Japonské pily

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
josse
Příspěvky: 13
Registrován: 11 říj 2010, 14:56

Re: Japonské pily

Příspěvek od josse »

Nechci zakládat nové vlákno tak to hodím sem... sháním nějaké lepší plátky do lupénkové pilky nevíte o něčem? Koukal jsem na netu ale nějak se mi nezdají, potřeboval bych kulaté co řežou všemi směry, normální mají u nás v krámě za dobrou cenu (12ks za 45,-) vydrží hodně ale v tvrdých exotech se s nima špatně zatáčí na fleku...
Josse
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Japonské pily

Příspěvek od krokus »

prdola
Příspěvky: 28
Registrován: 09 led 2011, 12:45
Bydliště: přerov - vidlákov

Re: Japonské pily

Příspěvek od prdola »

[quote="Martin"]Všechno co nabízí Cesta dřeva mají z vlastního dovozu přímo z Japonska(u japonského nářadí).Kobiki na podélný řez se nedá bez přebroušení použít na příčný řez.Myslím,že po bližší prohlídce ozubení na seiunu to bude asi jasné proč.Když jsem řezal kobikou napůl kmeny,střelil jsem si shinwou čáru na obě strany kmene a řezal na střídačku z obou stran.To by mohla snést i ryoba.Tolik vyznavač čerstvého vzduchu a ticha :lol:[/


zkoušel jsem řezat ryobou 25 cm tlustou švestku délka 1m cca2 měsíce po kácení-výsledek-řezaná plocha s nerovností 1cm ,pila ůplně tupá a trvalo to 3hodiny .nakonec jsem si pořídil u habilis tools kobiki ripcut(nejlevnější u nás)a jsem s touto pilou spokojen i v suchém tvrdém dřevě a to jak na podélné , tak na příčné řezy(trochu náročnější na vedení v řezu).výsledný povrch řezu je poměrně hladký a to i u příčného řezu v tvrdém dřevě -u měkkého je trochu okousaný ale rovný
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Japonské pily

Příspěvek od Martin »

Nazdar prdolo!Krásný příspevek s osobní zkušeností,to cením :!: .Ryoba to nemohla zvládnout,protože vzhledem k rozměru té švestky to bylo za hranicemi jejích schopností.Pětačtyřicítková kobika je na tom o poznání lépe.Neměl jsi u ryoby problémy se svíráním?
Nedala by se vložit fotka ozubení Tvé kobiki?
Morčez!
prdola
Příspěvky: 28
Registrován: 09 led 2011, 12:45
Bydliště: přerov - vidlákov

Re: Japonské pily

Příspěvek od prdola »

zkoušel jsem vložit fotky ale nějak mi to nejde :cry:
majermauer
Příspěvky: 17
Registrován: 26 pro 2014, 20:09

Re: Japonské pily

Příspěvek od majermauer »

včera mě kousla Duzoki 300... au au!
Přílohy
xD
xD
11026591_10203885287634232_274788409_n.jpg (101.89 KiB) Zobrazeno 21254 x
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonské pily

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
cos ji proboha udelal, ze te tak pokousala??? :)
ピーター 大工
majermauer
Příspěvky: 17
Registrován: 26 pro 2014, 20:09

Re: Japonské pily

Příspěvek od majermauer »

:D tlačil sem z boku do listu aby se držel co nejpřesněji narýsovné čáry. V tu chvíli se mi zklouzl prst z listu a jedním tahem jsem si do něj zařízl... teda asi jen 3. zuby... nic příjemného to nebylo... :shock:
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonské pily

Příspěvek od Petr »

jj to je hned.
nic si z toho nedelej. Ja kdyz jsem delal primacky na truhlarske uciliste a meli jsme vyrobit krabicku na cep a rozpor tak jsem si cepovkou malem urezal palec (byla hrozne tupa - poskocila a uz to bylo) a stejne me vzali. :mrgreen: je to uz 20 let!!! :?: Sakra toto leti.
ピーター 大工
prdola
Příspěvky: 28
Registrován: 09 led 2011, 12:45
Bydliště: přerov - vidlákov

Re: Japonské pily

Příspěvek od prdola »

loni na jaře jsem si pořídil tuto japonskou pilku která o hodně překračuje svými rozměry a velikostí zubů možnosti pily ryoba300 té stavební s 330 listem...

a jsem s ní moc spokojen , protože zvládá nejen suché ale i syrové dřevo , a to poměrně velkých rozměrů a to neuvěřitelnou rychlostí a navíc bez hluku a smradu..
https://www.youtube.com/watch?v=imasNYR8dp4

a to jsem ještě nevěděl že začali vyrábět ještě větší verzi,,
to je přímo ,,ultimativní řešení,,

https://www.youtube.com/watch?v=_KryxktLOqE

používám tu 500 i na kácení ,,měsíčního dřeva,, a to i o průměru přes 30 cm
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti