Pomoc s tesáním trámů na roubenku

Vše co se týká tesařského řemesla.
Odpovědět
Hynek Šalplachta
Příspěvky: 3
Registrován: 25 kvě 2014, 17:56
Bydliště: Bystrá nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Pomoc s tesáním trámů na roubenku

Příspěvek od Hynek Šalplachta »

Vážení kolegové,

Z důvodu zavalení prací a opožděného dodání dřeva z odvozního místa na tesárnu přijmu tesaře nebo pomocníka (pomocníky) pro výrobu trámů otesáváním kulatiny.

CO SE TESÁ: Dva nezávislé projekty: Prizmy smrk, tloušťky 25cm na roubenou stěnu, výchozí kulatina průměr 28÷32cm; Prizmy modřín tl. 30cm na roubenou stěnu, výchozí kulatina průměr 38÷44cm, dále okenní ostění, stropní trámy; průměr kulatiny je dobře vybraný vzhledem k tesanému profilu. (Minimum odpadu, snadná práce.) Po dokončení otesávání je možno pracovat na vázání roubenek. Práce dost na celý rok.
POTŘEBNÉ VYBAVENÍ, NÁŘADÍ A ZKUŠENOSTI: Komplet vybavení na otesávání vysokou prací, včetně koz. Cokoliv bude chybět, se tu dá nějak opatřit. Aspoň nějakou předchozí zkušenost by to chtělo, ale protože stále tvrdím, že každej chlap (a leckterá žena) je schopnej otesat si vlastní trámy, tak se budeme muset obejít i bez zkušeností.
POŽADOVANÁ KVALITA: Jako kdybych to tesal já :-) Čistá stopa, rovnoběžné stěny trámů, sledování šňůry, správný úhel dopadu břitu. Leč nejsme stroje.
ROZSAH SPOLUPRÁCE: Jakýkoliv. Jeden až sedm dní v týdnu.
KDE: Práce probíhá v kryté hale - tesárně v Košťálově, okr. Semily. Zvedání pomocí řetězových kladek, přesouvání na vozíku. Žádná dřina na záda, když nejseš línej donést si kladku.
KOLEKTIV: Pracuje tu pět kluků (vč. mně,) na nejrůznější formu úvazku, všechno fajn lidi, k manipulaci vždy dostatek pomocných rukou.
UBYTOVÁNÍ Poblíž v maringotce nebo týpí, dva tesaři tu bivakují přímo v tesárně, možnost postavení vlastního stanu; sprcha dostupná denně u mně doma, 2,5km od tesárny.
ODMĚNA je závislá čistě na odevzdaných metrech otesaného trámu, sazba je různá podle náročnosti výroby profilu. Vyplácím obvykle na konci každého druhého týdne.

Zájemce, nechť mne kontaktuje raději e-mailem, mám na to víc času a koncentrace než na telefony.
Těším se :-)

Hynek Šalplachta
www.jinatesarina.cz
www.facebook.com/jinatesarina
Hynek Šalplachta |
Tesařství | Bystrá nad Jizerou |
Hynek.Salplachta@gmail.com | 608 107 398 | www.jinatesarina.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti