Porada pri kúpe píly

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Dovla
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2020, 06:20

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od Dovla »

Amanox píše: 09 črc 2021, 17:57
Dovla píše: 09 črc 2021, 13:48 Ja som teda takúto pílu nemal, aj keď som si ich viacero bol ohmatať v obchodoch, tak nakoniec som upustil od kúpy, lebo čo mne najviac nevyhovovalo je tá plastová základňa ,alebo plastová časť v základni takmer u každej píly. Tuhosť a presnosť podľa mňa je v prvom rade "železo" , ale nie plast.
Ale ak už predsa niektorá tak asi tá Dewaltka, sa mi tiež zdá serióznejšia. Ale určite by som ju nekupoval cez e-shop. Môžeš natrafiť tiež na nejaký kus z "pondelkovej" produkcie.
Tak mi poraď čo by si kúpil lebo ja sa fakt už strácam. U tej dewalt plast je len na prednej strane celá píla je na trubkovej konštrukcií. Jednoducho povedané buď ísť do niečoho čo stojí 2,5k alebo dewalt. Nenašiel som nič medzi. A na moje občasné rezanie pre zábavu je 2,5k moc hlavne nevedel by som si to sám obhájiť. Pozeral som aj na IGM aj na bazári a nič tam nie je.
Ale veď som ti napísal že Dewaltka. Ak ti to ponáhľa tak v tejto kategórii je asi najlepšia, už aj kvôli tým kovovým trubkám .Určite nie predraženú plastovú modrú Boschku.
Záleží čo budeš rezať. Ja som rátal s vačšími rozmermi dreva, tak som kúpil plnohodnotnú stolovú pilu. Je pravda, že ja som sa neponáhľal s pílou a pátral som dlhšiu dobu v inzerátoch
Amanox
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2020, 17:29

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od Amanox »

Dovla píše: 10 črc 2021, 11:17
Amanox píše: 09 črc 2021, 17:57
Dovla píše: 09 črc 2021, 13:48 Ja som teda takúto pílu nemal, aj keď som si ich viacero bol ohmatať v obchodoch, tak nakoniec som upustil od kúpy, lebo čo mne najviac nevyhovovalo je tá plastová základňa ,alebo plastová časť v základni takmer u každej píly. Tuhosť a presnosť podľa mňa je v prvom rade "železo" , ale nie plast.
Ale ak už predsa niektorá tak asi tá Dewaltka, sa mi tiež zdá serióznejšia. Ale určite by som ju nekupoval cez e-shop. Môžeš natrafiť tiež na nejaký kus z "pondelkovej" produkcie.
Tak mi poraď čo by si kúpil lebo ja sa fakt už strácam. U tej dewalt plast je len na prednej strane celá píla je na trubkovej konštrukcií. Jednoducho povedané buď ísť do niečoho čo stojí 2,5k alebo dewalt. Nenašiel som nič medzi. A na moje občasné rezanie pre zábavu je 2,5k moc hlavne nevedel by som si to sám obhájiť. Pozeral som aj na IGM aj na bazári a nič tam nie je.
Ale veď som ti napísal že Dewaltka. Ak ti to ponáhľa tak v tejto kategórii je asi najlepšia, už aj kvôli tým kovovým trubkám .Určite nie predraženú plastovú modrú Boschku.
Záleží čo budeš rezať. Ja som rátal s vačšími rozmermi dreva, tak som kúpil plnohodnotnú stolovú pilu. Je pravda, že ja som sa neponáhľal s pílou a pátral som dlhšiu dobu v inzerátoch
Ja som to nemyslel zle. Kúpil si nakoniec niečo z druhej ruky alebo ako ?
Amanox
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2020, 17:29

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od Amanox »

Tak nakoniec môj finančný manažér (manželka) odsúhlasila investíciu do LAGUNA Fusion 3 . Používa ju tu niekto reálne ?
Palec
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2020, 21:32

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od Palec »

Ahoj Amanox, tak že pozdravujem "finančného manažéra" :-) a gratulujem k rozhodnutiu. U mňa to tiež muselo prejsť schválením.

Takže áno, kupoval som Laguna Fusion 3. Vymenil som ju práve za pôvodnú Dewaltku ale to je už pre teba passé. Laguna je iná káva, určite budeš spokojný, avšak ak máš na ňu miesto. Ja som musel 2x prehadzovať veci v dielni aby som jej našiel to pravé miesto.

Budeš k nej potrebovať veľmi slušné odsávanie, vysávač stačiť určite nebude.

Ak by si chcel niečo vedieť, pýtaj sa.

P.
Amanox
Příspěvky: 36
Registrován: 28 bře 2020, 17:29

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od Amanox »

Palec píše: 12 črc 2021, 17:57 Ahoj Amanox, tak že pozdravujem "finančného manažéra" :-) a gratulujem k rozhodnutiu. U mňa to tiež muselo prejsť schválením.

Takže áno, kupoval som Laguna Fusion 3. Vymenil som ju práve za pôvodnú Dewaltku ale to je už pre teba passé. Laguna je iná káva, určite budeš spokojný, avšak ak máš na ňu miesto. Ja som musel 2x prehadzovať veci v dielni aby som jej našiel to pravé miesto.

Budeš k nej potrebovať veľmi slušné odsávanie, vysávač stačiť určite nebude.

Ak by si chcel niečo vedieť, pýtaj sa.

P.
No ja dielňu nemám ale garáž teda ešte menej miesta . Ako je vysoko od zeme na kolieskach ? Ja mám v garáži krivú podlahu z asfaltu s kamienkami a popravde toho sa aj bojím či ju budem vedieť posúvať lebo teraz keď tam posúvam stroj tak trocha drncá. Druhá vec je aký máš vonkajší istič pri hodinách.
Palec
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2020, 21:32

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od Palec »

Ahoj, prepáč, nejako blbo prihlasovanie.

Takže, okraj základne je 17 mm nad zemou. Toľko aj trčia kolieska spod neho. Naľavo sú kolieska, napravo dve nožičky. Tie sú nastavovacie. Podlahu v garáži pod základňou musíš mať +/- rovnú. Možno by sa to dalo nejakými betónovými dlaždicami, ... 4 ks ? Čo sa týka presúvania, hm, je to viac menej stacionárna píla, aj keď má dve prepravné kolieska, myslím, že by sa jej nepáčilo keby si ju po práci zastrčil do kúta garáže :-) Okrem toho je dosť ťažká.

Čo sa týka istenia, ja mám vonku hlavný istič 20A B, a drží pokiaľ je sama na drôte ale ju zapnem ako prvú. Ak pílim a mám povedzme pustené odsávanie a preruším prácu, čiže vypnem pílu, zdvihnem kotúč, ... a znova zapnem pílu, tak občas vyhodí hlavný istič.
Ale "prerobil som si" pripojenie zo 400 V zásuvky, takže teraz je píla sama na drôte a môžem to zapínať vypínať ako chcem.

P.
juros1
Příspěvky: 16
Registrován: 12 črc 2021, 22:18

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od juros1 »

Zdravim pani, tiez by som casom rad kupil nejaku solidnu stolovu pilu. Momentalne mam Bosch GTS 635-216 - na zaciatku parada, ale casom ako clovek zacne vyzadovat vacsiu presnost, zisti ze to je daleko od idealu. Konkretne tato pila ma velky problem s volami pri nastavovani uhlu.Aj ked je to zafixovane, tak pri zmene vysky kotuca aj volnym okom vidiet ako meni uhol doprava a dolava. Stol tiez nie je uplny rovny, a je maly. A pri starte neskutocne hadze kotuc.

Na zaklade mojho researchu z toho co je u nas dostupne mam 3 alternativy:

Laguna Fusion 3 - kvalitativne asi nie je o com, ale lacna nie je, a pride mi subjektivne ze je prilis dlhe pravitko na nej. Mam dojem ze mi bude viac zavadzat nez ho vyuzijem. Podla specifikacii ma na sirku myslim 1,6m. @Palec - mozes to prosim potvrdit? Ja viem ze je to uplne prasacka otazka, ale myslis ze by sa dal skratit ak by bolo najhorsie?

Vela ludi v US pouziva Sawstop. Ta technologia mi je sympaticka a bol by som si za nu ochotny aj priplatit na solidnej pile, predsalen svoje prsty mam celkom rad. Avsak u nas sa da kupit len vo Festoole TKS 80. Je to Festool, takze nie je lacny, ale najma stale je to mala plechova pila. Akokolvek je festool precizny, neverim tomu ze dokaze nahradit velku pilu s liatinovym stolom. Takze mi to pride ako vela penazi za mobilnu pilu s otaznou presnostou, ked mobilitu nepotrebujem. Avsak nepoznam nikoho kto by ju mal a vedel porovnat s niecim inym. Nenajde sa tu niekto taky?

Holzman TS250 - pride mi to ako dobry kompromis. Cena nie je zla, je to cca velkost Festoolu, ale je tam dodatocny stol takze sa tam daju rezat aj vacsie veci nez na Festoole. Vazi 107kg vs 157 co ma Laguna, cize solidne by to byt mohlo. Co som videl z videi na youtube, vsetci si vytlmuju tie spodne plechy na stojane niecim lebo rezonuju. Inak si ju chvalia. Nepaci sa mi na nej ale vobec fence. Podla mna ale za zvazenie stoji, len by si ju chcelo vyskusat idealne. Takze opat otazka, nema ju tu niekto? :)

Dakujem,

Juro
Ondrakej
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2021, 07:03

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od Ondrakej »

Zdar,

Mám rok 7492 a jsem s ní spokojenej. Prikoupil jsem ještě jeden kotouč od Freuda - univerzál. Sice měl díru 5/8 ale normálně pasuje. Je třeba dodělat podložka. Jinak pravítko super tuhe vše se dá vyladit. Jediné co, tak jsem nebyl spokojen s horní dolní (vertikální) rovinou pravítka (bylo uprostřed prohnute) tak jsem 2x reklamoval. 3 kus ok. 😄Asi měli měli problém s dodavatelem. Na to moje řezání fajn když chci super přesnost tak stejně dávám do protahu.

Jo asi má vyšší hlučnost, používám sluchátka takže to neřeším.

Vybíral jsem take dlouho nějakou a po všech těch recenzích jsem došel k tomu že tahle je pro mě nej...

Jsem fakt spokojený.

Když tak se ptej.

Ondra.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od Hans »

juros1 píše: 16 črc 2021, 17:10 Podla specifikacii ma na sirku myslim 1,6m. @Palec - mozes to prosim potvrdit? Ja viem ze je to uplne prasacka otazka, ale myslis ze by sa dal skratit ak by bolo najhorsie?
Pokud by Vám stačila odpověď i ode mě, tak vězte, že to pravítko se skládá ze dvou dílů, přičemž ten první je dlouhý 44 cm. Akorát možná budete muset pořešit stupnici.

Jinak zkracovat můžete dle libosti.


Hans
Palec
Příspěvky: 6
Registrován: 18 úno 2020, 21:32

Re: Porada pri kúpe píly

Příspěvek od Palec »

Ahoj, na šírku má 170 cm. A áno dá sa skrátiť a za pomoci nejakej vhodnej spojky opäť spojiť. Tiež som takto rozmýšľal ale potom som to v dielni celé “prekopal” a nechal pôvodnú dĺžku. Dorobil som na to výplň zo starej MDF a využívam ako odkladaciu plochu.
A ako píše Hans je z dvoch časti.
P.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 hostů