Tesařský hoblík Makita

Vše co se týká tesařského řemesla.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Tesařský hoblík Makita

Příspěvek od Roman »

Chtěl bych si koupit tesařský hoblík 17cm od Makity.Nemá sním někdo zkušenosti,jestli to je použitelný.Doted jsem trámy brousil malou flexou,ale kdo to zná tak ví,jaká je to dřina a vopruz.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Tesařský hoblík Makita

Příspěvek od Tim »

Ahoj romane,

měl jsem ho párkrát půjčenej od kolegy a mohu jenom doporučit,absolutně bezproblémové hoblování dobrá váha nechá se otočit a kolega na něj má dělanej podtavec a nechá se na něm i hoblovat,super na montáže před rokem se nechal koupit do desetitisíc.má i dobrou přepravní krabici.

tim
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesařský hoblík Makita

Příspěvek od Roman »

Tim píše:Ahoj romane,

měl jsem ho párkrát půjčenej od kolegy a mohu jenom doporučit,absolutně bezproblémové hoblování dobrá váha nechá se otočit a kolega na něj má dělanej podtavec a nechá se na něm i hoblovat,super na montáže před rokem se nechal koupit do desetitisíc.má i dobrou přepravní krabici.

tim

Jj díky.Já mám Makitu rád,myslím,že to je slušný nářadí.Hoblík se pohybuje okolo 12tis,ty profi jsou fakt drahý 40-80tis.Kamárad mě říkal,že známej měl nějaký hoblík co jezdil po trámu,nic jsem takového nikde neviděl.Logosol dělá takovou hoblovku na kolejích.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Tesařský hoblík Makita

Příspěvek od mari_001 »

Také jsem ho používal a super.
Ještě můžu doporučit hoblík od firmy triton třeba na tomto odkazu http://tool-shop.cz/cs/palm-planer/2895 ... i-noi.html
kamarád ho má a nemůže si ho vynachválit.;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesařský hoblík Makita

Příspěvek od Roman »

mari_001 píše:Také jsem ho používal a super.
Ještě můžu doporučit hoblík od firmy triton třeba na tomto odkazu http://tool-shop.cz/cs/palm-planer/2895 ... i-noi.html
kamarád ho má a nemůže si ho vynachválit.;)

Jo na ten Triton jsem taky koukal,vypadá robustně a je levnější,ale většinou jsem si většinou s neznámou značkou naběhl.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Tesařský hoblík Makita

Příspěvek od mari_001 »

Já mám od tritona horní frézku a jsme s ní nad míru spokojenej. Ona ta značka je neznámá spíše u nás. V americe to je o něčem jiném, koukni třeba tady na video https://www.youtube.com/watch?v=WYuoiefb2uk má od tritonu snad vše :)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
JanSevera
Příspěvky: 1
Registrován: 16 úno 2016, 15:48

Re: Tesařský hoblík Makita

Příspěvek od JanSevera »

Joo, April Wilkerson, ta se má, Triton ji totiž sponzoruje ... ale ne, že bych jí záviděl :D
jakub1j
Příspěvky: 20
Registrován: 29 pro 2015, 06:39

Re: Tesařský hoblík Makita

Příspěvek od jakub1j »

Makitu můžu doporučit. Chodí bez problémů. Za ty peníze paráda.
Mohl bys poslat nějakou fotku toho stojánku o kterém jsi psal? Díky. ;)
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesařský hoblík Makita

Příspěvek od Roman »

JanSevera píše:Joo, April Wilkerson, ta se má, Triton ji totiž sponzoruje ... ale ne, že bych jí záviděl :D

No když jsem koukal na ty ceny ostatního nářadí,tak mně přišel ten hoblík docela levnej.No říkal jsem si,že ta slečna tam má toho nějak mnoho.Když tak koukám na ty dílny v Americe a tady,každej shání všechno z druhý ruky,asi tam nejsou překupníci tak nenažraný jako tady.
La.DiS
Příspěvky: 37
Registrován: 19 úno 2015, 07:47

Re: Tesařský hoblík Makita

Příspěvek od La.DiS »

Máme tenhle hoblík ještě z doby, kdy stál asi 25k a nahobloval za svůj dlouhý život už hodně kilometrů trámů. Kromě běžné údržby - myslím ložiska, uhlíky atd. naprosto bez problémů ;)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti