Hranová bruska

Vše co se týká truhlářského řemesla.
HonzaD
Příspěvky: 21
Registrován: 27 zář 2017, 11:33

Re: Hranová bruska

Příspěvek od HonzaD »

To je zajímavá informace, já tuhle JSG-96 viděl v brněnském IGMku. Nevím jestli si to nepletu s něčím jiným, ale tehdy mě docela zarazil ten plastový spodek brusky. Ale podle toho co píšeš, tak to asi na funkci nebude mít vliv :-)
A i bez té oscilace to asi taky bude v pohodě. Pojedu se tam na ni asi ještě podívat.
Dík za tip.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Hranová bruska

Příspěvek od Bazik »

Záleží jak velké věci děláš, mně to vyhovuje, i prostorem v dílně(nezabere skoro nic). Oscilaci tam ani nepotřebuju, tím že je stolek kolmo na pás si dílec posunu tam kde ho potřebuju a pás si opotřebím v celé ploše. na zabroušení jídelního stolu to není, ale na šuplíky nebo dvířka ideální.
prikryl.aukro
Příspěvky: 4
Registrován: 04 lis 2018, 21:42

Re: Hranová bruska

Příspěvek od prikryl.aukro »

Já sem si hranovou brusku udělal z desek ze staré skříně. Nejdražší na tom byly pásy, motor sem taky sehnal za pár korun. Na profi používání to samozřejmě není ale pro někoho, kdo si dělá nábytek jenom tak pro sebe to to funguje parádně. Časem používání sem zjistil pár nedostatků, který půjdou jednoduše doladit. Plocha po které jezdí pás se lehce ohýbá a vydírají se v ní drážky, takže si tam ohnu kus silnějšího plechu a budu mět rovinu. No a při větším tlaku se protáčí pás, tak musím pogumovat hnací válec. Stůl si buď zvedám noho ho dám zešikma abych využil celou šířku pásu. Časem na to asi udělám podstavec a motor dám zespoda aby to nezabíralo tolik místa a možná naklápění na broušení pod úhlem. Brousím na ní často a až na ty dvě věci který se mi ještě nechtělo dodělávat to nemá chybu.
Kdyby to někoho zajímalo, tak můžu vyfotit vnitřek, jak mám vyřešený naklápění a šponování pásu.
IMG_20170518_201321.jpg
IMG_20170518_201321.jpg (66.69 KiB) Zobrazeno 5616 x
IMG_20170518_201332.jpg
IMG_20170518_201332.jpg (59.39 KiB) Zobrazeno 5616 x
HonzaD
Příspěvky: 21
Registrován: 27 zář 2017, 11:33

Re: Hranová bruska

Příspěvek od HonzaD »

Ahoj, máš to pěkný, na trubce je toho taky mraky jak splácat pásovku i vč. oscilace.
Moje idea byla ale taková, že se s tím nebudu babrat, koupím hranovku s oscilací a můžu hned vytvářet hodnoty :-)
Jaký tam používáš pásy, plátno nebo papír, co drsnosti? A kde případně nakupuješ?
prikryl.aukro
Příspěvky: 4
Registrován: 04 lis 2018, 21:42

Re: Hranová bruska

Příspěvek od prikryl.aukro »

Jasně chápu. Taky sem se inspiroval na youtube, z každýho sem si vzal to co mi vyhovovalo.
Používám papír, P100 a P240. Tady mají slušný ceny a slepili mi je na míru http://www.webareal.cz/lignotrade.
HonzaD
Příspěvky: 21
Registrován: 27 zář 2017, 11:33

Re: Hranová bruska

Příspěvek od HonzaD »

Jejda, Brno Lesná, tak to je doma. Dík moc za tip, ještě jsem tam nikdy nebyl.
mihalo
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2016, 20:10

Re: Hranová bruska

Příspěvek od mihalo »

Zajímalo by mě na co to využíváte. Dělám truhlařiny 22 let a nikdy jsem hranovku nepotřeboval ani nikde na jiných dilnach nebyla
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 7 hostů