Široký pilový kotouč

Vše co se týká truhlářského řemesla.
wotaen
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2016, 12:00

Široký pilový kotouč

Příspěvek od wotaen »

Ahoj všichni,

existují široké pilové kotouče? Tak 250mm průměr a třebas zuby kolem 5mm? Chci to na řezání čepů. Dado kotouče na pilu nedám a z netuším jak se dělá s kolísavým pouzdrem (a beztak je to drahé). Takže teď to šudlím 2.8 mm kotoučem.

Díky
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Široký pilový kotouč

Příspěvek od Tim »

Ahoj,
to co hledáš najdeš tady http://cz.feldershop.com/cz/ez-n/R-mov-a-dr-kovac-pily/ ,sám používám průměr 300 a šest zubů šíře 5mm k maximální spokojenosti

tim
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Široký pilový kotouč

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

jasně, třeba tady: http://www.pilanamarket.cz/pilove-kotou ... ci-pilana/

Ovšem je to FZ (rovný zub,) takže než začneš odebírat materiál kolem čepu, musíš to předříznout, jinak si vyštípeš okraj.

Nebo můžeš osadit frézu, která má zuby pro příčný řez a taky rovné zuby pro vybírání dna, ale ta nebývá takový průměrů, takže Ti budou scházet trochu otáčky. Jde to s tím, zkoušel jsem to, ale musíš opatrně. A samozřejmě pozor na pily s bržděným doběhem, fréza je těžší a mohla by se povolit.

Ale když budeš chvíli hledat, tak možná najdeš přímo i drážkovací kotouč pro příčnej řez. V nejhorším ho nechat vybrousit na míru z toho základního FZ.

EDIT: Koukám že ten Felder má taky rovnej zub, tak to bude chtít to osazení taky předříznout.

René
matujej@gmail.com
Příspěvky: 25
Registrován: 15 kvě 2011, 17:23
Bydliště: Telč
Kontaktovat uživatele:

Re: Široký pilový kotouč

Příspěvek od matujej@gmail.com »

Mám dotaz na něco podobného - chtěl bych drážkovací kotouč do pily, ale potřebuju aby dělal 45°, tedy byl broušený do špičky. Chci to na předříznutí pokosu (sesazení profilu v rohu) na dveřích, oknech a dalších rámech.
Ví někdo? Určitě jsem to už někde viděl, jen nemůžu najít kde.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Široký pilový kotouč

Příspěvek od JanB »

Já na drážky i na čepy používám kotouč od CMT, průměr 150mm, šířka 5mm, počet zubů z hlavy nevím (myslím, že je jich 12), ale můžu zítra mrknout.
Není to sice průměr 250 jak bylo v zadání, ale i s tou 150kou proříznu cca 25mm, což mi zatím většinou stačilo.....až na pár výjimek :-)

A jak správně upozorňuje Honza, má to rovný zub, ale já to řeším tak, že si čepy nejdřív orýsuju nožem, na pile dořezávám pár desetin od rysky a dočistím dlátem.
wotaen
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2016, 12:00

Re: Široký pilový kotouč

Příspěvek od wotaen »

Jaká jsou rizika při používání těch menších kotoučů?
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Široký pilový kotouč

Příspěvek od Hans »

Nedostatečné otáčky - může trochu kopat. Viz. komentář o fréze.

Smotlacha
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Široký pilový kotouč

Příspěvek od miru01 »

To chce pilu s pořádným vřetenem, ne? Třeba ten felder ve 300 mm má váhu 2,4 kg to bych si netroufl do té své rachotiny dát. V mém případě bych raději volil čep kombinaci pila/fréza.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Široký pilový kotouč

Příspěvek od JanB »

Já teda u té 150ky žádné kopání nepozoruju, řeže to velmi hladce a i čistě. Třeba drážky jsou z toho lepší než z frézky.
Zrovna včera večer jsem s tím kotoučem dělal 16 čepů na smrku a potom ještě hromádku polotovarů na fotorámečky z broskvoně - tam jsem dělal polodrážky. U všeho hloubka řezu 5mm a šlo to krásně hladce :)
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Široký pilový kotouč

Příspěvek od Hans »

To záleží na konkrétní pile, ne všechny točí stejně, už kvůli odlišným max. průměrům. Třeba pila pro max. 250 kotouč bude vhodnější než pila pro 350. Kdysi jsem do jedné hobby rachotiny dal místo 200 kotouče malej 150 z mafla a příjemný řezání to už moc nebylo. No zkrátka - opatrnosti není nikdy nazbyt.

Stojan
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů