Tesařská pásová pila

Vše co se týká tesařského řemesla.
Odpovědět
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Tesařská pásová pila

Příspěvek od Roman »

Chtěl bych si vyrobit pásovou pilu,asi to bude celé ze dřeva,dřevěná kola a nalepená guma.Ted z čeho použít motor,máte nějaký nápad.Chtěl bych to na vyřezávání rybin na trámech.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesařská pásová pila

Příspěvek od Petr »

Ahoj Romane, pokud máš na mysli ruční pásovou pilu ve stylu Protool nebo mafell tak tu žu se chystám sestrojit taky dlouho. No nejlepší by bylo použít podobné parametry jako má originál, a to je otáčky 650-1500 a výkon cca 2000W .
Mě napadlo že bych zkusil použít nějakou levnou čínskou vrtačku s co největším výkonem. Třeba něco takového:
http://vrtacky.heureka.cz/power-up-to-7 ... e/#section
Váha vrtačky 3,5kg je asi menší než motor co by se dal sehnat. navíc je tam možnost změny rychlosti posuvu pásu a jednoduchá instalace. Myslíš že by to mohlo fungovat? Nebo ten výkon bude přece jenom malý?
ピーター 大工
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesařská pásová pila

Příspěvek od Roman »

Jj přesně,tesařská pásovka.No myslím,že ta vrtačka by měla fungovat.Jestli to bude mít stejné otáčky co to má mít,tak nevidím důvod,proč by to nešlo.Možná sehnat vrtačku aspon těch 1500w.Prostě ve stylu Matthias Wandel,tu pásovku do dílny jsi už dělal myslím.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesařská pásová pila

Příspěvek od Petr »

Jasně, pásovou pilu podle Mathiase používám už přes 4 roky a pořád funguje bezvadně, taky mám boxjoing jig a croscut sled podle něj.
Teď jsem se díval na tu pilu od maffela a napadlo mě, že by bylo možná lepší místo vrtačky použít nějaký levnější mafl a místo kotouče dát horní hnací kolo. Jenom by to chtělo něco s možností regulace otáček. nebo potom něco takového:
https://www.youtube.com/watch?v=QqMXq99kEsI
ピーター 大工
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesařská pásová pila

Příspěvek od Roman »

Jj ten maflík mě napadl taky. :DJj to video znám,zřejmě nějaká zámečnická dílna,tu pilu nabízel myslím za 40tis. na bazaru.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti