jakou stolní pilu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
kadlik
Příspěvky: 1
Registrován: 23 srp 2018, 07:17

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od kadlik »

Já takhle přemejšlel na podzim, anglický anxminster má větší bosh asi za 17K a ten menší gts 10j (ekvivalent dewaltky ) je za 11,5K včetně dopravy. Vzal jsem ten a spokojenost
miple
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2016, 20:26

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od miple »

ivoch píše:miple: No DeWalt má 1850W a Bosch 2100W. Upřímně - nemyslím si, že by to mělo vyhazovat pojistky, pokud máš v cajku elektriku. Jiný přínos v tom nevidím.
Mě na to Bosch zaujaly ty vychytávka toho stolu. Ta pojízdná část, aplikace frézovacího stolku jak jse viděl na YouTube, apod. Ale na konec zůstanu u toho dewalta.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od ivoch »

miple: Dobrá volba. Budeš spokojený. A je ještě o chlup levnější, než Bosch... Ať se práce daří!
miple
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2016, 20:26

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od miple »

ivoch píše:miple: Dobrá volba. Budeš spokojený. A je ještě o chlup levnější, než Bosch... Ať se práce daří!
No spíš o dva chlupy ze slona. Ten Bosch je od cca 23000,-. Je fakt, že na to domácí žvýkání je Bosch zbytečný a ten DeWalt dle ohlasů výborný. Díky.
miple
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2016, 20:26

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od miple »

Tak pila po velkém rozhodování objednána. Ještě kotouč. Mám vybraný tento. Na příčné bude dobrý, bude ale vhodný i na čisté podélné řezy?
https://www.igm.cz/cmt-chrome-pilovy-ko ... and-slider
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Bazik »

Na podélné řezy je to moc zubů. Bude to řezat hrozně pomalu a bude to pálit boky. Na podélné řezy maximálně kolem 40 zubů pokud chceš používat jen jeden kotouč, ale na podélné řezání je lepší mít kotouč s vyhazovákem a s max 24-28 zuby.
miple
Příspěvky: 26
Registrován: 11 pro 2016, 20:26

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od miple »

Bazik píše:Na podélné řezy je to moc zubů. Bude to řezat hrozně pomalu a bude to pálit boky. Na podélné řezy maximálně kolem 40 zubů pokud chceš používat jen jeden kotouč, ale na podélné řezání je lepší mít kotouč s vyhazovákem a s max 24-28 zuby.
Takže okolo těch 40 zubů splní můj požadavek na čistý podélný řez? Nebudu rozmítat nějaké fošny a pod. Jde o řezání desek max do 30mm.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Bazik »

Já jsem zastánce toho mít radši dva kotouče, ve 250 mm používám 60 zubů na příčné řezy a 24 zubů na podélné řezání (omítání,rozmítání). I s tím 24Z kotoučem je řez čistý, záleží na tom jak se kvalitní tělo kotouče, aby se v řezu nevlnil, ale používám taky CMT a řežou super.

Pokud chceš universál tak těch 40 zubů. Podélně s tím uřízneš tloušky do 3cm bez problému a na příčné řezy to bude celkem fajn. Ale malému oštípání se nevyhneš- to bys musel mít tak 80 zubů.

Úplně všestranný kotouč neexistuje
Palo
Příspěvky: 5
Registrován: 26 srp 2011, 13:17

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Palo »

Na Axminsteru měli po Vánocích 10 procent slevu na všechny power tools. Vůbec jsem teď neměl v plánu pilu kupovat, ale pak jsem si řekl, kdoví jak to bude po brexitu se zárukou, clem a podobně a na Silvestra jsem na poslední chvíli objednal Bosch GTS 10 xc. Do týdne mi ji DPD přivezlo, celková cena 15200. Jo a 150 za adaptér na českou zásuvku ;-)
Horší je, že teď nemám čas ani na to, abych ji pořádně vyzkoušel :-(
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od sekvoja »

Ahojte ,
nechcem zakladať nové vlákno a v tomto to už bolo okrajovo spomenuté - máte niekto skúsenosti s pílou značky HARVEY ?
V Európe ju predáva AXMINSTER alebo Belgický predajca TENDOTOOLS.
V Amerike sa predávajú pod inou značkou - napr. GRIZZLI.
Budem meniť moju pílu a rád by som išiel do podobnej píly.
Čiastočné informácie mám aj od IGM , že niekedy koncom leta by mali začať ponúkať podobnú pílu LAGUNA F3 FUSION.
Ďakujem za rady , postrehy a prípadnú diskusiu.

Roman

https://www.axminster.co.uk/axminster-t ... ion-104501

https://www.tendotools.com/en/houtbewer ... oated.html
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů