Nadšenec k ruce

Vše co se týká tesařského řemesla.
hugo.ventil
Příspěvky: 8
Registrován: 15 lis 2011, 15:35

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od hugo.ventil »

ahoj chlapi ted momentalne se mi posral zivot takze nemam moc casu ale urcite si myslim ze honza pokud by to bylo jenom trochu mozny by mohl udelat nejaky workshop neco jako soustredeni ta pavlac na tech fotkach to je teda mazec nejvetsiho kalibru (respekt) sice ja mam radsi cistej styl bez tech kudrlinek ale uznavam ze v tom je opravdu kus remesla ;)
jinak dlouho jsem hledal to kruzitko ktery maji amici na videich kdyz delaji sruby a nasel jsem ho akorat v americe za nekrestansky prachy ale minuly tyden se na me usmalo stesti a nesel tady mate odkaz http://www.simek.eu/z47363-kopirovaci-kruzitko
tesarine zdar
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

Co to znamená posral život?Když nejde o život tak jde o hov..Jo to kružítko je rána,prostě český překupníci jsou nenažraný.Pošlu ti fotku dělanýho kružítka od Haniše.Tak budeš stavět srub,či co?Já bych chtěl,ale chybí mi asi 50 litrů na dřevo.Mám tady sice věci tak 70 litrů,ale nikdo o to neměl zájem.Dlužím 40tácu na zdravotním,tak po mně jdou ty kurvy,takže nakonec budu muset z banánové země utéct.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

Roman píše:Co to znamená posral život?Když nejde o život tak jde o hov..Jo to kružítko je rána,prostě český překupníci jsou nenažraný.Pošlu ti fotku dělanýho kružítka od Haniše.Tak budeš stavět srub,či co?Já bych chtěl,ale chybí mi asi 50 litrů na dřevo.Mám tady sice věci tak 70 litrů,ale nikdo o to neměl zájem.Dlužím 40tácu na zdravotním,tak po mně jdou ty kurvy,takže nakonec budu muset z banánové země utéct.

To kružítko jsem zkoušel.Válelo se mi tady takový kružítko,ta jsem k tomu přivázal tužku,jen z něčeho sundat vodováhu-investice nula nic:P
Přílohy
kružítko.JPG
kružítko.JPG (122.46 KiB) Zobrazeno 20778 x
hugo.ventil
Příspěvky: 8
Registrován: 15 lis 2011, 15:35

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od hugo.ventil »

posral zivot znamena ze mi ho baba otocila o 180° ono se to rika ze jak je jim tricet tak zacnou blbnout ale to sem urcite nepatri
srub delat no rad bych ale urcite ne pro sebe a hlavne sehnat nekoho k sobe je mooooc tezky ono jsem vypozoroval ze se dneska lidem nechce moc delat ....
ted budu kupovat dlabacku od makity a uvidime jestli to kruzitko a zkusim udelat treba co jsem videl ze ze srubovy vazby nekdo delal bar tak tim bych zkusil zacit a uvidime treba se potom tady na to vsechno vyseru a prestehuju se bliz a dame to dohromady :mrgreen:
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

To máš pravdu lidem se nechce moc makat.Jestli chceš něco dělat já mám zájem,z Ostroměře do Turnova to je kousek,dílnu mám za Trutnovem.Já 2roky ted přez léto spal v dílně na matraci a chodil na sucháč-už chápu,že v Indii pijí vodu z Gangy.Mně je 38,ale cejtím se v pohodě,trochu záda,ale to je dan za tu dřinu co člověk dělá.Otočil se ti život,já si hned myslel,že ženská.No já jsem sám,občas štrejchnu nákou vdanou a tak to semnou je :o
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

Mám tady takovou pěknou věcičku,mně se dost líbí a na trénink to bude supr.Takový 25-30 pumelice by tomu slušely. :mrgreen:
Přílohy
0.jpg
0.jpg (154.71 KiB) Zobrazeno 20773 x
IvoS
Příspěvky: 25
Registrován: 18 led 2011, 23:19

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od IvoS »

Roman píše:Honzo nezoufej.Zkusím najít jedno video.Takovej stavitelnej přípravek, něco jako na řezání do kachliček.Určitě se to dá za pár korun vyrobit.

tady to je http://www.uloz.to/12500298/e-z-log-ten ... r-tool-flv
hmm, těhle ořezávátek je spousta, ovšem nejsem přesvědčený, že se to dá vyrobit "za pár kaček" :?
Taky to řeším, už dlouho a nejlevější varianta je podle mě (teda pokud máš vrchní frézu) taková bedýnka s osou, nahoru připevníš frézu, na osu napíchneš klacek a "ořežeš" na jakej chceš průměr.

Kód: Vybrat vše

http://www.logmen.net/
tady je to z plechu, ale samozřejmě to bude fungovat i z překližky apod.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

IvoS píše:
Roman píše:Honzo nezoufej.Zkusím najít jedno video.Takovej stavitelnej přípravek, něco jako na řezání do kachliček.Určitě se to dá za pár korun vyrobit.

tady to je http://www.uloz.to/12500298/e-z-log-ten ... r-tool-flv
hmm, těhle ořezávátek je spousta, ovšem nejsem přesvědčený, že se to dá vyrobit "za pár kaček" :?
Taky to řeším, už dlouho a nejlevější varianta je podle mě (teda pokud máš vrchní frézu) taková bedýnka s osou, nahoru připevníš frézu, na osu napíchneš klacek a "ořežeš" na jakej chceš průměr.

Kód: Vybrat vše

http://www.logmen.net/
tady je to z plechu, ale samozřejmě to bude fungovat i z překližky apod.
Mrkni na příspěvky-tu postel jsem dělal tou frézkou,ale celkem vopruz rvát tam velký kmeny.No když ten přípravek nechám udělat myslím,že víc než 2 tis nezaplatím,ale budu mít univerzál na různý průměry.Sada 3 ořezávátek stojí myslím 9tis.
IvoS
Příspěvky: 25
Registrován: 18 led 2011, 23:19

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od IvoS »

Koukám na tu postel, rozumím tomu že na ty velký kmeny to asi moc nebude.
Cena 2 tisíce by se blížila mému odhadu, pro mě to je ale stejně dost. Bral jsem to tak, že frézku má doma skoro každý truhlář nebo kutil.
Taky jsem ty čepy dělal zátkovníkem, ale to byly topůrka, který jsem použil na nohy od stoličky :)
Na seriovku to není, musíš pak začistit přechod mezi čepem a nohou. ale funguje to v pohodě.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů