Výber správneho kotúča na pílu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Avarax
Příspěvky: 73
Registrován: 28 črc 2017, 18:12

Výber správneho kotúča na pílu

Příspěvek od Avarax »

Chystám sa pracovať s laminovanou drevotrieskovou. Chcem domov spraviť pár skriniek. Zatiaľ som pracoval s drevom a preglejkov teda nemal som nutnosť toto riešiť.

Jednoducho potrebujem kúpiť kotúč na rezanie laminovanej drevotriesky. Viem že normálne by sa mala použiť formátovacia píla s predrezom aby nedošlo k vyšklbovaniu lamina pri reze.

Našiel som tento kotúč
https://www.igm.sk/cmt-chrome-c283-pilo ... 30-z80-hm/

Cena ktorú za to chcem dať je do 150€ neviem či je to veľa alebo málo. Prvom rade neviem či som vybral dobre a hlavne nepoznám inú stránku ako IGM kde sú takéto veci ak nerátam OBI kde kupovať niečo také je blbosť
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Re: Výber správneho kotúča na pílu

Příspěvek od Juraj »

Používam kotúč Freud LU3E. Rez je čistý iba chvíľu, potom je to z dolnej strany jemne vytrhané, ale žiadna tragédia. Zhora je to čisté. Hlavne treba mať perfektne naštelovanú pílu, inak to trhá s hocijakým kotúčom.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Výber správneho kotúča na pílu

Příspěvek od werdio »

bosch bude převlečenej freud/cmt...jinak, připadá mi že současný freudy neni žádný kauf
chavo
Příspěvky: 65
Registrován: 10 pro 2013, 15:34

Re: Výber správneho kotúča na pílu

Příspěvek od chavo »

murdoua
Příspěvky: 7
Registrován: 28 úno 2019, 15:18

Re: Výber správneho kotúča na pílu

Příspěvek od murdoua »

Zdravim Vsetkych,
som zacinajuci hobby kutil co ho bavi drevo. Potreboval by som poradit aky kotuc je vhodny pre vseobecne pouzitie, vacsinou robim s masivom smrek/borovica/buk,chystam sa zacat pouzivat tento rok aj dub,preglejky a budem robit aj par veci drevotrieskou s laminovanym povrchom. Je nieco co by som mohol kupit,co zvladne vsetko? toho lamina bude malicko, tam by som bol stastny ak by to vedelo aspon z jednej pohladovej strany urobit cisty rez,ale tvori to naozaj zlomkovy objem prac,takze nieco vyslovene na toto pouzitie zas kupovat nechcem. Kupil som pilu Bosch GTS 10 XC.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Výber správneho kotúča na pílu

Příspěvek od Bazik »

Avarax: Do jaké je to pily? Pokud nějaká menší stolní nebo hobby stacionární pila, tak sis vybral dobře. Ten co píše Chavo má pozitivní úhel čela, takže je spíš pro velký výkon řezu a dlouhou výdrž zubů mezi broušením, ale čistota řezu nebude tak dobrá jako s tím co sis vybral ty.
DuDDo
Příspěvky: 4
Registrován: 01 bře 2019, 16:41

Re: Výber správneho kotúča na pílu

Příspěvek od DuDDo »

Otazka od zaciatocnika > Ked pri rezani podlozis lamino zvrchu aj zo spodu, napr. preglejkou, nebudes mat cistejsi rez ?
murdoua
Příspěvky: 7
Registrován: 28 úno 2019, 15:18

Re: Výber správneho kotúča na pílu

Příspěvek od murdoua »

JE to mozne, zatial som mal len pokosovu pilu a robil som len veci kde to nehralo rolu. Chystam sa rozsirit portfolio mojho hobby a tych kotucov je hodne vela, na priecne, na pozdlzne,na drevotriesku na vsetko. Neviem ci je to ako vo vacsine pripadov ze uplne univerzalne riesenie je univerzalne zle na vsetky druhy ako som si mnohokrat vsimol v inych sferach. A kedze stoja od 50 po 150e nerad by som zistoval stylom pokus omyl. Ten co ma pila v sebe je 24z za +- 30eur.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Výber správneho kotúča na pílu

Příspěvek od Bazik »

Pokud podložíš lamino při řezu tak budeš mít čistší řez, zamezíš fólii na spodní straně aby se tolik vyštípávala, ale to je reálně na cca 10 krátkých řezů(na pokosce nebo ponorce), na stolní pile je to nesmysl. Z takové práce ti pukne hlava a ten podklad stejně brzo prořežeš a a budeš ho muset neustále měnít(otáčet), takže to bude další vícenáklad. Takže máš prachy za podkladové překližky+složitou práci a pouze uspokojivý výsledek. Vyplátí se vám to?

Kvalitní kotouč koupíš za 50-60 EUR, kup jeden na podélné(20-28 zubů), jeden na příčné(60-72 Z) a jeden třeba na lamino a překližky (speciál bez předřezu 80-96 zubů). Nic zcela univerzálního neexistuje. Buď oželíš kvalitu na úkor nízké ceny, nebo prachy na úkor vyšší kvality.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů