Strop

Vše co se týká tesařského řemesla.
Odpovědět
Frank.N.Stein
Příspěvky: 1
Registrován: 29 dub 2011, 09:50

Strop

Příspěvek od Frank.N.Stein »

Zdravim vsechny. Chci se zeptat na Vas nazor. Stavim dum. Strop prizemi = podlahu obyvatelneho podkrovi jsem udelal ze smrkovych tramu 180 x 280 mm, osova roztec tramu je 900 mm, rozpon 6,4 metru. Zaklop je prkenny, pak planuji parotesnou folii, rost z fosen 5x10 nastojato s vyplni z kamenne vaty, zaklop z prken, finis vrstva OSB desky - protikrocejovy utlum a plovouci podlaha.
Je tato skladba OK?
Dalsi otazka ktera me trapi je to, jestli, nebo jak moc se v tehle delce tramy prohnou?..tzn podeprit ci nepodeprit, to je to oc tu bezi.
Diky.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Strop

Příspěvek od Roman »

Není tam těch vrstev zbytečně moc,bych možná udělal rošt a na to prkna se zámkem.No plovoučka fůj,to bych nikdy nechtěl.Co se týče nosnosti to tedy nevím,každopádně mně se právě ty trámy co něco podpírají líbí.Zkoušel jsem tesané trámy a jako podpěrné trámy do interiéru,to nemá chybu. ;) Mám tedy svoji pásovou pilu a vím co dovede trám třeba na 2m délky.Se dřevem dělám asi 3 roky a vím tak setinku.
honzaM
Příspěvky: 25
Registrován: 07 led 2012, 19:03

Re: Strop

Příspěvek od honzaM »

Ahoj. Jesti můžu taky napsat svůj názor na tenhle příspěvek, tak tady to je: Ten tvůj návrh konstrukce stropu vůbec nechápu, a to jsem vystudoval vysokou stavební a už 7 let pracuju ve stavebnictví jako projektant a stavitel. Jestli je to jak říkáš strop mezi dvěma obytnýma patrama proč tam dáváš minerální izolaci? a proč parotěsnou fólii? vždyť budeš topit v obou prostorech ne? Tak proč to izolovat? a zbytečně utrácet drahocenný peníze? Můj návrh je trámy, na to záklop dle libosti ( nejlíp fošny tl. 30mm, buďto překládat a nebo na tupý sraz a potom přelištovat co se ti víc líbí, na to cca 30-40mm kročejová izolace - tvrzená minerální vata, na to nejlíp dvě vrstvy osb desek křížem a probít hřebíkama abys dostal celistvou vrstvu a na to si pak můžeš dát co se ti bude líbit, plovoučku, prkna pero drážka a nebo klidně aji dlažbu když to přilepíš lepidlem který lepí dlažbu a dřevo.
Jinak trámy máš teda exkluzivně masivní a dost nahusto, myslím že podložení je zbytečný, prohnou se při normálním zatížení cca 20-30mm. Taky to záleží na krovu kterej tam máš, jestli na ty stropáky tlačí sloupky krovu a nebo to máš nějak jinak vyrobený. třeba věšadlo nebo něco jinýho.
Jestli to ale už máš hotový, tak je tenhle můj román úplně zbytečnej. Mej se.
J.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů