Japonské pily

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
stefanos689
Příspěvky: 123
Registrován: 19 pro 2013, 22:46
Bydliště: Lednice (okr. Breclav)

Re: Japonské pily

Příspěvek od stefanos689 »

Katanaboy 500 mam taky . Je super na prorez vetsich ovocnych stromu. Krasny cisty a rychly rez. Sesly se mi nahodou doma 2 kousky, tak kdyby mel nekdo zajem, muzu 1 odprodat s nejakou tou slevou. Je to uplne novy, nerozbaleny kus.

Jinak Katanaboy je obourucni a tak se moc nehodi treba na kraceni volneho spalku na zemi. Drevo musi by upevnene. Tam je pak mnohem lepsi treba jednorucni Silky Temagari, ktera ma ale jinak prakticky stejne parametry.
prdola
Příspěvky: 28
Registrován: 09 led 2011, 12:45
Bydliště: přerov - vidlákov

Re: Japonské pily

Příspěvek od prdola »

no záleží na velikosti toho volného špalku , u velkého kusu to drží na místě vlastní váhou samo,ale na řezání trámů větších než 20x20 je určitě lepší než ryoba 300, a pokud jsem měl problém s ujížděním špalku po zemi tak jsem zabodl do země pár klacků jako zarážky aby se špalek neposunoval směrem ke mně a bylo po problému....

a na jednoruční i obouruční použití mám ještě od loňského podzimu i silky sugoi 420-6.5

http://www.worksafety.cz/693-silky-silk ... ucni-pila/

a t se skvěle doplňuje s pilou katanaboy 500
hoku
Příspěvky: 9
Registrován: 27 říj 2016, 16:15

Re: Japonské pily

Příspěvek od hoku »

Ahoj,
chtěl bych poradit s výběrem pily.
Budu pracovat hlavně s tvrdým dřevem, dub, ořech atd., zejména rohové spoje (ozuby, čepy)
Jakou pilu si vybrat, případně jestli jsou tyto pily na tento typ dřevin vhodné?
A dále pak jakou pilu použít na podélní i příčné řezání prken z tvrdého dřeva.
Díky za radu.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Japonské pily

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

asi bych si vzal na základní řezání jednu ryobu (uděláš s ní podélný i příčný řezy) a k tomu jednu dozuki (něco jako zářezka) na fajnovou práci.

Honza
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti