Hobby dílna s nízkým stropem

Vše co se týká truhlářského řemesla.
p.s.
Příspěvky: 5
Registrován: 07 bře 2017, 12:51

Hobby dílna s nízkým stropem

Příspěvek od p.s. »

Ahoj,

stavím si hobby dílnu v sklepě rodinného domu a řeším problém nízkého stropu. Strop v dílně bude jen 2.1m vysoko. Cokoliv vyššího budu muset montovat na zemi. Když sestavím 2m skříň tak ji nedokážu ani postavit na výšku. Osvětlení bude muset být jen na stěnách. Trochu se toho bojím.

Nemáte někdo zkušenosti s prací v tak nízkém prostoru?

P.S.
richard71
Příspěvky: 20
Registrován: 27 lis 2015, 10:49

Re: Hobby dílna s nízkým stropem

Příspěvek od richard71 »

Osobnu skusenost nemam, ak vsak nemas inu moznost zrejme ta to neodradi od zameru. Na nete je vela dielniciek ktore maju nizky strop. A 2m skrinu predpokladam nebudes montovat kazdy den. Podla mna sa to da zvladnut.Samozrejme to zavisi od zamyslanych projektov ;)
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Hobby dílna s nízkým stropem

Příspěvek od mari_001 »

Měl jsem 2,35m - světla 15cm ...předělál jsem střechu:D Bohužel takovou možnost asi nemáš, ale já v 2,35m neotočil ani dveře bez toho abych do něčeho nebouchnul, nepostavíš ani pořádně materiál ke stěně, ale jak bylo psáno když se chce tak jde vše ;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Hobby dílna s nízkým stropem

Příspěvek od JanB »

Já mám strop necelý 240 cm (a předělávat to rozhodně nebudu ) A jak správně píše Richard, rozhodně neplánuju dělat dvě dvoumetrové skříně týdně. Teď teda zrovna jednu dělám, to je pravda :)
Musíš si prostě ujasnit, co ve své hobby dílně hodláš vyrábět a jak často. A pokud nemáš jiný prostor pro dílnu, tak ti stejně zbývá než udělat dílnu tam, anebo místo toho raději ležet u televize :D
Odoaker
Příspěvky: 13
Registrován: 10 dub 2016, 10:10

Re: Hobby dílna s nízkým stropem

Příspěvek od Odoaker »

Mám taky 2m strop, občas mě vytočí, když překlápíš třeba stůl vzhůru nohama a majzneš do stropu... Ale dá se na to trochu zvyknout, pořád hlídat všecky hrany. Spíš, jestli to je sklep, abys to dostal ven.

Přemýšlím něco na ten strop nalepit - aspoň tenkej polystyren, nebo něco gumovýho, ale zatím nevím, co.
RxD
Příspěvky: 31
Registrován: 01 dub 2016, 09:26

Re: Hobby dílna s nízkým stropem

Příspěvek od RxD »

Cau, ja mel drive dilnu taky ve sklepe. Vyska cca ty 2m. Na strope jsem mel nalepenej polystyren aby to izolovalo mistnosti nad tim. Vetsi problem nez s manipulaci v dilne byl s vynasenim ven.

Ale udelal jsem v takove dilne 6m dlouhy dreveny kajak a pak ho vystrkal oknem :)

Takze fakt zalezi na tom jestli chces. Ja mam ted dilnu v jednom pokoji v byte, proste to jinak neslo. Ale zas to ma vyhody ze tam je dobra teplota celej rok.
p.s.
Příspěvky: 5
Registrován: 07 bře 2017, 12:51

Re: Hobby dílna s nízkým stropem

Příspěvek od p.s. »

Tak koukam, ze s nizkym stropem nejsem sam. Docela se mi ulevilo, nerad bych skoncil s dilnou, kde nebudu moct delat.

Na betonovy strop, ktery je ted 2.15 hodlam prilepit 5cm Rockwool FASROCK G, jako tepelnou a hlukovou izolaci obytneho patra (dilna se bude jen temperovat). Tim si strop snizim na tech 2.1.

2m skrine bezne delat nebudu a pokud, tak budou stejne rozkladaci. Nemam rad velky nabytek, co nejde rozlozit.

Cim si, ale ted nejsem jist, jsou dvere. Abych pravdu rekl, tak dokud jste to nenapsali, tak me ani nenapadlo, ze by mohly byt problem.

Pristup do sklepa bude primo z exterieru, ale do dilny bude potreba zahnout s chodby siroke jen 1.25m, a to dverma co maji cisty pruchod jen 70x190. Pronesu jimi desku min 2mx1.8m a nabytek se zakladnou mensi nez 70x120cm.

Dvere se mi nechce bourat, jsou pekne, masivni, drevene, rucni prace.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Hobby dílna s nízkým stropem

Příspěvek od miru01 »

Já mám do traverzy 2,4m a nejvíc mě štve, že tam nepostavím jesanku :) Dveře 70cm to je tak na záchod, pokud jde o výrobky, tak to lze asi přizpůsobit a třeba zkompletovat až na místě určení, ale dveřma dílny pak neprojde leckterý stroj, to může být problém; ale zas pořád lepší nějaký prostor než žádný. Nenapsal jsi vlastně jak je prostor velký...
p.s.
Příspěvky: 5
Registrován: 07 bře 2017, 12:51

Re: Hobby dílna s nízkým stropem

Příspěvek od p.s. »

Dilna je 3.6x4.5m. Tj. v zasade o velikosti garaze.

Moje pila je dw745 a i ostatni stroje hodlam mit prenosne. Plast sice neni litina, ale co se da delat. Navic budu mit misto kam provizorne neco odsunout, kdyz budu chtit v dilne vice mista.

Horsi to bude s mistem pro drevo. To budu muset skladovat mimo mesto.

Kdyz uz je tu rec o strojich. Jak resite sousedy a hluk? K sousedum to mam bud pres stenu (3cm izolace a 60cm plna cihla), nebo strop a stenu (5cm izolace, 15cm zelezobeton, 30cm plna cihla).
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hobby dílna s nízkým stropem

Příspěvek od hylopetes »

p.s. píše:Ahoj,
Nemáte někdo zkušenosti s prací v tak nízkém prostoru?

P.S.

Ahoj, ty jsi daval dotaz na vysku dilny ke me na blog, ze? Jsem tam psala, ze mam vysku 240. Omyl, ehm :shock: Ted jsem to zmerila a mam 206-208 cm. Vyska podlahy je dalsich 3,5 cm. Na strope mam jeste 125 mm odsavaci potrubi a pod nim je pruchod 190 cm.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 6 hostů