Dotace

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
Odpovědět
stefanos689
Příspěvky: 123
Registrován: 19 pro 2013, 22:46
Bydliště: Lednice (okr. Breclav)

Dotace

Příspěvek od stefanos689 »

Vcera se to tu probiralo a zrovna vysel pekny rozhovor o dotacich. Doporucuji precist:

http://ekonomika.idnes.cz/kritika-evrop ... omika_map1
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Dotace

Příspěvek od Tim »

ahoj a dík,

potěšilo to že to za docela krátkou dobu potvrdilo tato moje slova a nejenom moje ...
Re: Dílna na zelené louce

Příspěvekod Tim » 4. březen, 2016, 10:35

sedlačit s dotací tak to je pro mne věc co nemůžu skousnout a nejenom u sedlačení,kotlíkové dotace,dotace na zateplení,elektrárny apod.Všechno je to cesta do pekel to už měli soudruzi dotovali výrobu aby bylo co prodávat.Všichni co někdy vzali dotace by si měli uvědomit že je to jako by brali peníze od nás všech ostatních.Mohl bych brát dotace na zateplení na kotel na včely a já nevím na co všechno ,nikdy jsem žádné nevzal a ani nevezmu,člověk by měl sám dokázat svojí prací ,že je ku prospěchu ostatním a žít tak aby mu stačilo to co si sám vydělá.
Když to tak vezmu tak si za peníze nás ostatních budeš opravovat statek podnikat a myslet,že pomáháš tomuhle státu-chyba -už jsem tu psal,že jsi nic nepochopil.Myslel jsem ,že jsi chlap co se dokáže o sebe a v budoucnu i rodinu postarat aniž by bral a žil na úkor druhejch.

člověk nemá jiné štěstí než radovat se z díla, které je jeho údělem.
Čehokoli se chopí tvá ruka, tomu se věnuj ze všech sil – vždyť míříš do hrobu, kde není co dělat, kde chybí smysl, moudrost i vědění.

To jsem já neřekl.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotace

Příspěvek od Roman »

Já mám pod dílnou statek,pan zemědělec 2 krát ročně poseče ty své hektary,do údržby dá minimum.Zaměstnanci dělají za minimálku,jeden chlapík tam snad dělal 20let v kuse a soboty,neděle.Proč by měl nějaký Babiš dostávat dotace a sám si ještě přihrávát zakázky,to se mě fakt nelíbí.Kdyby dostal začínající truhlář,nějaké peníze na pořízení strojů do začátku tak eventuelně proč ne.Jenže na dotaci nemá šanci dosáhnout.Vyžerou to firmy které žádnou dotaci nepotřebují,nebo za to budují golfová hřiště a jiné kraviny.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Dotace

Příspěvek od Pepan »

Dřív byly dotace jen pro zemědělce. Tenkrát to bylo o tom, že dotovali všechny země v Evropě a to by naše lidi zlikvidovalo. Teď je to o tom, že u nás se něco vypěstuje, je to kvalitní, tak to odjede do Německa a k nám se přiveze ten největší odpad z Evropy co nikdo nechce. Ale obecně bych zrovna zemědělské dotace nezavrhoval....můj bývalý kolega jejich pomocí dal dohromady jzd po svém otci a snaží se to dělat jinak než jenom pěstovat blbou řepku. Pěstuje hlavně zrní do směsí pro ptactvo, mák a takové věci, co nikdo nechce pěstovat, protože nato nejsou dotace.

Ostatní dotace jsou jenom státní tunel pro oligarchy.

S dotacemi pro truhláře to asi nebude tak špatné. Poslední dobou je na bazoši nějak moc nových strojů nebo celých sestav. Takhle se jinde perou dotace......dostanete dotaci na nákup strojů, splníte podmínky, stroje prodáte a máte "zisk", aniž by jste šáhli na práci.

Poslední dobou je taky populární zaměstnávat lidi s podporou Úřadu práce. Dáte jim na rok práci, ale půl roku z toho platí stát.
štefan
Příspěvky: 28
Registrován: 24 čer 2015, 08:50

Re: Dotace

Příspěvek od štefan »

Dotácie v súkromnom sektore nemajú čo robiť. Čím honosnejšie sú nazvané, tým väčšie svinstvo to obvykle býva. Uvediem len dva príklady zo svojho okolia - v rámci "Podpora turistického ruchu" vznikol luxusný hotel, do ktorého bežný turista nevlezie, obvykle tam prespávajú návštevy z domovských centrál zahraničných fabrík. V rámci "Zvyšovanie konkurencieschopnosti" si aj bez toho špičková fabrika nakúpila nové stroje a tým len znevýhodnila konkurenciu, ktorá tieto dotácie nemá.
A takisto nevidím dôvod prečo by mali byť dotácie pre začínajúcich stolárov, dá sa začať aj s jednoduchšími strojmi a ak to ide, postupne sa dovybaviť. Dá sa pochopiť určitá štartovacia dotácia pre začínajúceho živnostníka, ale tá by mala byť všeobecná v rámci podpory vzniku nových pracovných miest.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů