Japonské pily

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Japonské pily

Příspěvek od Martin »

Cha cháá.Na tom můžeš řezat i lakovaná prkna beze strachu z poškození :D
Morčez!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonské pily

Příspěvek od Petr »

Teda Jendo, ze se nestydis za ty "zidle" - tomu rikas reprezentace? :mrgreen:
ピーター 大工
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonské pily

Příspěvek od Jan »

No jo :oops: , ale jsme "nově" přestěhovaný a předchozí majitel se domu a okolí moc nevěnoval, takže doháníme co je možný a na vychytávky není čas.
a navíc:
Martin píše:Cha cháá.Na tom můžeš řezat i lakovaná prkna beze strachu z poškození :D
Akorát to před prací musíš oprášit a vyluxovat :D
prdola
Příspěvky: 28
Registrován: 09 led 2011, 12:45
Bydliště: přerov - vidlákov

Re: Japonské pily

Příspěvek od prdola »

Ta ručně kovaná kobiki je z cestydřeva nebo z jiného obchodu?Chci si také nějakou takovou pilu pořídit jde mi především o délku pracovní části listu ('jsou pily 400 nebo450 mm dlouhé )jednu takovou jsem viděl na drevorezba.cz délka 450 mm.I když je určená na podélný řez ,šlo by ji používat také na příčné řezy? Hrubost ozubení je stejná jako u temagari na příčný řez ,větší hrubost a menší čistota řezu nevadí . 2 rozdílné pily bych asi plně nevyužil a hlavně je to dost peněz .Má někdo i jiné řešení, mám totiž velké kusy dřeva na které ryoba seiun300 nestačí a potřebuji je podélně rozřezat a srovnat plochu na které to bude stát-čelo(materiál na asi1m vysoké sochy) podélně to štípat nelze z důvodu točivosti vláken. Nejtlustší kus má cca35 cm.
Pokud někdo zkoušel s pilou kobiki řezat příčně napište jak to dopadlo? :?: a jestli je to vůbec možné :?: o -ou
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Japonské pily

Příspěvek od krokus »

Výrobce kobiki by měl být ten, co ho nabízí drevorezba.cz. Pro hrubé přířezy, jak jsem pochopil, na výrobu soch bych se osobně poohlédnul po ojeté, dobré motorové pile. Dá se sehnat za cenu kobiki a řeší podél i napříč, nejlépe od známého. Nebo nemáš rád hluk a smrad?
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Japonské pily

Příspěvek od Martin »

Všechno co nabízí Cesta dřeva mají z vlastního dovozu přímo z Japonska(u japonského nářadí).Kobiki na podélný řez se nedá bez přebroušení použít na příčný řez.Myslím,že po bližší prohlídce ozubení na seiunu to bude asi jasné proč.Když jsem řezal kobikou napůl kmeny,střelil jsem si shinwou čáru na obě strany kmene a řezal na střídačku z obou stran.To by mohla snést i ryoba.Tolik vyznavač čerstvého vzduchu a ticha :lol:
Morčez!
učeň
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2011, 21:32

Re: Japonské pily

Příspěvek od učeň »

Zdravím všechny ,a mám prosím dotaz: je možno s pilou RYOBA 180 řezat dřevotřísku? Nepoškodím ji ?Nebo se jen rychleji otupí?
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Japonské pily

Příspěvek od Martin »

MYslím že za a) a za c) je správně.Řezal jsem velkou Ryobou osb desky a šlo to pěkně.
Morčez!
Mauví
Příspěvky: 51
Registrován: 03 srp 2011, 22:13
Bydliště: Proseč 53944

Re: Japonské pily

Příspěvek od Mauví »

v zásadě se dá řezat cokoli čímkoli... že ryobou uřízneš dřevotřísku je jisté, jak dlouho vydrží ostří je druhá otázka :D. v práci jsem řezal maflem od kokosové vlny, různé pvc desky až po plech. pokud máš ale úctu k ručnímu nářadí tak to ale nebudeš používat na dřevotříšku.

pokud se to někomu nelíbí ať mi to vyvrátí, ale podle mně mají japonské pilky řezat pouze masivní dřevo k čemu jsou určeny a ostatní materiály si řež pilama na to určenýma ne ? doufám že mně neukamenujete...
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Japonské pily

Příspěvek od Jan »

Ahojte, k těm "našim" pilám: informace, které máme na stránkách o materiálech na které jsou pily určeny máme přímo od výrobce. Ale nejspíš při řezání lepených materiálů musíte počítat s menší životností ostří.
Tak hodně zdaru.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů