Dado kotúče

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Avarax
Příspěvky: 73
Registrován: 28 črc 2017, 18:12

Dado kotúče

Příspěvek od Avarax »

Chcel by som sa poradiť neviete mi poradiť nejaké lacné Dado kotúče. Neviem ako sa to nazýva u nás ale ide o pár alebo viacero kotúčov ktoré zväčšujú záber píli.
http://assets.rockler.com/media/catalog ... 0-1000.jpg

Hľadám niečo lacné na občasné použitie.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Dado kotúče

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

dado set není přímo sestava kotoučů, spíše se jedná o dva kotouče na boku a to co je mezi jsou většinou jen nějaké dvou- nebo třízubé vyklizovače.

To co je na odkazu je jeden z velmi drahých exemplářů, protože je na ovládání dost komfortní.

Osobně jsem si před časem pořídil tohle: https://www.woodcraft.com/products/freu ... x-5-8-bore

Zatím jsem na tom zkoušel jen něco málo, ale řeže mně do dobře. Mám verzi na 5/8" hřídel. Co jsem četl recenze, většinou jsou kupci spokojeni, ale našel jsem i negativní poznámky, že kotouče nejsou všechny vyvrtány správně a tak dno drážky není rovné. Nevím. Možná jsem měl štěstí, možná mělo pár lidí smůlu. Cenově bych to nicmeně považoval za takový rozumný střed.

Co mne vedlo ke koupi zrovna této sady je, že to má omezovače třísky, takže by to nemělo být tak žravé, což je zejména u radiálky dost problém. Levnější sady to ne vždy mají. Určitým kompromisem je jen 8" průměr, ale na nějaké to drážkování to stačí. Taky jsem se chtěl vyvarovat některým levným sadám třeba od Forrestu nebo Grizzly, protože jim nevěřím.

Ale než začneš něco kupovat, dobře si zvaž jeden zásadní detail - určitě máš pilu, která takovou sadu kotoučů pojme? Kromě délky hřídele záleží taky na profilu závitu. Pokud nemáš pilu která s tím počítá od výrobce, což se týká drtivé většiny pil v EU, budeš mít problém. Já si za tímto účelem koupil hřídel do nějaké pily Delta a upravil kdysi prodávanou Promu PKS-255L, ale žádnej zázrak to není...

Hans
Avarax
Příspěvky: 73
Registrován: 28 črc 2017, 18:12

Re: Dado kotúče

Příspěvek od Avarax »

Mám makitu mlt 100 . No v tomto prípade predpokladám že na to to nepôjde dať asi .
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Dado kotúče

Příspěvek od Hans »

Nepůjde to zcela určitě. Ono se to nezdá, ale celý ten dado set už něco váží a tahle pilka, kdyby vůbec měla vhodnou hřídel (jako že nemá), by asi skákala jak koza.

Zlí jazykové říkají, že drážkovat se dá děsně pohodlně i s horní frézkou...

Hans
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dado kotúče

Příspěvek od Ponty »

Já bych se prvně zeptal zda to využiji, nebo jen chci něco co jsem viděl u Amíku na internetu.
Za 20let praxe si nevzpomenu kdy bych je potřeboval. A kdybych si možná vzpomněl, tak bych určitě použil tu horní frézku.
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů