Festool vysavac s AC nebo bez?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
dodo
Příspěvky: 9
Registrován: 16 led 2017, 12:01

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od dodo »

To Honza
Ja jsem ji zatim nepouzil. Muj nazor - zatim zbytecna vec. Ono pak je to dost velka investice.Vakuova jednotka atd. Mrknutim oka a dalsi 10 litry. :o
Ta je vchodna na olepovani lamina jako pomocna ruka.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od hylopetes »

Velkokapacitni odsavani uz nastesti mam. Na pilu mi to vcelku staci.

No, diky vsem za nazory. Trosku jsem si to sesumirovala a pujdu do AC verze. Ted jeste vaham mezi 26 a 36, ale myslim, ze 3000 za navyseni spodniho plastu o 5 cm nestoji. Zvlast jestli pocitam s predfiltrem. Takze asi CTM 26 E AC.
Naposledy upravil(a) hylopetes dne 16 led 2017, 14:51, celkem upraveno 1 x.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od Hans »

Na broušení stačí ta 26ka. Měl jsem úplně stejný dilema a došel jsem ke stejnýmu závěru jako Ty. A nelituju, broušením se to plní velmi, velmi pomalu. Myslím že ani ten cyklon nebude stát za tu práci a neskladnost/nemobilnost.

Ostatně co by to bylo za stolaření kdyby se broušením nahrazovalo základní opracování materiálu :-)

Honza
dodo
Příspěvky: 9
Registrován: 16 led 2017, 12:01

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od dodo »

Souhlasim 26ka bohate staci.
Zde fotka meho filtru. Bohuzel je ted filtr skoro cisty. Je to tim ze vcera jsem to cistil. Ono to je i tim ze jedu vesmes brouseni, rezani.
Angelo
image.jpeg
image.jpeg (27.98 KiB) Zobrazeno 12350 x
dodo
Příspěvky: 9
Registrován: 16 led 2017, 12:01

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od dodo »

image.jpeg
image.jpeg (20.79 KiB) Zobrazeno 12350 x
Jeste 2 fotky po 2 hodiny brouseni dubu s vycistenim filtru.
Angelo
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg (28.41 KiB) Zobrazeno 12350 x
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od Tim »

Ahoj,

dovolím si vstoupit do této diskuse a snad i připět svými zkušenostmi.
Mám dva vysavače a to : Hilti VC20 starší typ s pětimetrovou hadicí stál svého času kolem 17.000,-
používal jsem jej na veškeré činnosti ,broušení,frézování ,řezání maflem a hlavně příklepové vrtání a řezání betonu.
Je možné jej používat jak s vakem/to je vlastně sáček jako u normálního vysavače a vzduch prochází skrz jeho stěnu a filtr do ovzduší po naplnění se vak vyhazuje i s vysátou hmotou,filtr se velice málo zanáší/ tak s pytlem vkládá se pouze plastový pytel do spodní nádoby vysavače a vzduch jde přímo přes filtr do ovzduší prach se vynáší s pytlem a nádoba je čistá filtr se velmi rychle zanáší/ a nebo pouze s nádobou což je stejné jako s pytlem akorát odsátý prach se vysype rovnou ze spodní nádoby . já používám variantu poslední pouze s nádobou.
důvody proč: -jednoduchá manipulace s odpadem
-nemusím kupovat vak cena vaku 240,-
-koupil jsem plastový filtr který po zanesení stačí profouknout zatím jedu na první a s vysavačem se moc nemažu protože u mne má hlavní využití na stavbách a to je většinou cihelný a nebo betonový prach
vysavač má samozřejmě oklep filtru ale je to věc, která asi v žádném vysavači pokud ho budete požívat bez vaku nemá smysl akorát to zvyšuje hlučnost , a pokud požijete vak tak oklep filtru vůbec není potřeba
No a hlučnost byla důvodem proč jsem koupil druhý vysavač a to Makita VC2512L když jsem ho kupoval tak stál kolem 5.000,- v současnosti se nechá koupit za 4.100,- ,jak už jsem psal tak důvodem byla hlučnost a potřeboval jsem na montáže hlavně do paneláků aby měl i dostatečný obsah vaku minimální prašnost dostatečný výkon na řezání maflem a vrtání do panelu a výkon .
V současnosti používám pouze vysavač Makita a to jak na montážích tak i v dílně a to jak na odsávání od horních fréz,frézovacího stolku,při frézování hran po nalepení ,řezání maflem....lamelování...
u tohoto vysavače používám vak z geotextilie cena na http://www.sacky-filtry.cz po zakoupení 5sad +2sady zdarma 945,-,jeden vak je za 49,-,vysavač dokáže bez ztráy tahu zaplnit vak až k hrdlu a vypadá jak pěkně napěchovaný polštář.
U vysavače je možné profouknout filtr za provozu kdy jde vzduch z ventilátoru z druhé strany filtru.
Závěrem ,u mne na plné čáře vyhrál vysavač Makita svými užitnými vlastnostmi ,velkou sadou příslušenství a i cenou a velmi nízkými provozními náklady

Jenom větička k zamyšlení vysavač e nabízené různými prodejci Rainbow cena kolem 70.000,-,lux cena kolem 30.000,- a stejnou práci odvede i ETA cena 4.000,- a tak to máme Hiltti,festool,.......Makita neříkám ,že makita nemá dražší typy ,ale co chceme po vysavači snad jen to aby dobře odsával....
Tim
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od hylopetes »

Ahoj,

diky za rozsahly prispevek, ale dovolim si v nekolika vecech nesouhlasit.

Nejde jen o vysavani, ale i o tichost a hlavne o uroven filtrace. Obycejne vysavace jsou trida L - u dreva vhodne jen na rezani smrkoveho dreva. Ostatni je M nebo v extremnim pripade H. Nezivim se teda zakazkami v bytech, ale osobne bych si do zarizeneho bytu nepustila remeslnika s obycejnym vysavacem. Uplne vidim tu vrstvu bileho prachu na nabytku. Pakrat jsem vzala ten svuj homemade ETA vysavac s L filtry (Karcher) do bytu a po vrtani do zdi to proletlo skrz cely vysavac do pekneho oblacku.
Festool by mel byt tichy (doufam, ze bude), coz ocenim jak ja v dilne, tak i ostatni v baraku. Zvlaste kdyz to pobezi delsi dobu.
Hodne dlouho jsem vahala nez pustit korunu na drahy vysavac a nechtela jsem prave polovicate levne reseni, ktere by bylo ve finale vic na skodu. Chapu, ze se da pouzivat levny vysavac, kdyz clovek ma v dilne velky prostor a cerstvy vzduch se tam rychle smisi s prachem. Ale to ja nemam.

Druha vec je normalni vysavac do bytu. Pouzivam spoustu let Vorwerk. To jsou vysavace taky z podomniho prodeje a nemuzu si ho vynachvalit. Cenove okolo 15 kkc. Muzu to porovnat taky s ETA vysavacem, ktery jsem omylem zakoupila pred asi 15 lety. Na pevne podlaze byla ETA jen o kousek ucinnejsi nez zametani kostatkem :) Na koberci pak oproti Vorwerku nefungoval vubec.
Petronilus
Příspěvky: 19
Registrován: 30 pro 2015, 10:01
Bydliště: Ostravsko

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od Petronilus »

Nazdar!
Já jsem na stavbu koupil obyč vysavač z Lidlu Parkside 1400 (nebyly korunky) a svou práci si zastal a stále maká bez problému.
Ale proto nepíši. Je mi jasné,že potřebujete úplně jiný level.
Chtěl jsem se jen vyjádřit k těm textilním sáčkům,co postoval Tim. Můžu vřele doporučit. Opravdu je po naplnění jak naducaný polštář. Cena skvělá. I tak mi bylo škoda ho po použití vyhodit,tak jsem ustřihl spodní hranu,binec vysypal,spodek třikrát přeložil a hustě skoníkoval sponkovačkou. Funguje to bezvadně,nový spoj těsní bez problému a jeden pytlík použiji třikrát. SUPER :!:
naradipraha
Příspěvky: 13
Registrován: 23 čer 2016, 09:36

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od naradipraha »

hylopetes:
dovolte abych zareagoval na probíhajicí diskusi.omlouvám se možná nesouhlasný názor ale oklep opravdu dobře funguje jen na běžný stavební prach který je nepoměrně hrubší než prach dřevěný(nemám samozřejmě na mysli broušení sádrokartonu) a z toho důvodu se mi jeví příznivější varianta vysavač bez oklepu(třídu prachu jste vybrala perfekně) a doplnil bych ho o pytel "LongLife" cenově Vás to vyjde skoro na stejno. oč je vysavač bez oklepu levnější to dáte za ten zminovaný pytel a jste na stejné částce jako s oklepem.
pokud jde o životnost pytle Longlife tak minimálně 5-6 let a víc a je to vlastně další stupeň čistění.
hodně štestí
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Festool vysavac s AC nebo bez?

Příspěvek od hylopetes »

naradipraha píše:hylopetes:
dovolte abych zareagoval na probíhajicí diskusi.
Kdyz si to ctu pozpatku, tak mi tu kazdy rika, ze AC ma, ale ze je to zbytecne. No a ja se rozhodla si to stejne koupit :) :shock: :?: :o
Uz je to zaplacene, tak je to jedno. Kazdopadne diky za tip.
Treba s tim nekdy budu delat i neco jineho nez drevo a pak se to bude hodit.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti