Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Pepan »

Díky chlapi. :)

Hansi, bandáží u pásovky myslíš co...?....pogumovaný hnací kola pásu?

Je to těžké rozhodování. :(

Nejhorší je ta formátka. Tam jsou na Bazoši kusy, které jsou zralé spíš do šrotu a vybrat něco slušného je nemožné. Nechápu třeba, jak může mít někdo stůl zničený zářezy od kotouče. To s tím musel dělat kusy..:(
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Hans »

Přesně tak, bandáží se rozumí pogumování pásovnic.

Zářezy do posuvnýho stolu jsem viděl už i na jedný pile s litinovym formátovacim stolem. Ono se dá leccos... Ale zářezy od kotouče pro práci zas tolik nevaděj, ono žádnej formátovací stůl stejně nejezdí hned u kotouče abys ho mohl používat jako vodítko kde pila řízne. Když něco takovýho potřebuješ, musíš si tam stejně dát kus sololitu, říznout to a teprve jeho hrana ukazuje kde to doopravdy řeže.

U těch formátek je to se staršim kusem diskutabilní - formátky jsou většinou modernější stroje, tj. tak max. 25 let starý, no a většinou už na plechový kastli. Není u nich taková tak dlouhá tradice abys mohl vybrat něco staršího jako je to třeba u hoblovek. Ale zas nemyslim že by nešlo vybrat. Já tu svoji taky nakonec někde ulovil. Chce to čas.

Hans
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Tim »

Ahoj pepane,

zářez do stolu vůbec nic neznamené a už vůbec to nemá vliv na přesnost stroje jak píše Hans

až budu mít v dílně foťák tak ti pošlu foto z mojí už jich má taky pár za sebou.
Stačí aby pilu sevřelo dřevo a zavlní se a je to a nebo se ti zkříží deska je jedno jestli spárovka,lamino nebo sololak a na stole máš zářez je to jako s pravítkem na mafla stačí jednou aby jsi nedal pozor kopne pila a je pravítko podepsaný ale ani u pravítka to nevadí protože pilu vede profil
jsou důležitější věci co dělaji přesnost stroje

tim
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Tim »

jo ,
ještě kde má hranu řezu pila samozřejmě zjistíš jak říká Hans a je potom dobrý si tu vzdálenost změřit třeba na hranu stolu a nebo drážky ve stole a máš to jednoduchý,ale pozor některý pily mají hranu řezu při různým naklopení kotouče různě.

Já mám u své pily nastaveno na hranu stolu přesně 5mm a sedí to na chlup při jakémkoliv sklonu kotouče a to je obrovská výhoda žádný zkušební řezy jedu vždy na měřítko

Tim
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Pepan »

Time co ty máš vlastně za formátku?

Díky
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Hans »

Jo, s tim naklopenim je to dobrá připomínka - třeba Hammer visí jen na čepech, takže řezná hrana se při naklopení mění.

Ale popravdě řečeno jsem zatím všude jinde viděl klasický půlměsíce.

I na ty čepy se asi dá zvyknout, ono většina řezů je stejně na 90st a tak to zas tolik vadit nebude.


Hans
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Tim »

Ahoj Pepane,

mám italskou Paoloni P320 někdy z roku 1994-95 kupoval jsem ji novou za prachy co máš na celou výbavu a tenkrát na úvěr ale jsem maximálně spokojenej a určitě bych neměnil když jsem viděl u kolegů patálie s roblandem rojkem,scm apod tak jsem neměl vůbec žádný problémy jediný co bylo jsem měnil ložisko u motoru a je tam siemens....a občas vyměním klínový řemen dávám český barum za 12,-kč proti originálu za 350,-...kupuju v agrozetu co maji díly na traktory...
a to jsem ji už 4x stěhoval..
mám verzi s elektrickým zvedáním pilového kotouče a všechny ovládací prvky jsou z boku stroje přímo na očích čili zvedání a odjíždění předřezu kolečkama,naklápění kotouče s velkou stupnicí,rozběh hvězda trojuhelník ,samostatný vypínač na předřez
tahle pila má super vymyšlené uložení hlavní hřídele mezi dva domečky které jsou od sebe tak 300-400mm na jedné straně je řemenice na druhé pilový kotouč většinou je hřídel tak 200mm dlouhá a ložiska pěkně dostávaji.

drží uložení koncových dorazů jak délkových tak i při naklápění z devadesáti na čtyřicetpět stupňů

nejkratší uložení má asi robland této značce se vyhni měl jsem ji v jedný firmě s kolegou a vím co říkám.

tim
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Pepan »

To je tahle Time?

https://stroje.bazos.cz/inzerat/8748223 ... I-P320.php

Na fotce vypadá dobře, ale asi není v tak dobrém stavu....hodně shlédnutí a už je i po slevě.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Tim »

pepane to je nějaká obyč naklápění pod pravítkem musíš obcházet pojízdný stůl tuhle neznám

zítra zkusím udělat foto

tim
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Tim »

tohle jsem jedinný našel ggoglu


tim
Přílohy
14500490.jpg
14500490.jpg (49.55 KiB) Zobrazeno 7433 x
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů