Dřevěná podlaha - stavba, vrzání

Vše co se týká tesařského řemesla.
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Dřevěná podlaha - stavba, vrzání

Příspěvek od Rudolf »

Michale, dekuju za obsirny prispevek. Presne takove informace hledam. I kdyz se ti asi nepodari odvratit me od meho sileneho zameru. To celoplosne lepeni bude dnes bezna technologie a snad se to nikomu netrha, ne? Jinak spar se tolik nedesim, slo mi o vrzani.
S tou siri prkna mas urcite pravdu, slysel jsem, ze stari truhlari rikali, ze dubove prkno muze mit do 12 cm a vic se musi lepit. Takze kupovat palubky 200-250 mm je koledovani si o problemy. A to se bere jako ten nejluxusnejsi material. Leda ze by to bylo tak drahy, protoze to maji lepeny...
Ja bych kupoval tak tech 12 cm siri.
Dřevák
Příspěvky: 2
Registrován: 03 úno 2016, 18:13

Re: Dřevěná podlaha - stavba, vrzání

Příspěvek od Dřevák »

Rudolfe,
jak vidím jsi připraven na spáry,dobrá.Palubky do 12 cm jsou v pohodě,za předpokladu,že nebudou pokud možno z bočního řeziva.Při lepení nemusíš mít strach z vrzání.Nezapomeň na dilataci ,alespoň 10 mm od stěn na šíři přes 4 m místnosti ,kdyby došlo k nechtěnému úniku tekutin. Ale to si myslím ,že by stopro palubky vyskákaly i s podkladem.Dub je silné dřevo ,řešil jsem i přetržené vruty o průměru 6 mm na schodišťovém stupni,který prošel vytopením a byl 50 let starý..S výběrem dodavatele Ti neporadím,protože kupovaným polotovarům nevěřím.Jak se říká ,,Včera po tom dubu běhala ještě veverka."
Preferuji vlastní výrobu,čili vlastní nákup materiálu ,nejlépe 4 roky vzduchosuchý ,vybraný , nařezat ,dosušit na požadovanou vlhkost. Vyrobit ,odvést na stavbu ,nechat min .1 měsíc aklimatizovat.Pokládku nejlépe v zimě ,když je nejmenší relativní vlhkost vzduchu, samozřejmě ve vytápěné prostoře .
Dílu zdar,kroucení zmar.
Přeji pěknou práci.Michal
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Dřevěná podlaha - stavba, vrzání

Příspěvek od truvan »

Vítám Tě dřeváku
Moc pěkné první příspěvky,
vypadá to že se kolem dřeva motáš už nějaký čas ;)
bude se Ti tu líbit,
je tu veselo.
Míru zdar
práci čest
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti