Zahradní domek, základový rošt

Vše co se týká tesařského řemesla.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Zahradní domek, základový rošt

Příspěvek od Pepan »

Time kolik je hranol u těch lázní na stěny a rozteč je taky 50cm?

Díky
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Zahradní domek, základový rošt

Příspěvek od Tim »

Ahoj Pepane,

už jsem tu psal,že tam žádné hranoly nepoužívám,všechno je z fošen 40 x 120 mm,a podkladní rošt je 40 x 200 mm,všechno sklepnutý hřebíky akorát o stropních fošen jsou spoje doplněny svorníky M12 s tesařskou podložkou ,jelikož na stropě jsou umístěny sudy s vodou
jo a rozteč je 500mm.
Tim
Naposledy upravil(a) Tim dne 12 dub 2017, 20:34, celkem upraveno 1 x.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Zahradní domek, základový rošt

Příspěvek od Tim »

Ahoj,koukám,že ti dlužím odpověď
Pepan píše:Díky moc Time.
To je úplně jiná konstrukce, než se většinou vidí. Respektive se hodně používají mnohem tenčí hranoly.
Čím by jsi doporučil to dřevo napustit, aby to nějaký pátek vydrželo?
běžně to napouštím bochemitem ale to není proti hnilobě,té zabráníš jedině tím ,že dřevo nebude ve vlhku a to dosáhneš třeba tak,že kostra bude na patkách ,sloupkách či zemních vrutech a to tak aby ani v zimě nebylo zafoukané sněhem a samozřejmě od betonových patek odizolováno proti vzlínající vlhkosti.

tim
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Zahradní domek, základový rošt

Příspěvek od Pepan »

Aha. díky moc Time.
Na těch fotkách vypadá ta fošna opticky menší než 40*120mm, tak proto jsem se ptal. ;)
wotaen
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2016, 12:00

Re: Zahradní domek, základový rošt

Příspěvek od wotaen »

Time, díky moc za odpovědi. Studoval jsem fotky i video a není mi jasná jedna věc. Zavřu ten rošt OSB deskou. Jak potom spojuju ty stojné fošny s tím roštěm. Zespodu tam hřebík nedám. Snad bude jasné na co se ptám z přiložené fotky...
Spojka
Spojka
domek.jpg (92 KiB) Zobrazeno 23279 x
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Zahradní domek, základový rošt

Příspěvek od Tim »

Ahoj,

pro přehlednost posílám obrázek,uděláš si stěnu jako rám a tu ze shora probiješ do spodního roštu.

pro ty co by se vážně chtěli zabývat stavbou dřevostaveb systému two by four přikládám foto knihy ,která je biblí všech kanadských tesařů ,kde najdete všechny možné varianty spojů co mohou vzniknout a i tabulky jaké průřezy kdy použít.

není to kniha pro kutily ale pro profíky.


tim
Přílohy
IMG_3244.JPG
IMG_3244.JPG (54.34 KiB) Zobrazeno 23262 x
IMG_3245.JPG
IMG_3245.JPG (119.1 KiB) Zobrazeno 23262 x
wotaen
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2016, 12:00

Re: Zahradní domek, základový rošt

Příspěvek od wotaen »

Ahá, už to chápu :) Dělá se to na koleně a až je celek hotový, tak se montuje na rošt.

Chtěl bych mezery vyplnit vatou, ale mám strach z toho, že tou vatou tam dělám luxusní hotel pro kuny, myši, krysy a jinou havěť. Všechno tohle se u nás nachází a zrovna pod střechou mi jedna kuna běhá.

Napadlo mě ten vnitřek, než tam dám vatu, obložit nějakou síťovinou, ale soudě dle stavu podbití na domě mám obavy, jestli ji tenká kovová síťka zastaví.

Asi je to prohraný závod, co?
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Zahradní domek, základový rošt

Příspěvek od Pepan »

Chlapi, můžu se ještě zeptat, jak děláte obklad palubkama? Čím a jak je kotvit, aby se mi nezkroutily?
Už jsem tu kdysi psal, jak mi "odborníci" udělali podbití pultové střechy a po 6 letech je na vyhození.Nechci se dopustit stejné chyby.

Mimochodem, nevíte jak se dá udělat tenhle typ obkladu:
Prkna.jpg
Prkna.jpg (54.31 KiB) Zobrazeno 23179 x

Trochu mě překvapuje, že tady jsou vidět ty vruty, protože jsem ho obdivoval u jednoho domu a tam jsem nepochopil, jak tam ty prkna visí.

Díky.

wotaen:
Kuna je mrcha, ale potřebuje prostor, tak bych se těch mezistěn nebál. Potkan je inteligentní, takže, kde není žrádlo, tam ho to nezajímá. :) Možná tak ty myši, ale ty ti tam vlezou i bez vaty, když budou mít možnost.

Jinak tu Kunu bych být tebou rychle vypakoval, jinak ti to tam úplně zničí.
wotaen
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2016, 12:00

Re: Zahradní domek, základový rošt

Příspěvek od wotaen »

Mrcha je slabé slovo...opakovaně ji pakuji pryč, ale stále chodí nové a nové :(
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Zahradní domek, základový rošt

Příspěvek od Pepan »

Time, ještě jsem se dočetl, že ten stěnový rošt je lepší dělat v rozestupech 417mm nebo 625mm, aby se maximálně využily standartní rozměry OSB a jiných deskových materiálů.
Co ty nato?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů