Hadice ke kompresoru - materiál?

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Hadice ke kompresoru - materiál?

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

řeším tlakový vzduch v dílně. Zalíbily se mi takové ty podstropní bubny na kloubu, tak jsem zkusil nějaký obyčejný objednat, ale už po vyndání z krabice a vytažení hadice jsem zjistil, že to má zoufalou tvarovou paměť a není to dvakrát ohebný. Vrátil jsem to, bylo by to jen k vzteku.

Máte někdo zkušenost s něčím lepším? Představuju si něco, co nebude mít tvarovou paměť a bude to co nejvíc ohebný, abych se s tím při práci nepral. Tuším že nejlepší by asi byla hadice z gumy, ale nemám zkušenost jak se to chová natlakovaný.

Ještě doplním, že jde jen o hadici na ofuk/nastřelovačku, takže žádný velký průtoky vzduchu nepotřebuju, lakovat s tim neplánuju a výkonnější pneu nářadí s tim taky pohánět nebudu, na to nemam ani kompresor.

Díky

Hans
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadice ke kompresoru - materiál?

Příspěvek od hylopetes »

Doved si pevnou/neohebnou trubku co nejdal a jako posledni kus pouzij tohle:
https://www.gumex.cz/pu-trubka-spiralov ... 28974.html
Mam to uz par let a pracuje se s tim perfektne. Mam to z 95% jen na ofuk, ale obcas to pouziju i na nastrelovani/lakovani. Jen pozor na male prumery - nedaji tak velky tok vzduchu a taky pozor na velke prumery - je to zase moc tezke pro normalni praci s pistoli.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Hadice ke kompresoru - materiál?

Příspěvek od Hans »

To jo, přívod do dílny uvažuju v plastových trubkách na vodu, ale ta harmonika se mi příliš neosvědčila i když jsem měl kompresor hned vedle sebe. Navíc montážní stůl bude uprostřed dílny a tak by přípoj harmoniky bránil v průchodu kolem stolu. Leda že... možná bych si mohl udělat přípojku na strope a z ní by ta harmonika viset mohla. To ještě promyslim.

Ale stejně ten buben chci, občas je potřeba nastřelovat/ofukovat i jinde. V minulosti se mi tedy určitě osvědčila hadice, ale byla to nějaká PVC potvora a když bylo chladnějc, děsně se kroutila, nechtěla se moc ohýbat... A teď mně v obchodě doporučujou polyuretanovou, o které se na netu píše jak je děsně revoluční, že váží půlku toho co gumová, jenomže mám podezření že bude smyčkovat. Ale nepodařilo se mi najít přesvědčivý video kde bych viděl jak se tenhle materiál na hadici chová. A je to e-shop a nerad bych zboží měnil pořád dokola, přeci jen jsou slušní až příliš na to, abych na to hřešil.

Máte někdo polyuretanovou hadici v dilně?

Díky

Hans
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Hadice ke kompresoru - materiál?

Příspěvek od Tim »

Ahoj Hans,

taky mne tak oslovují v Rakousku....,ale ted k těm hadicím,spirálovou nebrat sama o sobě je dost tvrdá a pokud je delší než dva metry tak se uzluje a pokud na ní máš jenom třeba ofukovací pistoli tak ti jí bude pořád popotahovat,vlastní zkušenost po týdnu letěla.
používal jsem v průběhu skoro třiceti let tyhle hadice ,začínal jsem s firmou schneider měl jsem od nich dlouho dva kompresory jeden 100l v dílně a potom 50l na montáže a k tomu jejich hadice byly dvouplášťové s opletení,vcelku dobrý ale po pár letech ztuhly a nadělaly se na nich i puchýře.
dočasně jsem je nahradil nějakou čínou vypadaly stejně ale byli pěkně pružný a jednu 10m mám dodnes.
Při koupi hřebíkovaček a sponkovaček na stavby jsem od firmy Hainz Buhnen koupil i hadice v metráži a dal jsem koncovky schneider a ty používám do dnes venku i v dílně jsou přijatelně měkké neuzlují se a jsem s nima spokojenej.
časem jsem dokoupil ještě hadice od firmy airkraft a ty jsou nepatrně tužší než od Buhnen ale i ty běžně používám bez problémů
V dílně mám rozvody ve stěnách z šedých vodovodních trubek svařováno ,mám osm vývodů většina je pouze plný tlak ,kde stříkám mám odlučovač vody a regulaci tlaku a další vývody jenom s odlučovačem vody.Kompresor mám kvůli hluku v kotelně a zároveň je tam sušší vzduch.
Dílnu bez stlačeného vzduchu bych si nedovedl představit první co jdu udělat zapnou kompresor a radio...
Jo a ještě k ostatním komponentům ,reg.tlaku a odlučovače kupuji ty nejobyčejnější a to samé ofuky a nemám problém
Tim
Přílohy
plný tlak a regulovaný přes odlučovač vody.JPG
plný tlak a regulovaný přes odlučovač vody.JPG (69.42 KiB) Zobrazeno 20816 x
plný tlak přes odlučovač vody.JPG
plný tlak přes odlučovač vody.JPG (67.46 KiB) Zobrazeno 20816 x
hadice Hans Buhnen.JPG
hadice Hans Buhnen.JPG (63.55 KiB) Zobrazeno 20816 x
hadice  aicraft.JPG
hadice aicraft.JPG (90.55 KiB) Zobrazeno 20816 x
uložení hadic používanýc hlavně u hřebíkovaček.JPG
uložení hadic používanýc hlavně u hřebíkovaček.JPG (76.69 KiB) Zobrazeno 20816 x
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Hadice ke kompresoru - materiál?

Příspěvek od Hans »

Jo, taky plánuju mít kompresor na central on/off dílny, onehdy jsem dělal rozvodnice, tak už je s tim počítaný...

Zkoušel jsem dohledat ty hadice cos psal, ale bohužel obě firmy nabízejí všecko možný. Zeptám se jinak - myslíš že jsou tvoje hadice z gumy anebo z něčeho jiného? Předpokládám že z PVC ne, s tim jsem měl už čest a to bys určitě nestrpěl.

Díky

Hans
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Hadice ke kompresoru - materiál?

Příspěvek od Tim »

Ahoj,
asi ti moc nepomůžu ,z gumy hadice určitě nejsou ale co je to za hmotu to nevím ,vybíral jsem je u cesťáků podle toho jak mi vyhovovali a taky na jejich doporučení

Tim
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Hadice ke kompresoru - materiál?

Příspěvek od Hans »

Tak to bude asi ten polyuretan. Zatím jsem se dopracoval poznání, že se to dělá jen z gumy, PVC a polyuretanu. A z nylonu některý ty děsně tuhý harmoniky.

Tak díky.

Hans
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadice ke kompresoru - materiál?

Příspěvek od hylopetes »

Jaky prumer mela ta vase spiralova hadice? Protoze uprimne to nechapu. Mam 8 mm vnejsi prumer a 1,5mm tloustku steny na ofukovani/pistoli a je to naprosto dokonale ohybna hadice.
Na lakovani mam 12 mm vnejsi prumer a 2 mm stenu a tam je to s ohebnosti horsi. Navic vazi vic a spatne se s ni pracuje. Ale na lakovani to staci.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Hadice ke kompresoru - materiál?

Příspěvek od Hans »

Já si myslim, že jsem měl taky průměr 8 mm a tloušťku stěny podobně, ale byla to ta nylonová potvora. Z ní mám kromě její tvrdosti právě to poznání, že se to rádo šmodrchá přes závit. Proto se tomu spíše chci vyhnout. Ono to souvisí i s velikostí dílny. Já mám 9,5x5 metrů a to už bych musel mít tu harmoniku trochu delší.

Nakonec asi budu mít stejně těch hadic víc na různých místech. Tak něco zkusim koupit a ono už se to někde upotřebí :-)

Hans
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Hadice ke kompresoru - materiál?

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

tak jsem nakonec koupil buben od Aircraftu, je to polyuretan a celkem to je ohebný. Nicmeně když toho vytahnu víc než potřebuju, tak mi ten hujec přeci jen trochu smyčkuje. Ale neni to nic hroznýho.

Hans
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů