šuplíky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
majki
Příspěvky: 22
Registrován: 29 pro 2016, 18:06

šuplíky

Příspěvek od majki »

Zdravim vsechny
potreboval bych poradit,jak spravne se rysujou pojezdy do skrinek na zasuvky?kulickovy vysuv,valečkovy pojezd?je to stejne? na co si dat pozor a jak na to spravne?a na blumy je potreba sablona?je na to nejaka norma jak prvni suplik ma byt moc od pudy a kolik od zadni strany zad?diky moc :)
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: šuplíky

Příspěvek od miru01 »

Každý výrobce má k výsuvu výkres kde jsou potřebné údaje a rozměry pro montáž. Podle vnitřních rozměrů skříňky a dostupné délky pojezdů si to rozpočítej abys maximálně využil vnitřek, tak bych to alespoň řešil já.
Dnes je moderní (zvláště u některý výrobců kuchyní), udělat šuplíky minimálně 15 cm kratší než je hloubka korpusu, ušetří se tak pár dm lamina a také stačí dát kratší pojezdy...
majki
Příspěvky: 22
Registrován: 29 pro 2016, 18:06

Re: šuplíky

Příspěvek od majki »

jo tak nejak se to podá.diky :)
yossarian
Příspěvky: 7
Registrován: 02 led 2015, 20:57

Re: šuplíky

Příspěvek od yossarian »

Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně materialu na šuplíky. Jaká síla boků se normálně používá?
Šuplík bude mít kuličkový celovýsuv. Materiál březová spárovka nebo březová překližka. Nad překližkou jsem přemýšlel hlavně u velkých šuplat pod postel. Dá se to použít? Díky
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: šuplíky

Příspěvek od Tim »

Ahoj,
nevím sice co je normálně ve vztahu k síle boků šuplíků ale zkusím ti poradit
Jakou sílu použiješ je v podstatě jedno ale já používám od 12mm do 18mm.Sílu 12 mm používám u šuplíků do šířky maximálně 500 a hlavně tam kde používám rolničkové výsuvy,protože se připevňují odspodu boku ,celovýsuvy je problém do takto slabého boku upevnit /délka šroubů/.Takže nejběžnější tloušťka bočnic co používám je 15mm ,sílu 18mm používám pouze u šuplíků pod postele
Důležitější u šuplíku je ale zvolit správnou sílu dna,protože to je namáháno daleko víc a mnohokrát jsem se setkal u opravovaného nábytku s tím že bylo dno prohnuté a nebo vypadlé z drážky .
jako materiál používám nejčastěji truhlářskou březovou překližku,samozřejmě ,že používám i masiv ale i lamino je to vždy na konkrétním případu.

tim
Přílohy
montáž šuplíků do korpusu.JPG
montáž šuplíků do korpusu.JPG (80.58 KiB) Zobrazeno 9510 x
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: šuplíky

Příspěvek od Pepan »

Time to je Kreg na tom obrázku?
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: šuplíky

Příspěvek od Tim »

Ahoj,

jo je to kreg na šuplíky z překližky používám často.není to vidět a jde to vcelku rychle

tim
yossarian
Příspěvky: 7
Registrován: 02 led 2015, 20:57

Re: šuplíky

Příspěvek od yossarian »

Díky za radu, použiju tu 15mm. Jěště mne napadla otázka, zda nepoužít překližku rovnou na dvířka a čela šuplílů. Dvířka a šuplíky budou vložené, takže pruhování překližky by bylo patrné pouze při otevření. Dvířka u větší skříně jsou 1700x600. Takže otázka tloušťky... 18mm??
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů