Podlaha

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Odoaker
Příspěvky: 13
Registrován: 10 dub 2016, 10:10

Podlaha

Příspěvek od Odoaker »

Hola,
plánuju za 2-3 roky rekonstrukci podkroví, s tím, že by to byl jako samostatná obytná jednotka. Takže včetně kuchyně a koupelny s wc. První nápad byl plovoučka+sdk stěny i strop. Ale tahle myšlenka mě už opustila, atmosféra podkroví by byla uplně zabitá.
Co se mi zalíbilo momentálně nejvíc, je dřevěná podlaha (nejspíš modřín, tvrdou podlahu by strop asi neunesl a cena by byla už moc - 150m2 podlaha, 140m2 strop, to se ještě domluví s projektantem), sdk stěny a strop vnitřně zateplenej a obloženej zase dřevem.
Zajímalo by mě, jestli máte zkušenost s podlahou z měkkýho v kuchyni, případně v koupelně. Inspirace na netu je, ale dřevěná koupelna není imho moc typická a z obrázku nezjistím možný budoucí komplikace.

Jak často by se taková podlaha musela udržovat? Případně jestli nemáte nějaké alternativní řešení.

Díky:)

PS: povrchovou úpravu bych viděl asi na nějakej barevnej tvrdovosk olej.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Podlaha

Příspěvek od mari_001 »

Ahoj,
nejvíc zkušeností si myslím že ti podá Petr, podlahu jsem dělal podle něj. Sib.modřín, dělal jsem to sestře v podkroví v roubence 110m2 lepeno na OSB, je to i v koupelně, ale tam jsem jako podklad dal cetris, aby to uneslo vanu. Zatím v pohodě, zatím ji meje jednou do měsíce a vezme přípravkem na dřevěné podlahy. Povrchovka byl tungový olej;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Odoaker
Příspěvky: 13
Registrován: 10 dub 2016, 10:10

Re: Podlaha

Příspěvek od Odoaker »

Ha, paráda,
už sem myslel, že to bude nereálný. Co třeba kolem záchodu, když veme jednou za čas žiravinou, nebo úklid kuchyně, žádný problém? Místo vany bych chtěl sprcháč, takže víceméně jediný vydlaždičkovaný místo.
Barevně bych to chtěl trošku tmavší (něco ve stylu asijský ořech, ale nejsem si jistej, aby to nebylo jak pěst na oko - barva vs. struktura dřeva). Nebyla by nějaká fotka po úpravě tím tungovým?
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlaha

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
z vlastní zkušenosti po 3 letech od nastěhování můžu sib. modřín jenom doporučit a to i v koupelně, kde nepozoruji žádné větší zatížení i když máme 3 děti a kluci při koupání cákají až na vstupní dveře a palubkový strop. I když to párkrát schytala i čuránkama, tak podlaha vypadá pořád dobře a tungový olej je super. Líbí se mi, že podlaha časem získala medovou patinu a každá další známka opotřebení (hlavně v kuchyni - mlácení hrncema a hračkama o zem), jenom dodává podlaze charakter a při bežném pohledu je podlaha pořád pěkná. Podlahu udržujeme běžně vysáváním a každý měsíc na mokro - mopem s přípravkem na podlahy, který krásně odstraní všechny nalepené kousky lízátek a dalších blbinek po dětech. Takže žádná zvláštní péče. Tady se můžeš podívat jak to vypadá:
http://drevostavbasvepomoci-petr.blogsp ... useni.html
Tak ať se daří.
ピーター 大工
Odoaker
Příspěvky: 13
Registrován: 10 dub 2016, 10:10

Re: Podlaha

Příspěvek od Odoaker »

Uuu, vypadá to dobře. Paráda, že to neomezuje ani v koupelně, to sem rád.
V tom postupu jsem asi nepochopil uříznutí pero drážky na polovinu. Jakože hrany byly neohoblované? Takže při doražení dvou prken tam byla škvírka?

Postup taky super, určitě se budu inspirovat (resp. to udělám nejspíš stejně:))
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Podlaha

Příspěvek od mari_001 »

Jj ty konce jsem měl taky nedohoblovyný, nedalo jim prkno ve čtystrance tak že u konce to chybělo a jak říkáš dělalo to škvíru. Jinak někdy je na sib.modřín u secy v kvalitě C trochu čekačka... nedržej ho skladem a je to závyslé co vyřadí z výroby
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
lukascerny
Příspěvky: 1
Registrován: 25 črc 2021, 17:23

Re: Podlaha

Příspěvek od lukascerny »

To vypadá hodně dobře, hrozně se mi líbí, když má dřevo krásně výrazná léta. Nedávno jsme renovovali podlahu obýváku a spekulovali jsme, jak vybrat podlahu. Něco jsme se tam dočetli, ale stejně jsme vsadili na klasiku a máme něco podobného tomu druhému obrázku, akorát reálné dřevo, žádnou faleš. ;)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 54 hostů