píly

Vše co se týká truhlářského řemesla.
jarda_p
Příspěvky: 1
Registrován: 21 črc 2021, 19:07

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od jarda_p »

Ja ted po par letech presel na poradnou pilu s litinovym stolem, takze po zkusenostech jsem odpurcem vsech tech malych prenosnych pil od Bosche, nebo Makity nebo i Festoolu, ale to uz jsem byl pred tim. Pokud opravdu nemate malo mista a nic vetsiho se do dilny nevejde, pak asi neni jina cesta. Ale po vyzkouseni, nez vyhodit takovou hromadu penez za neco opatrenyho nejakou znackou, tak jsem radsi koupil velkyho mafla od Makity, vrazil ho pod desku a dodelal si vodici drazky, pravitko, odsavani a jednoduchej zvedaci mechanizmus. Bez problemu vse seriditelny, doslova za par korun a presnejsi. Vydrzel jsem s tim par let, nez jsem se zmohl na pilu s litinovym stolem.
Osobne nez Holzmana TS250 tak radeji Holzstar TKS 254 PRO, pokud mate dostupny trifazovy rozvod, tak jednoznacne verzi na 400V. Ty pily se muzou zdat stejne, jen jinak obarvene, ale Holzstar je na tom s urovni zpracovani lip. Mam vyzkouseno. Neslapnete vedle v teto cenove relaci. Vodici pravitko je festovni a stavitelne, bez problemu jde serizovat a drzi, narozdil od jinych... S Lagunou nesrovnavat uz jen vzhledem k naprosto rozdilnym cenovym hladinam.
MilanKO_SVK
Příspěvky: 1
Registrován: 28 srp 2021, 14:27

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od MilanKO_SVK »

Ahoj, mam zo tri roky SCHEPPACH HS 105. Je to samozrejme plastova cina ako vsetko v tejto kategorii. Ale po par hodinach nastavovania sa s nou daju robit presne rezy. Ma uchytenie pravitka aj na konci, vyborny sposob nastavovania sily uchytenia cize pravitko sa neohyba. Hriadel motora bol od vyroby presny bez vyraznych odklonov (merane mikrometrom). Dorabal som soft start.

Asi najhorsie na tej pile je odsavanie (velmi slabe), povrchova uprava stola a vodiace T drazky, ktore su velmi nahrubo opracovane a teda drsne.

Udivuje ma ze ta Makita MLT100 je (na tvoje ucely) nepresna, slintal som po nej ked som kupoval Scheppach...Rezes nieco specialne ze nevyhovuje presnost Makity?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 80 hostů