Přímočará pilka

Vše co se týká truhlářského řemesla.
jxr
Příspěvky: 9
Registrován: 02 úno 2017, 12:11

Přímočará pilka

Příspěvek od jxr »

Mám doma starou pásovku Jesan Jeseník a spíš mi zabírá místo. Přemýšlím, že bych ji vyměnil za nějakou dobrou přímočarou pilku. Máte nějaké osvědčené? Radši bych něco s větším prořezem 90+. Jaké používáte pilové listy? Trochu mám strach z podřezávání. Mám nějakou trochu lepší přímočarku Ferm, ale na práci to moc není.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Přímočará pilka

Příspěvek od Roman »

Tak já měl Makitu,tu mě ukradli a loni jsem koupil Narex.Tak něco za rozumné peníze tak bych volil Makitu,Narex,dewalt.Když budeš chtít něco lepšího,tak si určitě připlatíš.Festool,Milwaukee,MAFELL.Je to myslím výběr toho,co tady většina řemeslníků používá.No 9 centáků myslím neprořízne žádná přímočarka rovně.Já myslím,že to má smysl tak do max4cm,spíš méně.
naradipraha
Příspěvky: 13
Registrován: 23 čer 2016, 09:36

Re: Přímočará pilka

Příspěvek od naradipraha »

Dobrý den.
Opravdu pokud vím na trhu neexistuje přímočará pila která prořízně v pravém úhlu víc jak 5cm.A z praxe víme že ani Festool (na který jinak nedáme dopustit) a dekllaruje kolmý prořez do 4cm to nedává.
Jediná vyzkoušená pila je Mafell P1CC
http://www.naradi-praha.cz/elektricke-n ... --917103-/

Opravdu pokud použijete plátek Cunnex pila do 5cm i v dubu nebo buku nepodřezává.

v záložce video je i krásné srovnání.

hezký den
Jiří
Příspěvky: 54
Registrován: 11 lis 2016, 11:18
Bydliště: Vraclávek

Re: Přímočará pilka

Příspěvek od Jiří »

Jediná vyzkoušená pila je Mafell P1CC
No, přímočarka od mafla se jeví velmi dobře.
Nicméně, za tu cenu člověk sežene už docela použitelnou pásovku. Tak nevím ...
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přímočará pilka

Příspěvek od Petr »

Pokud jde o přímočarky Festool, tak si neodpoustím poznámku, že jsou to předražené krámy.
V práci máme snad všechny typy těch jejich slavných "carvex" "trionů" atd.včetně bateriové a všechny ale opravdu všechny stojí za prd. Nejlepší je to jejich debilní led světlo, které má při rezání efekt stroboskopu, kdy se létající třísky ve světle kmitají tak, že člověk nic nevidí a světlo nejde zhasnout. O řezání oblouků ani nemluvím. Ať tam dám jakýkoliv plátek, tak ty pily prostě neumí řezat oblouky. často řezu 26mm MDF na výstuhy Corianové desky kolem dřezu do oblouku cca R5cm a vždycky to je zapálené a od vodítka létají jiskry jak plátek dře o vedení při snaze zatočit.
Kolega má v práci Makitu a ta je za poloviční peníze a rveme se o ni, protože práce s ní je radost.
ピーター 大工
matujej@gmail.com
Příspěvky: 25
Registrován: 15 kvě 2011, 17:23
Bydliště: Telč
Kontaktovat uživatele:

Re: Přímočará pilka

Příspěvek od matujej@gmail.com »

Hele Petře, nic ve zlém ale asi všem, kdo to tu sledují jasné že nesnášíš Festool obecně. Zavolej obchoďákovi ať přijede a ty pily vám přitom seřídí. Pokud od toho lítají jiskry, tak máte špatně seštelováno. Já jsem se v tom taky jednou s velmi špatným výsledkem povrtal, až jiskry lítaly, a pak, když mi to obchoďák seřídil a vysvětlil, jak seřizovat, jsem zjistil, že ta pila je lepší než jsem si dovedl představit.
Tím ale nezavrhuju ostatní značky, věřím, že třeba zrovna ten Mafell je opravdu třída.
naradipraha
Příspěvky: 13
Registrován: 23 čer 2016, 09:36

Re: Přímočará pilka

Příspěvek od naradipraha »

Dobrý den.
Dovolím si reagovatna:
Nejlepší je to jejich debilní led světlo, které má při rezání efekt stroboskopu, kdy se létající třísky ve světle kmitají tak, že člověk nic nevidí a světlo nejde zhasnout.
Světlo jde nastavit ve třech režimech
1)stroboskop
2)stálé světlo
3)vypnout
zde je postup :
http://www.naradi-praha.cz/user/related ... h_eu-1.pdf

ale s tím že mafell je lepší se nedá než souhlasit ;)

hezký den
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přímočará pilka

Příspěvek od Petr »

Zdravím,
díky za upozornění, jenom by mě zajímalo, jestli to nastavení světla funguje u všech typů, nebo jenom u té bateriové. Zitra to vyzkouším a uvidím. Fakt mě nenapadlo že by to šlo nějak elektronicky nastavit když tam nemají přímo tlačítko.
Matujej:
To máš těžké, když s v práci nemáme nic jiného než festool a já s tím denně dělám, tak tam prostě ty věci co mi vadí vidím a píšu to sem. Asi sis všiml, že jsem trošku puntičkář :mrgreen: a myslím že jsem jeden z mála co čte návody a řídí se jima (aspon u nás ve firmě) Takže seřídit vodítko jsem taky zkoušel, ale pokud používám několik typů plátků během dne a každý má jinou tloušťku, tak to je otrava to pořád štelovat. Zkusím se teda zeptat obchoďáka až přijede na přesný postup seřízení.
ピーター 大工
naradipraha
Příspěvky: 13
Registrován: 23 čer 2016, 09:36

Re: Přímočará pilka

Příspěvek od naradipraha »

Dobrý večer.

Jde to samozřejmě i u síťové verze a postup je naprosto stejný.Pokud se týká řezání oblouků nebo vůbec malých poloměrů tak většinou záleží na použitém pilovém plátku.
Ideální je a v tom je právě kouzlo plátku od Mafella že je boušený do konusu a tím zadní strana plátku nenaráží do materiálu.
Festool má také konický plátek nebo lze v nouzi použít úzký plátek který má podobné vlastnosti.
Velký vliv má ovšem správné nastavení kamenů které vedou plátek tak aby šel ještě lehce ale zároveň neměl boční vůli.
Ovšem výsledek stejně není tak perfektní jako již zmiňovaný Mafell.

pěkný večer
chavo
Příspěvky: 65
Registrován: 10 pro 2013, 15:34

Re: Přímočará pilka

Příspěvek od chavo »

Ahojte. Prave riesim takuto nejaku masinku. Na rovinu, mafel to nebude. Max festool. Ale vsetko naradie mam dewalt. Ma niekto skusenost s ich priamociarkami? Kategoria cca DW333K alebu baterkova DCS331N. 5ah bateriek mam dost... Vobec to ale nemusi byt dewalt. Ide mi o rovnost rezu, o vedenie piloveho listu... Hrubka rezu tak do 5cm. Dakujem.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 10 hostů