Festool vysavac s AC nebo bez?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od hylopetes »

Ahoj,

badam nad vysavacem. Ma cenu pro pouze praci se drevem mit automaticke cisteni? Nebudu zpracovavat nic jako sadrokartony, kde chapu, ze AC je potreba. Sem tam po vecerech, hobby pouziti, zadny nonstop provoz. Vysavani mistnosti, brouseni. Ma to cenu bez AC? Premyslim, ze bych predradila cyklon a potom by asi AC bylo spis zbytecne.

Asi bych vzala Festool CTM 26 E. Uvitam poznatky z provozu :)
dodo
Příspěvky: 9
Registrován: 16 led 2017, 12:01

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od dodo »

Ahoj,


Muj skromny nazor po dvou letech provozu je ze to AC je pro mne zbytecna vec.
/Truhlarinu mam spis pro zabavu/.
Upozornuju ze na dilne mam dost vysokou vlhkost.
Porad mam zaneseny filtr, mozna pro to ze nemam zadny pytel.
Varianta s cuklonem by to vyresila.

Jeste je otazka jestli uvazujes o koupe tridy L anebo M.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od hylopetes »

Urcite kategorii M. Mam malou dilnu v rodinnem domku, pracuju s bukem/dubem a cirkulace noveho vzduchu neni dostatecna. Vsechno tohle rika, ze potrebuju M.

Uplne nerozumim tomu proc mas ucpany filtr pri AC. To ma pytel takovy vliv na filtr?
dodo
Příspěvky: 9
Registrován: 16 led 2017, 12:01

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od dodo »

Dnes vecer vyfotim a poslu fotky na problem s filtrem. Nemec ma normu do truhlaren M.
Jinak princip je ze piliny prohazej prez pytel l a potom prez filtr ven.
U mne ten vak chybi, tim padem vsechno se cpe do filtru.
Festool nabizi 2 druhy filtru. Obyc a furtpytel. Obyc se naplni a vyhodi. Furtpytel ma dost dlouhou zivotnost. Nedam z hlavy kolik to ma ciklu. Pak je otazka finaci. Furtpytel stoji kolem 4.000 obyc do tisicovku. Mne ten vysavac stal kolem 28.000. Mam tam regulace vzduhu, prepinani na prumer hadicu, vakuova zasuvka a nevim co jeste. Kladny hodnoceny mam na firmu Naradi-Praha. Uz jsem tam nechal prez 1/4 mega. :D
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od hylopetes »

Aha, uz mi to dochazi :shock: Tam je fleece pytel a ne plastovy pytel :)
dodo
Příspěvky: 9
Registrován: 16 led 2017, 12:01

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od dodo »

Ano. :D
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

já mohu nabídnout srovnání mezi CTL 26 E AC a sprostým čínským vysavačem s hrncovým skládaným filtrem bez sáčku.

Číňan se pokaždé zanedlouho zanesl a přestával sát v dostatečném výkonu. Odtud vyvozuju, že koupíš-li vysavač bez AC, budeš muset zásadně dávat sáčky - bez nich je to prostě na prd, jakkoliv bude filtr ve Festoolu asi lepší než v tom číňanovi.

Festool mám asi dva roky a nezanesl se mi nikdy. Jediný co s tim nedoporučuju luxovat jsou zvířecí chlupy - s tím si AC neporadí.

Já bych si asi zkusil odhadnout spotřebu sáčků za nějaké časové období a srovnat celkové náklady s variantou AC. Já třeba nemam moc rád dokupování všeho možného spotřebáku, tak jsem šel do AC. Sice to stálo víc, ale je to vyřešený.

Jinak to teda používám především na broušení a občas když řežu ponorkou. Ale drtivá většina času je opravdu to broušení a problémy s tím nemám - byť hektary jsem toho zase taky nebrousil. V dílně ovšem nemám velkou vlhkost, takže pokud se to dodovi lepí, možná to dělá s tou vlhkostí na filtru nějaký neoklepatelný těstíčko nebo tak něco. Ty fotky by mě určitě taky zajímaly.

dodo: Jen ze zvědavosti - stojí ta vakuová odbočka za něco? Přemýšlel jsem o ní, ale pak jsem usoudil, že to vlastně nepotřebuju.

Honza
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od hylopetes »

Ja mam ted homemade vysavac ze stareho ETA luxu a k tomu cyklon v plastovem kosi. Pouzivam to jen na ponorku. Celkove je to slaby vykon, tuna hadic po mistnosti navic a slabe filtry - ve vysledku nepouzitelne. Mela jsem v hledacku dlouhou dobu Bosch GAS 35 s tridou M, ale pry je tam hlasite oklepavani. V podstate lux na stavbu. Sice se to na odnastavit, ale defaultne se to zapina s klepanim. Tak jsem se vratila ted zpet k tomu, ze si koupim Festool. Jestli dam 20,5 nebo 23,2 za verzi s AC vlastne neni takovy rozdil.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od Hans »

Oklepávání u Festoolu taky není úplně nehlučný, ale v žádnym případě to teda neni takovej kravál jak u těch Boschů (jeden jsem kdysi slyšel) nebo u Mafellů (předváděl mně obchoďák). Ale občas se toho i tak leknu. Pro srovnání - zvuk podobně hlasitej jako zabouchnutí dveří od auta.

Honza
dodo
Příspěvky: 9
Registrován: 16 led 2017, 12:01

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od dodo »

Ano, mas pravdu Bosch ma sileny oklep. S Festoolem budes spokojena.
Je to kotatko. Bude ti stacit na brouseni, na ponorku atd. Bohuzel s tu standardny hadici prumer 27 mm nestaci na stolni pilu. Chtel bych vyskouset i prumer 50 mm. I kdyz tam vetsim prumerem klesa vykon. No...chce to odsavani uz jine tridy. Holt si na to nekdy vydelam. :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů