Spodní frézka a soustruh - cena

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Radek335
Příspěvky: 3
Registrován: 17 úno 2017, 13:53

Spodní frézka a soustruh - cena

Příspěvek od Radek335 »

Dobrý den,
asi před 5 měsíci naší rodinu opustil můj všemi milovaný děda. Byl to moc nadaný a šikovný truhlář a kutil. Po jeho smrti jsem zdědil celou jeho truhlářskou dílnu. Na některých věcech neustále pracuji ale je zde i několik strojů které už vím teď, že používat nebudu, protože nejsem z oboru. Jsem strojař. Jako takový dva hlavní stroje v tomto stavu považuju soustruh a spodní frézku. z toho důvodu bych se chtěl pokusit tyto stroje prodat, aby mohli dobře sloužit dalšímu truhláři. Problém je v tom, že vůbec nevím kolik za ně požadovat. Na bazary jsem se již díval ale tam jsou ceny docela dost rozdílné. Mohli by jste mi prosím někdo pomoci najít optimální cenu, za kterou stroje nabídnout k prodeji? Pokud by zde někdo měl zájem o koupi, tak s tím nemám problém a někde bokem se můžeme dál bavit o prodeji.

Pokud jsem téma vložil do špatného vlákna, tak se předem omlouvám.
Přeji pěkný večer,

Radek Vašíček
Radek335
Příspěvky: 3
Registrován: 17 úno 2017, 13:53

Re: Spodní frézka a soustruh - cena

Příspěvek od Radek335 »

Tak tady je ta spodní frézka.
Motor má třífázový 2,2Kw. Otáčky lze měnit pomocí řemenice. Výškové nastavování frézy tady je taky. Vodítka lze taky posouvat podle potřeby. Má to podavač s levými i pravými otáčkami viz foto. Možnost napojení hadice s odsáváním (dneska už asi běžné co? :D ). Je k tomu taky hromádka příslušenství. Dvě fungl nové frézovací hlavy. Hromada nově nabroušených nožů s tvarově vybroušenými vzory, na lišty?(každý balíček má 4 nože). Plus ještě myslím ve skříni jsem zahlídl nějaké frézy s úkosem(není na foto). Vpravo jsou nastavovací kroužky na vřeteno + klíč na utažení matice.

Stroj je celkově v pěkném stavu. Všechno funguje jak má. Jakou myslíte že má cenu? Měl by o to někdo na bazaru zájem? Již zmiňovaný soustruh nafotím a přidám v týdnu.
Zde odkaz na fotky: http://radekh0.rajce.idnes.cz/Stroje-_p ... CF8637.jpg

S pozdravem
Radek Vašíček
Radek335
Příspěvky: 3
Registrován: 17 úno 2017, 13:53

Re: Spodní frézka a soustruh - cena

Příspěvek od Radek335 »

Opravdu nikdo nepomůže?
Jinak jako další údaj jsem zjistil průměr vřetene 30 mm, což by měla být standardní velikost.

Radek Vašíček
D.A.
Příspěvky: 7
Registrován: 21 úno 2017, 19:01

Re: Spodní frézka a soustruh - cena

Příspěvek od D.A. »

Ahoj,

já jsem povoláním také strojař, ale k té zděděné truhlářské dílně ti řeknu tolik - neprodávej to. Práce se dřevem je voňavá a těší víc, je to jen otázka času, než k tomu kdo dospěje. Pokud to máš kde schovat, tak to schovej, ono toho jednou přijde správnej čas. Já třeba bych ke stáru chtěl dělat jenom se dřevem. Vybavit rozumně dílnu za rozumný peníz je těžké. Pokud jsi definitivně rozhodnutý, tak s prodejem nespěchej a čti inzeráty a sleduj aukce. Třeba rok to potrvá, ale nějakej odpovídající obrázek o cenách si nakonec uděláš. Čím víc na to budeš spěchat a v okolí se ptát, tím spíš to prodáš nějakému chytrákovi a pod cenou. Chleba ty stroje nejí, dal bych tomu čas...

Radek
titel
Příspěvky: 2
Registrován: 08 lis 2016, 13:02

Re: Spodní frézka a soustruh - cena

Příspěvek od titel »

Velmi rozumny prispevok D.A. Suhlasím, tiež by som to nepredával.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Spodní frézka a soustruh - cena

Příspěvek od Roman »

Tak na bazaru to tak prostě funguje,že lidi chtějí nakoupit za dobrou cenu.Většinou co je za supr cenu,je opravdu obratem pryč.Mě nedávno utekla pásová tesařská pila za 12tis normálně stojí 40-80tis,což si myslím,že je na české poměry fakt pálka.Nakonec jsem zjistil,že ten chlapík mi vyrobí jinou.Za cenu co by jste za to daly v obchodě,to většinou neprodáte asi.Jak se říká každá věc má svého kupce,ale můžete čekat den,nebo taky deset let.Jak se říká,co je doma to se počítá. :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] a 11 hostů