Oblečení

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Oblečení

Příspěvek od radomil »

Pánové a dámo, taky jsem rád, že si tu vzájemně můžeme poradit. Tak se mějme rádi ;)

Za sebe - na montérky Engelbert Strauss nedám dopustit, před třemi lety jsem si koupil akční sadu - dlouhé + dlouhé zateplené + pásek + brašnička na pásek na hřebíky se šesti kapsami za cenu jedněch a dodnes se mi z nich nechce večer na těch pár hodin v posteli svlíkat. Tehdy jsem je kupoval, abych nevypadal jako že mi ti dva, co spolu chodíme do hospody, šéfujou 8-) - hned na jaře jsem pak přibral do party šortky - úplně stejný. Baví mě, jak si jen přendám všechno do stejných kapes v jiných kalhotách a tamty se daj do pračky nebo do skříně přes léto a naprostá spokojenost. Ty zateplený jsou mnohem pohodlnější než obyč s jakýmikoliv podvlíkačkama :lol: kordura na kolenou je netknutá, i když se neplazím celých 16 hodin, ale nebojím se kleknout a pak oprášit ...
Nebo ta kapsa na mobil naležato na levém stehně - přesně na ten, co jsem si přál a když jsem pak potřeboval nový, už dělali jen větší a tak se odpárá ten kousíček sucháče, co je tam aby malý nekloktal a velký se vejde dokonale přesně ... nevím, jak to dělaj, ale maj to sakra promakaný. Jediný, co je odrbaný už po třech letech, je okraj pravé kapsy - každou chvíli tam pověsím kudlu s tou pružinkou na zádech (podobnou jako má metr) a metr.

Horší s botama - byl jsem zvyklý na ty jedny z prvních modelů Keen, sandálky s opticky mohutnou gumovou špičkou, každé dva roky nové ale to proto, že čochtám (ach ten sport) a levá pata je vždycky dřív vojetá ... pak to nějak přestalo být, co to bývalo a zkusil jsem novější model a to už vůbec není ono, tak teď nevím. U nás je na sandálky 350 dní v roce, když se do nich vezmou dobré ponožky.

Jo, ponožky - to je kapitola - ponožky jsou základ a myslím, že sebelepší bota v kombinaci s blbou ponožkou je pak stejně blbá, jako ta ponožka - znáte to - nejslabší článek řetězu - od té doby, co si kupuju ponožky jedině v podnikové prodejně v Sokolově, v bývalé Perle, zn. Lasting, co normálně neprošly výstupní kontrolou třeba že maj malinko nevzhledný některý šev a normálně v outdooru stojej 450,- tak tam jsou za těch zbývajících 50,- se lidi se divěj, jak je to možný, že mi vůbec nesmrděj nohy a že se furt usmívám. Škoda, že je to tak daleko od Kolína ... a ještě, že je to tak daleko od Vás, aby tam ne mě něco zbylo, až zas pojedu na západ ... kdo jednou zkusil, nechce jinak. Jo, ponožky samozřejmě do sandálů, to si říkejte co chcete - na tom jediným mi nezáleží, co si kdo myslí. I když v Keenech vyniknou jen od kotníků nahoru.

Spoďáry - teď jsem po 5 letech vyhodil dvě fční trička s dl. ruk zn. GWT (už měly prodřený loket) - koupil jsem to v Jihlavě v prac. od. a pak hledal na netu, ale nenašel - asi to přestali vyrábět, jako všechno, co je dobrý a lidi to nekupujou pořád dokola nový.

Stejně tak rukavky - bývaly kožené, svrchu místy nějaký pružný textil za 200,- v prodejně s pilama husq. a po dvou-třech dnech práce vypadaly jako gorilí ruce, dokonale přilehly k rukám a jeden vůbec nevěděl, že je má na sobě ... to jim vydrželo půl roku, než se prošoupaly otisky prstů - dneska takové nikde nemají ani když si chci připlatil.

A když už jsme u kudly, nevycházím z domu bez zavíráku Smith&Wesson (byl taky v akci za 500,-), co se dá lehce otevřít jednou rukou, nevaklá se v kloubku. Ještě jsem míval v té dlouhé úzké kapse MoraKniv v plastové pochvě, ale to jen na vyřezávání, když se jede někam, kde je riziko chvilkové nudy. Ten mi zabavila moja. Teď tam nosím teleskopický magnet s baterkou na druhém konci.

Čepici nevim, zkouším různý kulichy za 150,- ale ta černá, ukrajinská, pletená, poměrně tenká debilka mi vyhovuje nejlíp ... holky se mi smějou, že ji někdy nosím jen na kolečku mezi vlasy (ano, i 3 mm dlouhé vlasy jsou pořád vlasy) a když jim vysvětlím, že je to dokonalá plynulá regulace tělesné teploty, sklapnou, bejby :D

Mikina - za 250,- přes hlavu, docela teplý úplet, stejná barva písek/jíl jako e.s. montérky, kapuca, ty tkaničky od ní se daj vyhodit, aby neplandaly nad pilou, klokaní kapsa na prd, protože když tam dám kulicha, je od pilin, co do ní nafoukají od kotouče, ale jinak skvělá (ta mikina - někde v prac. od. myslím Červa že to nechává šít. - taky už sháním novou, abych měl na střídání, když jdu do divadla :D a nemaj ji ...
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
Jakub22
Příspěvky: 1
Registrován: 22 zář 2017, 17:01

Re: Oblečení

Příspěvek od Jakub22 »

Modráky mám už hodně staré, takže žádné nové teď asi nedoporučím, ale pár dalších věcí jsem sehnal tady. Hlavně boty a bundu. Obojí si nemůžu vynachválit, tak se můžeš mrknout i po montérkách. Něco tam asi mít budou.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů