jakou stolní pilu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
burizon
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2016, 18:14

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od burizon »

Avarax, čím mažeš závitovú tyč zdvihu na Mlt100?
Avarax
Příspěvky: 73
Registrován: 28 črc 2017, 18:12

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Avarax »

Zatiaľ som to nerobil nebol dôvod pre to ale mám ju len rok. A teraz prakticky nemôžem na nej nič robiť takže tak. Ale tam je problém ten že to môžeš mazať len niečim suchým. Aby to nebolo ako lepidlo preto ma napadá najjednoduchšie asi sviečka. Druhom prípade špeciálne mazanie
burizon
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2016, 18:14

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od burizon »

Mne do roka fungovala ok, potom sa to začalo kaziť. Už sa znova vydral ten závit (3x). Preto rozmýšľam, či nie je potrebné, to mazať. Nejako mi to už žily netrhá, pretože už mám náhradu Holzmanna TS 200. Uvidíme ako dlho tento vydrží. Nemajú však šťastne vymyslené upevnenie pravítka na vozíku a počiatočné nadšenie vychladlo, keď som zistil, že sa aj tu objavuje to, čo ma strašne štve a to, že ak skracuješ na vozíku, tak máš problém s pravým uhlom. Po nejakom kompromisnom zastavení a dobrom uchytení pravítka na vozíku to nejako nastavíš, ale do ideálu to má ďaleko.
vnetolicky@atlas.cz
Příspěvky: 11
Registrován: 06 bře 2018, 12:47

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od vnetolicky@atlas.cz »

Dobrý den,
mám dotaz k Vaší zakoupené pile Holzmann TS200, podařilo se Vám doseřídit pojízdný formátovací vozík, tak aby pila řezala do pravého úhle? Dále je pravítko na podélné řezání dostatečně tuhé? Ptám se pro to, že uvažuji o této pile ale o silnější variantě TS250.Děkuiji za odpověď.
mihalo
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2016, 20:10

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od mihalo »

Jednoduchá odpověď. Holzmann za 25tisíc. Bude tuhý přesně max co je tuhé zpracování. Na nic přesného to nebude. Pokud není podélné pravítko alespoň na 40mm tyči a bazmek pravítka z litiny tak to nebude tuhé nikdy. Ten příčný vozík je taky otřesný. Na výstavě jsem koukal po válcové brusce od Holzmanna a to je to samé. Dostal jsem pokosku od Holzmanna a to je spíš k trápení a né k práci. Kdybych jí nedostal tak se o ní ani v krámě neopřu. Šetřím si na novou a tuto pak někomu daruji protože prodávat jí na bazaru bych se styděl. To stála 10tisíc :cry:
Největší problém pokosky když nepočítám naprosto žádnou možnost přesného nastavení úhlu (všechno se musí kontrolovat úhelníkem) je její měkost a kroutivost viz video. To se musí sakra volně tlačit do řezu aby někam neuhnula. Jen jsem zatlačil do stran na rukojeť :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=dbtjFPXEQK0
Avarax
Příspěvky: 73
Registrován: 28 črc 2017, 18:12

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Avarax »

Ja by som už riešil namiesto MLT 100 buď bosch alebo vyššiu radu. Iné veci nemajú význam.
burizon
Příspěvky: 28
Registrován: 12 led 2016, 18:14

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od burizon »

Mihalo má v podstate pravdu. Mne sa doteraz nepodarilo nastaviť formatovací vozík tak, aby rezal do pravého uhla. Strávite nejaký čas, dokiaľ sa podarí ako-tak,ale nikdy to zatiaľ nebolo ono.Pravítko na vozíku je fixované iba v jednom bode, ja však využívam fixovanie aj v druhom a na to využívam prípravok na prichytenie reziva. Ak odstránite pravítko,keď vám zavadzia pri iných rezoch, tak všetko odznova. Myslím, že je ešte možnosť nastaviť hliníkový profil na ktorom je ten vozík. Čo sa týka pravítka na pozdlžné rezanie, je celkom tuhé, ale fixuje sa manuálne na oboch koncoch skrutkovým systémom, jednoduché, primitívne, musíte pritom obchádzať pílu. Ďalšia "maličkosť", ktorá celkom žerie nervy, je nastavovanie pravítka, ktoré sa vám pri priťahovaní skrutky vždy posunie smerom ku kotúču, takže ho musíte druhou rukou pridržať. Ja mám kombajn (frézu, hobľovku a hrubkovačku). Hobľovka a hrubkovačka celkom v pohode. V podstate nedoporučujem kupovať túto pílu, boli by ste sklamaný ako ja..
vnetolicky@atlas.cz
Příspěvky: 11
Registrován: 06 bře 2018, 12:47

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od vnetolicky@atlas.cz »

Děkuji za odpověď, opravdu výběr pil na trhu v cenové kategorii od 20 - 35000Kč je docela žalostný. viz.Holzmann, Bernardo, JET apod. je to stejná stavebnice made in china, se stejnými nedostatky.Buď koupi nějakou bazarovku to je sázka do loterie, nebo si vylepšit profi stolní pily typu De Walt, Bosch nebo Makita.
vnetolicky@atlas.cz
Příspěvky: 11
Registrován: 06 bře 2018, 12:47

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od vnetolicky@atlas.cz »

Zdravím,uvazuji o zakoupení stolní pily, v ceně do 50 000Kc.Na obcasnou praci spis pro hobby ucely.Libi se mi Opp Master 201, její provedeni působí velmi solidne,mate někdo zkušenost s touto pilou?Dekuji za info.
vnetolicky@atlas.cz
Příspěvky: 11
Registrován: 06 bře 2018, 12:47

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od vnetolicky@atlas.cz »

Ještě upřesním oznaceni výrobce OP 201 W Master výrobce OPP Policka.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů